Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner pren 1 970 x 250

Aktualności

Projekt nowelizacji ustawy o rynku mocy przyjęty przez rząd

Rada Ministrów przyjęła 15 czerwca 2021 r. projekt ustawy o zmianie ustawy o rynku mocy oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra klimatu i środowiska. Proponowane rozwiązania gwarantują sprawne funkcjonowanie wewnętrznego rynku energii oraz spełnienie unijnych wymogów w zakresie polityki ochrony środowiska.

Rząd za określeniem maksymalnej opłaty za śmieci przy metodzie od wody

Maksymalna wysokość opłaty za odpady, obliczana na podstawie metody od ilości zużytej wody ma wynosić 7,8 proc. dochodu rozporządzalnego na 1 osobę ogółem za gospodarstwo domowe, tj. ok. 150 zł - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.
Plastikowe butelki

Uczestnicy spotkań konsultacyjnych nie zobaczą projektu ROP

W czwartek, 17 czerwca odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań dotyczących wprowadzenia w Polsce rozszerzonej odpowiedzialności producentów. Ich uczestnicy nie będą mogli jednak zapoznać się z projektem ustaw w tej sprawie.

Prezes URE przyznał wsparcie orlenowskiemu projektowi offshore

Prezes URE przyznał wsparcie w ramach pierwszego etapu wsparcia dla morskiej energetyki wiatrowej projektowi farmy Baltic Power o mocy zainstalowanej elektrycznej 1197 MW. Baltic Power to wspólny projekt PKN Orlen i kanadyjskiego Northland Power.

Kurtyka: by zapobiec powstaniu góry odpadów konieczna jest zmiana wzorców konsumpcji

W najbliższym czasie spodziewamy się nowych inicjatyw zmieniających zarówno wzorce konsumpcji jak i modele biznesowe tak, by zapobiegać powstawaniu góry odpadów - powiedział we wtorek minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Dodał, że rozważane są m.in. zachęty dla klientów, by kupowali produkty trwalsze.
css.php