1 / 4

Konkurs na najefektowniejszą kompozycję kwiatową na gorzowskich balkonach odbył się po raz dwudziesty pierwszy, a konkurs „Domy w Ogrodach” po raz osiemnasty. Nagrody odebrali kolejni gorzowianie, którzy dbają o swoje najbliższe otoczenie.

Celem konkursów jest zachęcenie mieszkańców do dbałości o balkony i ogródki przy blokach,  które stanowią w miejskim pejzażu bezcenne oazy zieleni. To m.in. dzięki takim osobom miasto staje się kolorowe, piękne i pełne zieleni. Estetyczne, barwne i pomysłowe kompozycje na balkonach oraz wypielęgnowane ogródki dają radość i zadowolenie nie tylko ich właścicielom.

Chcąc docenić wysiłki mieszkańców, nagrodzono i wyróżniono ich balkony i ogródki. Nagrody wręczyła laureatom Natalia Chyża, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Gorzowie Wielkopolskim.

– Oceniono 37 balkonów. Nagrodzono 26 i wyróżniono 10 uczestników konkursu. Natomiast w drugiej kategorii spośród 20 ogrodów przy blokach mieszkalnych nagrody trafiły do 16 osób, a 4 odebrały wyróżnienia – informuje Edyta Wyborska z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Czytaj więcej

Skomentuj