Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Makita Baner A [26.01-01.02.23]

Ochrona środowiska

Wpisy

ekotech BANER D [19.01-07.03.23]
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Nieprawidłowości w gospodarowaniu odpadami na terenie żwirowni w powiecie kartuskim

Inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku podjęli czynności mające na celu weryfikację informacji, otrzymanych od sygnalisty na temat nieprawidłowości w gospodarowaniu odpadami na terenie żwirowni z powiatu kartuskiego.
Pszczoły

Unijne prawo: miasta będą musiały lepiej zadbać o pszczoły i trzmiele

Poprawa stanu siedlisk owadów zapylających na obszarach miejskich – to jeden z celów przyjętej przez Komisję Europejską strategii „Nowy ład na rzecz owadów zapylających”. Swoją rolę do odegrania w realizacji będa miały samorządy. Nie tylko wiejskie, ale i miejskie.
Wiatraki

Pomysły opozycji na poprawę ustawy wiatrakowej

Modyfikacje i częściowe złagodzenie restrykcji w budowaniu turbin wiatrowych zakładają poselskie i senackie projekty zmiany ustawy o inwestycjach w energetykę wiatrową, którymi we wtorek, obok projektu rządowego, zajmowały się sejmowe komisje.

Szata roślinna na terenie po składowisku

Docelowe rekultywacyjne zagospodarowanie nasypu odpadów w projektach dotyczących składowisk przez lata było traktowane dość standardowo. Przeważnie projekt zakładał, że będzie to teren rekreacyjny. I to mimo iż strome skarpy absolutnie nie stwarzały takich możliwości i dużo bardziej zasadne było potraktowanie ich wierzchowiny jako… punktu widokowego. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się pokrycie dawnego składowiska panelami fotowoltaicznymi. 
Znak nie parkować

Gdańsk rezygnuje z budowy tysiąca miejsc parkingowych w centrum miasta

Miasto Gdańsk oraz spółka IMMO PARK Gdańsk podjęły decyzję o zakończeniu umowy, która obejmowała budowę czterech parkingów w Śródmieściu miasta.

Nowe rozporządzenie w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów już obowiązuje! [Komentarz]

24 stycznia 2023 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 grudnia 2022 r. w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Już w toku prac nad projektem Rozporządzenia MBP sygnalizowano wątpliwości, czy nie doszło do przekroczenia zakresu upoważnienia ustawowego do jego wydania.
css.php