Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Husqvarna 970 x 250

Aktualności

Dzięki aplikacji na smartfony w mieście przybędzie 600 nowych drzew

W Katowicach, dzięki aplikacji wCOP, zakład zieleni miejskiej posadzi w sumie ponad 600 drzew. Do końca maja trwa druga tura naboru wniosków.

W Żukowicach powstanie nowa farma wiatrowa

Firma innogy Renewables Polska rozpoczyna budowę lądowej farmy wiatrowej w Żukowicach w woj. dolnośląskim. Farma otrzymała wsparcie w drodze aukcji, przeprowadzonej w listopadzie 2018 r. przez Urząd Regulacji Energetyki.

Radom będzie miał autobusy elektryczne za 26 mln zł

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu (MZDiK) zamówił 10 autobusów Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą do ich ładowania. To pierwszy przetarg w ramach unijnego projektu na rozwój transportu w Radomiu.

Nowa ustawa zaopatrzeniowa – jakie zmiany czekają branżę wod-kan?

Ministerstwo pracuje nad nową ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Jej kształt będzie zależał m.in. od wyniku ankiet przeprowadzonych wśród polskich gmin. Resort zapowiada, że pierwsze wnioski z badania poznamy podczas kongresu Envicon Water 2019 (17-18 czerwca w Warszawie).

UE stawia kropkę nad i ws. plastikowych jednorazówek

Unijni ministrowie ds. europejskich przyjęli we wtorek dyrektywę, która ma zakończyć stosowanie niektórych plastikowych produktów jednorazowego użytku. Chodzi m.in. o talerze, sztućce, słomki czy patyczki higieniczne.

Najnowsze

Popularne

css.php