1 / 29

Warta blisko 150 mln zł rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Jarocinie wygrała głosowanie internetowe w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2016 serwisu portalsamorzadowy.pl.

Do nagrody w konkursie nominowanych jest 30 przedsięwzięć z całej Polski. Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (18-20 maja) poznamy 10 najlepszych, ale już teraz portalsamorzadowy.pl ogłosił zwycięzcę w głosowaniu internetowym. Został nim rozbudowany Zakład Zagospodarowania Odpadów w Jarocinie, oficjalnie otwarty w marcu tego roku.

Inwestycja, w ramach której powstała m.in. sortownia, kompostownia i instalacja do fermentacji odpadów kosztowała blisko 150 ml zł. Dzięki rozbudowie, zakład w Jarocinie jest w stanie przetwarzać ok. 60 tys. ton odpadów komunalnych rocznie wytwarzanych przez ok. 240 tys. mieszkańców kilkunastu gmin, które porozumiały się w sprawie inwestycji. Dzięki przeprowadzonym inwestycjom na składowisko odpadów trafiać będzie nie więcej niż 48 proc. masy wszystkich odpadów jakie trafią do zakładu w Jarocinie. Natomiast zakładany poziom odzysku surowców wtórnych wyniesie ok. 22 proc.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

3 Komentarze

  1. a reszta dalej będzie składowana, to już wolę do tego dorzucić spalarnię a z popiołów kostkę na chodniki lub coś innego robić …..

  2. Natomiast zakładany poziom odzysku surowców wtórnych wyniesie ok. 22 proc….

    ….co za bzdety… razem chyba z selektywną zbiórką na mieście, pszokami, oraz licząc rdf jako surowiec wtórny. Wtedy taaa

Skomentuj