Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Uponor 970 x 250

Samorząd

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Worek na psie odchody zamiast mandatu

Strażnicy miejscy w Lublinie nie nakładają mandatów na niesprzątających po swoich psach, ale wręczają im torebki na psie kupy w ramach akcji "Woreczki zamiast mandatów". Straż miejska trakcie patroli, zamiast wystawiać mandaty, poucza właścicieli psów o konieczności sprzątania po swoich pupilach i wręcza im specjalne pakiety woreczków.

Decyzja środowiskowa ma być łatwiejsza do uzyskania. Ucierpią mieszkańcy?

We wtorek 24 września weszła w życie nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku. Kontrowersje budzi zwłaszcza jeden z jej zapisów.
Red and white closed barrier in the park

Ponad połowa Polaków chce stref czystego transportu

Połowa Polaków ocenia źle stan powietrza w swoim mieście. 64,8 proc. zgadza się na ustanowienie w nim tzw. strefy czystego transportu. Jako główną korzyść wskazują walkę ze smogiem, mniejsze natężenie ruchu, ograniczenie hałasu i zwiększenie liczby wolnych miejsc parkingowych.

Władze Poznania: rząd pozbawia samorządy pieniędzy

175 mln zł - o tyle mniej pieniędzy będzie w przyszłorocznym budżecie Poznania. To efekt działań rządu - twierdzą prezydent i jego zastępcy. Chodzi m.in. o mniejsze wpływy z PIT, którego zasady naliczania zmieniło Prawo i Sprawiedliwość.
business documents on office table with smart phone and digital tablet and modern pen with laptop computer in workspace concept

Ile pieniędzy dla gmin? Samorządowcy: kończy się złota era inwestycji

- Złota era inwestycji samorządowych powoli się kończy – powiedział Krzysztof Iwaniuk, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP, zwracając uwagę na „niepokojące dane” dotyczące nadwyżki operacyjnej netto samorządów.

Rekordowe inwestycje w gospodarkę komunalną. To konieczność dla gmin

Ubiegły rok był jednym z najlepszych od lat pod względem samorządowych nakładów inwestycyjnych. Rok 2019 może okazać się jeszcze lepszy. Gospodarka komunalna ma być jednym z najważniejszych sektorów inwestycji dla miast i gmin.
css.php