Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Samorząd

partner działu

Miasto z natury 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Polskie miasta chcą współpracować w walce ze zmianami klimatu

Samorządy deklarują większą współpracę na rzecz ochrony klimatu i apelują do rządu o pomoc w realizacji ambitnego celu - osiągnięcia neutralności klimatycznej polskich miast do 2050 r. Wczoraj przedstawiciele największych samorządów podpisali deklarację o współpracy i powołaniu koalicji.

Na wsi brakuje nadzoru nad szambami i oczyszczalniami

Na obszarach niezurbanizowanych jest obecnie ok. 200 tys. przydomowych oczyszczalni ścieków i 2 mln zbiorników bezodpływowych. Brakuje jednak skutecznego systemu ich kontroli.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA)

CBA zatrzymało burmistrza dzielnicy Warszawy

Agenci CBA zatrzymali burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy Artura W. Jak podało we wtorek Biuro, został on zatrzymany tuż po przyjęciu od dewelopera łapówki w zamian za wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Deszczówka umyje ulice i podleje zieleń miejską

W Rzeszowie realizowany jest projekt, który pozwoli na zgromadzenie i ponowne użycie wód deszczowych. Będą one wykorzystywane m.in. do mycia ulic i podlewania zieleni miejskiej.

Klimat priorytetem budżetu UE na 2020 r.

Budżet UE na 2020 r. powinien zawierać większe dofinansowanie dla działań klimatycznych i inwestycji w zrównoważone technologie, mówi sprawozdawczyni PE ds. budżetu Monika Hohlmeier.

In-house pozwala na kontrolę cen

Czy in-house oznacza dla budżetów gmin oszczędności i niższe opłaty dla mieszkańców? Czy wdrożenie in-house nie przyczynia się do spadku jakości usług? Na ile nowe prawo, w ostatnim czasie często zmieniane, utrudnia działalność przedsiębiorstw podpisujących z gminami umowy in-house? O tych zagadnieniach rozmawiali uczestnicy spotkania w ramach Forum Menadżerów Komunalnych, które w czwartek 17 października odbyło się w Zielonej Górze.
css.php