Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Polski Recykling 970 x 250

Samorząd

Forum Zieleni 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Green Area 300 x 250

Wpisy

Stare budynki z wielkiej płyty dostaną wsparcie od państwa na ocieplenie

Tak zakłada projekt Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, który został przyjęty przez Stały Komitet Rady Ministrów. Projekt jest elementem programu "Czyste Powietrze".

NIK miażdżąco o działalności NFOŚiGW. Fundusz nie zgadza się z wnioskami po kontroli

Najwyższa Izba Kontroli zbadała działalność Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W księgach rachunkowych znajduje się 76 proc. błędów, budynek siedziby funduszu jest niedostosowany do wymogów przeciwpożarowych. Wątpliwości budzą też niektóre kilkumilionowe dotacje. NFOŚiGW odpowiada: NIK uznał 40 proc. naszych uwag.
Kolorowe pojemniki na odpady

Segregacja śmieci będzie obowiązkowa. Niesegregujących czekają kary

Przyjęta przez Sejm nowelizacja "ustawy śmieciowej" wprowadza obowiązkową segregację odpadów. Może ona nieść ze sobą wiele niejasności i utrudnień.

Rząd powołał pełnomocnika ds. partnerstwa publiczno-prywatnego

Wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda został pełnomocnikiem rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Z kolei powołany w połowie lipca wiceminister Grzegorz Puda objął funkcję pełnomocnika rządu do spraw organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku w Katowicach. Będzie też nadzorował wykorzystanie funduszy unijnych na największe inwestycje infrastrukturalne.

Nowa jednostka miejska powstała w Krakowie. Zajmie się m.in. zmianami klimatu

Klimat-Energia-Gospodarka Wodna to nowa jednostka, która zajmie się zmianami klimatycznymi oraz gospodarką wodną. O jej powołaniu zdecydowali 17 lipca krakowscy radni miejscy.

Komu pieniądze na połączenia PKS? Rząd uruchamia dofinansowanie

Od początku sierpnia samorządy będą mogły składać wnioski o dofinansowanie na przywracanie połączeń autobusowych. 18 lipca wchodzi w życie tzw. ustawa pekaesowa. Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawiło się długo oczekiwane rozporządzenie w sprawę podzielenia środków między województwa.
css.php