Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
MTP poleco 19

Samorząd

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Liwex 300 x 250

Wpisy

Gmina efektywna energetycznie. Jak skutecznie oszczędzać na prądzie?

Oszczędność energii w gminie to niższe koszty funkcjonowania samorządów. Przynoszą też korzyści dla środowiska, a ostatecznie wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców. Stąd coraz więcej samorządów kładzie nacisk na efektywne zarządzanie energią.

Opole: modernizacja oczyszczalni ścieków za 200 mln zł

Opolskie Wodociągi i Kanalizacja otrzymały dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla kompleksowej modernizacji oczyszczalni wraz z poprawą  gospodarki wodno-ściekowej. W środę podpisano umowę z wykonawcą prac.

Koniec pieniędzy na ścieki. Trwają prace nad nową perspektywą finansową

Pieniądze z Programu Infrastruktura i Środowisko na gospodarkę ściekową zostały wyczerpane. Trwają już jednak prace nad nową perspektywą finansową - poinformował Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

Zmienione zasady w POIiŚ. Będą dodatkowe pieniądze

2 kwietnia Komisja Europejska podjęła decyzję o zmianach zapisów Programu Infrastruktura i Środowisko.

Ministerstwo Cyfryzacji tworzy mapę innowacji

Interaktywna mapa innowacji to nowy projekt Ministerstwa Cyfryzacji skierowany do samorządów. Będą na niej zamieszczone informacje na temat projektów związanych ze sztuczną inteligencją (AI) oraz Internetem rzeczy (IoT), które realizowane są na terenie Polski.

Będą pieniądze na rozwój sieci energetycznej w Wielkopolsce

Dofinansowanie ze środków unijnych otrzymała spółka Enea Operator i zostanie ono zostanie przeznaczone na projekt, który zwiększy potencjał sieci elektroenergetycznej w celu odbioru energii z OZE.
css.php