1 / 6

Ekologiczna wyprawa rowerowa Cycling Recycling dojechała do mety. Tym samym zakończyła się ponad dwutygodniowa podróż dookoła kraju na rowerze promująca prawidłowe zasady postępowania z elektroodpadami.

Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski w ramach akcji „Cycling Recycling” okrążył na rowerze całą Polskę, przy okazji prowadząc edukację ekologiczną oraz pomagając w zbiórce elektroodpadów. Podróż dookoła kraju rozpoczęła się 1 sierpnia we Wrocławiu, a dalej wiodła m.in. przez: Nową Sól, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Kołobrzeg, Trójmiasto, Elbląg, Olsztyn, Przasnysz, Warszawa, Sandomierz, Kraków, Bielsko Biała, Cieszyn, Racibórz, Nysa, Ziębice. W 10 z nich prowadzono akcje zbierania elektroodpadów i zużytych baterii wraz z edukacją ekologiczną nt. zasad prawidłowego postępowania z tymi niebezpiecznymi odpadami. – Średnio za każdym razem zbieraliśmy 1 tonę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ale naszym głównym celem było nagłośnienie takiej zbiórki – mówi D. Dobrowolski. Podróż zakończyła się 21 sierpnia we Wrocławiu. – To nie była zwykła wyprawa rowerowa, to więcej niż pedałowanie, to więcej niż zwiedzanie, to także edukowanie i recyklingowanie – podsumowuje D. Dobrowolski.

Dominik nie podróżował sam, na trasie przyłączali się do niego ekopasjonaci, by poprzez uczestnictwo promować akcję „Cycling Recycling”. W Bielsku-Białej dołączył kilkunastoosobowy eko-peleton pracowników Electro-System i REMONDIS Electrorecycling, których można było spotkać na trasie od Bielska-Białej aż do Wrocławia.

Akcja była objęta patronatem medialnym czasopisma „Recykling” oraz Portalu Komunalnego

Więcej nt. trasy i zbiórek elektroodpadów znajduje się na stronie www.cycling-recycling.eu

Czytaj więcej

Skomentuj