„Przyłącz się do kanalizacji” to hasło, którym MPWiK zachęca wrocławian do rezygnacji z szamb na rzecz ekologicznego rozwiązania.  

Warto wziąć udział w akcji przygotowanej przez wrocławskie przedsiębiorstwo wod-kan, zyskać można bowiem bardzo wiele i to pod wieloma względami. Przede wszystkim to oszczędność finansów. Trzyosobowa rodzina we Wrocławiu wydaje ok. 200-250 zł miesięcznie za wywóz nieczystości z szamba. Tymczasem ok. 50 zł wynosi opłata za ścieki po podłączeniu się do kanalizacji. Urząd Miasta Wrocławia udziela bezzwrotnej dotacji na budowę przyłączeń kanalizacyjnych. Szczegółowe informacje oraz wniosek o udzielenie tego rodzaju wsparcia dostępne są na stronie bip.um.wroc.pl

Dzięki podłączeniu do kanalizacji wrocławianie oszczędzą nie tylko pieniądze, ale również środowisko – nie od dziś wiadomo, że nieszczelne szamba są zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Przyłączenie do sieci kanalizacyjnej pozwala ograniczyć negatywny wpływ ścieków na środowisko.

Jak podłączyć się  do kanalizacji?

Należy pobrać ze strony internetowej mpwik.wroc.pl/klient wniosek o wydanie zapewnienia odbioru ścieków. Wypełniony wniosek trzeba złożyć w Biurze Obsługi Klienta, a następnie uzgodnić dokumentację projektową przyłącza i skonsultować z pracownikiem MPWiK dalsze kroki przyłączenia do sieci.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj