„Przyłącz się do kanalizacji” to hasło, którym MPWiK zachęca wrocławian do rezygnacji z szamb na rzecz ekologicznego rozwiązania.  

Warto wziąć udział w akcji przygotowanej przez wrocławskie przedsiębiorstwo wod-kan, zyskać można bowiem bardzo wiele i to pod wieloma względami. Przede wszystkim to oszczędność finansów. Trzyosobowa rodzina we Wrocławiu wydaje ok. 200-250 zł miesięcznie za wywóz nieczystości z szamba. Tymczasem ok. 50 zł wynosi opłata za ścieki po podłączeniu się do kanalizacji. Urząd Miasta Wrocławia udziela bezzwrotnej dotacji na budowę przyłączeń kanalizacyjnych. Szczegółowe informacje oraz wniosek o udzielenie tego rodzaju wsparcia dostępne są na stronie bip.um.wroc.pl

Dzięki podłączeniu do kanalizacji wrocławianie oszczędzą nie tylko pieniądze, ale również środowisko – nie od dziś wiadomo, że nieszczelne szamba są zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Przyłączenie do sieci kanalizacyjnej pozwala ograniczyć negatywny wpływ ścieków na środowisko.

eko-lokator 250 x 300

Jak podłączyć się  do kanalizacji?

Należy pobrać ze strony internetowej mpwik.wroc.pl/klient wniosek o wydanie zapewnienia odbioru ścieków. Wypełniony wniosek trzeba złożyć w Biurze Obsługi Klienta, a następnie uzgodnić dokumentację projektową przyłącza i skonsultować z pracownikiem MPWiK dalsze kroki przyłączenia do sieci.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj