Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Sanikom 970 x 250

Gospodarka i samorząd

Wpisy

Zielone drogi 300 x 600
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Szef speckomisji: mała skala wyłudzeń z tarcz finansowych

Skala wyłudzeń środków z funduszy na wsparcie w czasie pandemii jest niewielka, służby sprawnie współpracują - powiedział PAP we wtorek przewodniczący sejmowej komisji służb specjalnych Waldemar Andzel (PiS).

Polacy niechętni płaceniu za ochronę przyrody

Polacy są raczej niechętni płaceniu za ochronę przyrody np. za zachowanie w stanie niezmienionym terenów chronionych. Jeżeli już, to skłonni są zapłacić maksymalnie 30 zł rocznie na rzecz konkretnej fundacji – wynika z badań naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Michał Kurtyka: Mamy pieniądze na cywilizacyjny skok

O wyzwaniach i źródłach finansowania sprawiedliwej transformacji Polski z Michałem Kurtyką, ministrem klimatu i środowiska, rozmawiają Robert Rosa i Piotr Talaga.

Prezydent Poznania: Polski Ład uderzy w samorządy

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który z prezydentami kilku innych miast spotkał się w niedzielę z dziennikarzami w Krakowie, podkreślił, że jest za jak najniższymi podatkami, ale wydaje się mu, że działania rządu i zapowiedzi Polskiego Ładu nie mają na celu poprawy sytuacji młodych ludzi oraz uderzają w samorządy.

Strażnicy na rowery! Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Łodzi patrolują miasto na jednośladach

Wiosna w pełni - na ulicach Łodzi pojawiły się patrole rowerowe Straży Miejskiej w Łodzi. Funkcjonariusze na jednośladach będą jeździli głównie po terenach zielonych: łódzkich parkach i lasach, znajdujących się w obrębie granic administracyjnych miasta. Nie zabraknie ich też na łódzkich ulicach.

Katowice przeznaczą ponad 20 mln zł na projekty obywatelskie

330 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w Katowicach przeszło formalną weryfikację – poinformował w środę urząd miasta. To ósma edycja katowickiego budżetu obywatelskiego, do rozdysponowania jest 20,6 mln zł.
css.php