Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
KARCHER BANER A 970×250 [19.11- bez terminu]

Ochrona środowiska

Wpisy

ZM: Webinarium drzewa [08.11-13.12]
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Łódzkie: Pożar w zakładzie przetwórstwa gumy w Sławnie

Pali się hałda opon w zakładzie przetwórstwa gumy w Sławnie (pow. opoczyński). Na miejscu pracuje 18 jednostek straży pożarnej. Sytuacja pożarowa nie jest opanowana.

Jak zmienia się klimat w Polsce?

Ponad 30 klimatologów przeanalizowało różne aspekty zmian klimatu w Polsce. Według scenariuszy czeka nas coraz więcej dni z uciążliwymi upałami, mniej dni bardzo mroźnych i nieco więcej opadów. Nastąpi również wydłużenie okresu wegetacyjnego - przewidują.

“DGP”: System kaucyjny rozwiązaniem fragmentarycznym?

Szykowany przez polski rząd system kaucyjny może się okazać rozwiązaniem fragmentarycznym i w najlepszym przypadku umiarkowanie efektywnym - pisze weekendowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Śląskie: Sprowadzili i porzucili tysiące ton niebezpiecznych odpadów

Sześciu członków grupy przestępczej, która nielegalnie przywoziła z zagranicy, a następnie porzucała niebezpieczne odpady, zatrzymali policjanci z Częstochowy. Śledczy ustalili, że w woj. opolskim sprawcy zostawili co najmniej 3 tys. ton groźnych śmieci.

Mój elektryk dla firm i instytucji – ruszył nabór wniosków

Samochody zeroemisyjne (elektryczne i wodorowe) z państwowymi dopłatami mogą teraz kupować również przedsiębiorcy i instytucje publiczne. W ramach programu „Mój elektryk” Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął dzisiaj (22 listopada) nabór wniosków o dofinansowanie zakupu „elektryków” od podmiotów innych niż osoby fizyczne.

Poprawa wizerunku nietoperzy

Fundusz Żubra rozpoczyna współpracę z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk nad wspólnym projektem, skoncentrowanym wokół nietoperzy - ssaków niezwykle istotnych dla wielu ekosystemów. W ramach współpracy Fundusz finansuje sprzęt potrzebny do badań, infrastrukturę, która umożliwi naukowcom obserwację tych tajemniczych ssaków oraz we współpracy z agencją komunikacyjną i influencerami startuje z akcją mającą na celu poprawienie ich wizerunku.
css.php