Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Wavin 970 x 250

Samorząd

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

NFOŚiGW skończył 2018 rok z 624 mln zł na plusie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakończył ubiegły rok z ponad 624 mln zł na plusie. Przez 29 lat działania (1989-2018) NFOŚiGW przekazał beneficjentom w formie dotacji, pożyczek i dopłat aż 74,1 mld zł.

Dodatkowe 50 mln zł na rozwój obszarów wiejskich

Pieniądze otrzymało województwo świętokrzyskie z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach PROW 2014-2020. Fundusze mają być przeznaczone dla gmin na gospodarkę wodno-ściekową oraz dla Lokalnych Grup Działania.

Katowice będą gospodarzem Światowego Forum Miejskiego ONZ

Katowice otrzymały status miasta-gospodarza Światowego Forum Miejskiego, które odbędzie się w czerwcu 2022 r.

Wkrótce ruszą pożyczki na ekologiczne inwestycje w kujawsko-pomorskim

Niekomercyjne pożyczki na rozwiązania przyjazne środowisku w przedsiębiorstwach zostaną uruchomione przez Bank Pekao SA. Umowę w tej sprawie podpisano w urzędzie marszałkowskim w Toruniu z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym.

Prawie 10 mln zł na rozwój OZE w woj. mazowieckim

710 instalacji odnawialnych źródeł energii zostanie zainstalowane w ramach partnerskiego projektu gmin Pokrzywnica, Obryte, Ojrzeń i powiatu pułtuskiego.

Mazurek: To nie przepisy są winne podwyżkom opłat śmieciowych

Nowa ustawa śmieciowa zawiera regulacje, które umożliwią ograniczenie wzrostu cen odpadów – zapewnił wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Jego zdaniem to nie obowiązujący stan prawny przyczynia się do wzrostu opłat za śmieci.
css.php