Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Europlast 970 x 250

Gospodarka i samorząd

partner działu

Wpisy

Wpisy

Midsection of businesswoman with binders at office

Gminy i powiaty mają więcej czasu na raporty

O 60 dni wydłużone zostały terminy składania raportów o stanie gmin oraz powiatów. Sejm przyjął poprawki samorządowców.
video

Kto będzie regulował ceny odpadów? Raport UOKiK podstawą do dyskusji [WIDEO]

Kilka dni temu ukazał się raport Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczący rynku odpadów w Polsce. O samym raporcie, płynących z niego wnioskach oraz rekomendacjach dla instalacji, samorządów i ustawodawcy mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

22.05.2020 | Webinarium „Dezynfekcja przestrzeni publicznej”

W ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa ma pomóc odkażanie miejsc publicznych. Sposobów na dezynfekcję jest wiele. O tym, które miejsca rekomenduje się w pierwszej kolejności, jakie zastosować preparaty, jaka jest skuteczność tego typu działań itp. będą dyskutować prelegenci i uczestnicy webinarium „Dezynfekcja przestrzeni publicznej”, które odbędzie się 22 maja.

Łatwiejszy przetarg na remont mieszkań komunalnych w Gdańsku

Samorząd gdański wprowadził uproszczone zasady przetargów na remont lokali komunalnych. Działanie to ma pomóc podczas pandemii koronawirusa lokalnym przedsiębiorcom. Obecnie Gdańskie Nieruchomości, które zajmują się modernizacją zasobów mieszkaniowych gminy Gdańsk, ogłosiły już sześć tego typu postępowań.
Money coins, calculator on the polish banknotes

Kasa miejska zmniejszona o 3,6 mln zł w porównaniu z 2019 r.

W ciągu czterech pierwszych miesięcy 2020 r. dochody Suwałk z podatku dochodowego PIT spadły o 3,6 mln zł w porównaniu do identycznego okresu w roku 2019. Spadają też dochody miejskich jednostek.

Ograniczenia w korzystaniu z wody a przepisy. Czy gminy mogą wszystko?

Czy w świetle obowiązujących przepisów gminy mogą mieszkańcom ograniczyć korzystanie z wody w czasie suszy? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła Anna Sosnowska, ekspert Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego.
css.php