Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Samorząd

Zielona autostrada 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Greenpower 300 x 250

Wpisy

Lublin otrzymał 3,6 mln zł na rozwój inteligentnego miasta

Nowa wizja miasta będzie realizowana przy współudziale mieszkańców. Dwuletni projekt „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną strategię Lublin 2030” będzie dofinansowany w 90 proc. ze środków zewnętrznych, a wymagany minimalny wkład własny po stronie miasta to 10 proc.

Fundusz Dróg Samorządowych. Ruszyły nabory wniosków

Ruszyły nabory wniosków o dotacje na budowę i remonty dróg lokalnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Można składać w urzędach wojewódzkich do 12 kwietnia.

Niewykonalne poziomy elektromobilności? Samorządowcy chcą zmian w ustawie

Przedstawiciele części gmin zrzeszonych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii domagają się zmian w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Uważają, że stawiane przed samorządami wymagania są nierealne do spełnienia.

Kujawsko-Pomorskie: 1,5 tys. budynków mieszkalnych z instalacjami OZE

Panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła pojawią się na dachach 1500 budynków mieszkalnych w województwie kujawsko-pomorskim. Instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii będą też działać na budynkach publicznych oraz placówkach medycznych.

Budowa dróg w formule PPP. Gmina Słupsk podpisała umowę

Gmina Słupsk podpisała umowę na budowę i utrzymanie niemal 11 km dróg. Inwestycja będzie kosztowała ponad 50 mln zł.

Ekomobilność dla gmin o rok później? Minister wyraził wstępną zgodę

Nie od 1 stycznia 2020 r., a o rok później gminy i przedsiębiorstwa będą musiały wdrożyć obowiązek 10-procentowego udziału pojazdów elektro- lub ekomobilnych w swojej flocie. Minister Energii wyraził już wstępną zgodę na przesunięcie terminu.
css.php