1 / 4

W Łodzi zakończono prace modernizacyjne na ul. 1 Maja i Wólczańskiej. Łącznie zasadzono przy nich 28 klonów pospolitych, 6 platanów i 4700 krzewów ozdobnych (to m.in.: bukszpany, trzmieliny, hortensje, barwinki, róże i krzewuszki).

Stara, zniszczona nawierzchnia asfaltowa została zastąpiona kostką granitową. Powstały także szerokie chodniki. Ustawiono ławki i stojaki na rowery. Całość oświetlają nowe stylizowane latarnie.

Projekt Zielonego Polesia w Łodzi jest kontynuowany. W tym roku magistrat chce przebudować ul. Więckowskiego na odcinku od Gdańskiej do Zachodniej. Ogłoszony jest już przetarg. Ulica ta zachowa swoją obecną funkcjonalność. Na przebudowanej jezdni nadal będą dwa pasy ruchu dla samochodów.

Odnowione zostaną także chodniki, które częściowo powstaną z płyt granitowych, a przy nich zasadzonych zostanie 14 grabów. Nie zabraknie także miejsc postojowych, które zostaną wyznaczone po północnej stronie ulicy. Uzupełnieniem będą parki kieszonkowe, które powstają w miejscach skwerów.

Przebudowa tych ulic jest częścią dużego projektu Zielone Polesie, który zakłada poprawę jakość mieszkania w tym rejonie i ma zachęcić łodzian, aby pozostali w centrum miasta.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj