Najnowsze, wrześniowe wydanie “Przeglądu Komunalnego” (09/2016) ukaże się ze specjalnym dodatkiem poświęconym w całości tematyce inteligentnych miast w Polsce.

Dodatek „Smart City” będzie dostępny dla prenumeratorów „Przeglądu Komunalnego” wraz z wrześniowym wydaniem oraz na seminariach i konferencjach branżowych.

Wydawnictwo będzie można także przeczytać w serwisie e-czytelnia.abrys.pl.

POBIERZ DODATEK SMART CITY DO “PRZEGLĄDU KOMUNALNEGO” (PDF)

Inteligentne technologie w polskich miastach

W dodatku specjalnym do wrześniowego wydania „Przeglądu Komunalnego” przedstawiamy najnowsze trendy i wyzwania w zakresie inteligentnych technologii w rozmaitych obszarach, np. transporcie i komunikacji, energetyce, ciepłownictwie, branży wodnej i ściekowej, gospodarce odpadami itd.

Na łamach czasopisma prezentujemy również polskie samorządy, które potrafią już tworzyć długofalowe strategie i dzięki temu mogą efektywnie zarządzać miastem.

Pokazujemy też, co zyskują zarówno zarządzający miastem, jak i sami mieszkańcy wdrażający określony projekt z zakresu inteligentnych technologii.

Zobacz, jak prezentują się wybrane artykuły dodatku:

Jakie stosować metody, narzędzia, technologie w celu cyfrowej komunikacji z mieszkańcami? Jakie są korzyści z otwarcia danych publicznych, wprowadzenia w urzędach szybkich płatności a także jakie są możliwości przetwarzania danych w chmurze? Odpowiadamy też na pytanie czy smart city jest tylko dla dużych miast i skąd pozyskiwać fundusze, by ostatecznie funkcjonować w inteligentnej rzeczywistości.

Uzupełnieniem wydania są zestawienia firm (raporty) oferujące inteligentne systemy informatyczne do zarządzania gospodarką odpadami oraz do zarządzania gospodarka wod-kan.

Opiekę merytoryczną nad dodatkiem objął dr Tomasz Kulisiewicz z Ośrodka Studiów nad Cyfrowym Państwem.

ZAMÓW PRENUMERATĘ “PRZEGLĄDU KOMUNALNEGO”

smart city okladka

Czytaj więcej

Skomentuj