Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner pren 1 970 x 250

Aktualności

Projekt dotyczący systemu kaucyjnego butelek PET na początku 2022 r.

W pierwszym kwartale 2022 r. rząd planuje przyjąć projekt ustawy wprowadzającej powszechny system kaucyjny dla butelek na napoje: z PET do 3 litrów pojemności, ze szkła - do 1,5 litra - wynika z wpisu do Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Innogy Polska w połowie grudnia zmienia się w E.ON Polska

Innogy Polska od połowy grudnia 2021 roku będzie funkcjonować pod nazwą E.ON Polska - poinformowała spółka. Zmienią się logotypy i nazwy poszczególnych spółek należących do Grupy innogy, a klienci zostaną indywidualnie poinformowani o zmianach.

GUS: W 2020 r. gospodarstwa domowe zużyły o 5,1 proc. więcej gazu i o 3 proc. prądu

W 2020 r. zużycie gazu z sieci w gospodarstwach domowych wzrosło o 5,1 proc., a energii elektrycznej o 3 proc. w stosunku do roku 2019 - wynika z opublikowanych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Toruń: czy ochrona drzew na placu budowy będzie odtąd na wysokim poziomie?

Rada Miasta Torunia przyjęła Program ochrony środowiska na lata 2021-2024 z uwzględnieniem perspektywy do roku 2028. Swoista "Zielona konstytucja Torunia" kładzie większy nacisk na zieleń już istniejącą, wskazując jak chronić zieleń miejską np. w trakcie inwestycji.

Raport: 2/3 odpadów z polskich gospodarstw domowych wciąż jest trudne i drogie do przetworzenia

Firmy odpowiedzialne za swój wpływ na środowisko powinny opracować politykę cyrkularności. Wprowadzenie rozszerzonej odpowiedzialności producenta może zmniejszyć obciążenia poszczególnych gmin związane z całkowitymi kosztami zagospodarowania odpadów opakowaniowych. Według prognoz ekspertów firmy doradczej Deloitte, nadal pozostaną one jednak bardzo wysokie.
css.php