Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner pren 1 970 x 250

Ochrona środowiska

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Zanieczyszczenie powietrza przyczyną otyłości i astmy

Narażenie na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza może mieć związek z otyłością u dzieci i zwiększać ryzyko astmy – informuje pismo „Lung India”. Wskazują na to wyniki badania przeprowadzonego w stolicy Indii.

Biden: walka ze zmianami klimatu „sprawą życia lub śmierci”

Stany Zjednoczone stoją wobec perspektywy katastrof wyrządzanych przez zjawiska pogodowe w skali całego kraju oraz, że walka z nimi jest „sprawą życia lub śmierci” – oświadczył prezydent USA Joe Biden. Obiecał szybką pomoc federalną dla zniszczonych terenów.

Zachować owady w mieście: dbajmy o różnorodność roślin w ogródkach, nie przesadzajmy ze sprzątaniem

Właściwe planowanie zieleni miejskiej sprzyja zachowaniu bioróżnorodności, m.in. owadów. Liczy się m.in. dostępność bazy pokarmowej, miejsc rozrodu i unikanie koszenia. "Dbajmy o różnorodność roślin w naszych ogródkach i nie przesadzajmy z ich sprzątaniem" - mówi dr inż. Katarzyna Roguz z Ogrodu Botanicznego UW.
Historic royal Wawel castle in Cracow, Poland with park and Vistula river. Aerial view at sunset.

Kraków w czołówce zielonych miast Europy

Kraków wraz z Helsingborgiem, Sofią i Tallinem trafił do ścisłej finałowej czwórki, ubiegającej się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023”.

Fundacja Ekologiczna Arka zaczyna akcję „Książka za drzewo”

Fundacja Ekologiczna Arka zainaugurowała w czwartek w Katowicach akcję „Książka za drzewo”, której celem jest promowanie czytelnictwa i ekologicznych postaw. Uczestnicy - w zamian za posadzone drzewa - otrzymają książki.

Nowe pieniądze na usuwanie “kopciuchów” na Dolnym Śląsku

Wymiana 720 szt. nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe oraz termomodernizacja, a dzięki temu poprawa efektywności energetycznej w 60 wielorodzinnych budynkach mieszkalnych i 300 lokalach mieszkalnych – to zakładany efekt dolnośląskiego pilotażu, który jest nową propozycją uzupełniającą ogólnopolski program „Czyste powietrze”. Na ten cel zarezerwowano 20 mln zł. Na większą intensywność dofinansowania mogą liczyć mieszkańcy gmin graniczących z Republiką Czeską.
css.php