Dwa laptopy, statuetka z 2009r., plakietka “Służba Dyżurna”, 2 tablice rejestracyjne, damska parasolka oraz góra naczyń, butelek i złomu – to tylko część z ważących około 1,5 tony przedmiotów znalezionych podczas akcji EKO-Nurkowy Dzień w Gdyni.

Akcja mająca na celu wyciągnięcie jak największej ilości śmieci z dna morskiego w rejonie Mariny oraz nadmorskich plaż odbyła się w sobotę 16 października 2010 r. Wzięło w niej udział blisko 130 ochotników. Wśród nich znaleźli się i gdyńscy policjanci z Sekcji EKO-Nurkowy DzieńPłetwonurków "FOKI", którzy wspólnie z kolegami z Ośrodka Żeglarskiego Marynarki Wojennej RP na jednostce pływającej DEMON przystąpili do sprzątania zewnętrznej części falochronu wschodniego. Trofea jakie wyłowili płetwonurkowie zaskoczyły nawet ich samych.

Organizatorami akcji byli Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Nurkowania i Turystyki Aktywnej Ticada, którzy po raz drugi zajęli się przygotowaniami. Nad zabezpieczeniem imprezy czuwali policjanci z gdyńskiego Nieetatowego Ogniwa Wodnego.

źródło: gdynia.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj