Na stronach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu został udostępniony projekt Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami na lata 2016-2022. Z jego treścią można zapoznać się poniżej.

Projekt WPGO dla województwa wielkopolskiego był wyczekiwany od miesięcy. Już w lutym w ramach dostępu do informacji publicznej o stan prac nad dokumentem pytali prawnicy z kancelarii Dr Krystian Ziemski & Partners.

Departament Środowiska UMWW odpowiedział wówczas, że projekt jest opracowywany przez zewnętrzną firmę, jednak jego ostateczny kształt będzie stworzony dopiero po publikacji najnowszego Krajowego Planu Gospodarki Odpadami.

Tymczasem KPGO zostało podpisane przez premier Beatę Szydło już na początku sierpnia, a projekt WPGO dla Wielkopolski nadal nie ujrzał światła dziennego.

Projekt „Planu gospodarki odpadami dla województwa wielkopolskiego na lata 2016-2022 wraz z planem inwestycyjnym” jest już jednak dostępny. Z jego treścią można zapoznać się TUTAJ. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie UMWW.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Mam pytanie do wszystkich zainteresowanych dobrem ITPOK w Poznaniu i zapewnieniem strumienia odpadów do tej instalacji. Skoro zmieszane odpady komunalne mają być kierowane do ITPOK, to dlaczego w przypadku Regionu II (Związek Międzygminny GOAP z Poznaniem) odpady w sytuacji awarii i zapewne przestojów technologicznych mają być kierowane do Regionu VII i IV (czyli Lulkowo i Selekt). Przecież po przetworzeniu w MBP to co pozostanie i mogłoby być unieszkodliwiona termicznie nie wróci spowrotem do ITPOK w Poznaniu tylko nastąpi zmniejszenie strumienia odpadów. Istnieje rozwiązanie tego problemu w obrębie instalacji w obrębie miasta Poznania, ale czy ktoś to zauważył?

Skomentuj