Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Uponor 970 x 250

Samorząd

BDO 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Pol-Eco System 2019 rozpoczęte. “Celem nie jest zysk, a efekty ekologiczne”

W Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęły się targi ochrony środowiska Pol-Eco System 2019. Merytoryczną część wydarzenia rozpoczęła konferencja Ministerstwa Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kraków stawia na nowe parki

Ranking parków miejskich - temat ten po raz drugi powrócił na posiedzenie Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Miasta Krakowa.

Lubuskie i wielkopolskie mają pieniądze na gospodarkę wodno-ściekową na wsi

W województwach wielkopolskim i lubuskim rozpoczęły się nabory wniosków o przyznanie pomocy finansowej na operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa”. Można je składać odpowiednio: do 25 października i 31 października.

Worek na psie odchody zamiast mandatu

Strażnicy miejscy w Lublinie nie nakładają mandatów na niesprzątających po swoich psach, ale wręczają im torebki na psie kupy w ramach akcji "Woreczki zamiast mandatów". Straż miejska trakcie patroli, zamiast wystawiać mandaty, poucza właścicieli psów o konieczności sprzątania po swoich pupilach i wręcza im specjalne pakiety woreczków.

Decyzja środowiskowa ma być łatwiejsza do uzyskania. Ucierpią mieszkańcy?

We wtorek 24 września weszła w życie nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku. Kontrowersje budzi zwłaszcza jeden z jej zapisów.
Red and white closed barrier in the park

Ponad połowa Polaków chce stref czystego transportu

Połowa Polaków ocenia źle stan powietrza w swoim mieście. 64,8 proc. zgadza się na ustanowienie w nim tzw. strefy czystego transportu. Jako główną korzyść wskazują walkę ze smogiem, mniejsze natężenie ruchu, ograniczenie hałasu i zwiększenie liczby wolnych miejsc parkingowych.
css.php