Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
sklep abrys

Gospodarka i samorząd

Wpisy

Neobioenergy D [01.12-08.12.22]
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Suwałki dokonały podziału ponad 2 mln zł w ramach Budżetu Obywatelskiego

13 projektów, na ogólną kwotę w wysokości prawie 2,2 miliona zł, w ramach miejscowego Budżetu Obywatelskiego, w 2023 roku zrealizuje miasto Suwałki (woj. podlaskie).

Mija termin składania wniosków o dodatki energetyczne

Z końcem listopada mija termin składania wniosków o dodatki energetyczne, m.in. węglowy, na gaz LPG i drewno opałowe. Jak przekazali PAP urzędnicy, większość zainteresowanych złożyła już stosowne wnioski.

Prezydent Białegostoku o budżecie miasta na 2023 rok: budżet przetrwania, kolejny może być agonii

Nominalny wzrost dochodów o 5,6 proc. i o blisko 10 proc. wyższe wydatki, po raz pierwszy w historii tzw. deficyt operacyjny - takie są założenia projektu Białegostoku na rok 2023. Podczas pierwszego czytania projektu prezydent miasta Tadeusz Truskolaski mówił, że to "budżet przetrwania".
Dron Nosacz II w akcji

W Poznaniu trwają kontrole powietrza przy użyciu dronów

W Poznaniu trwają kontrole jakości powietrza przy wykorzystaniu drona. Podpięte pod niego specjalistyczne urządzenie wykrywa miejsca, gdzie w piecach spalane są niedozwolone paliwa, a tym samym zatruwane jest środowisko. Kontrole prowadzone są we współpracy ze strażą miejską.
Podpisanie umowy Rzeszów - EBI

Rzeszów uzyska 350 mln złotych od Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Kwota 350 milionów złotych przeznaczona ma być na inwestycje związane z rozbudową bazy edukacyjnej, rozwój miejskich dróg i ścieżek rowerowych, rewitalizację terenów zielonych i rekreacyjnych oraz poszerzenie bazy usług miejskich.

Czy krakowska Strefa Czystego Transportu jest rozwiązaniem wyjątkowym i odosobnionym?

Uchwałą Rady Miasta Krakowa z 23 listopada na terenie naszego miasta zostanie wprowadzona Strefa Czystego Transportu. Jest to zmiana, która ma na celu przede wszystkim polepszenie jakości powietrza w Krakowie, a co za tym idzie ochronę zdrowia i polepszenie jakości życia mieszkańców. Jak każda zmiana również ta budzi wiele emocji i pytań. Przy okazji pojawia się również sporo nieścisłości. Chcąc odpowiedzieć na pojawiające się pytania, przyjrzyjmy się faktom.
css.php