Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ochrona środowiska

Wpisy


Tor Wyścigów Konnych Służewiec, Warszawa

GREEN AREA SHOW 2020

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Kurtyka: blisko 10 mld zł na wsparcie zielonych inwestycji w 2020 r.

W tym roku na wsparcie zielonych inwestycji trafi blisko 10 mld zł - zapowiedział minister klimatu Michał Kurtyka. Wyjaśnił, że pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na eko-transport, retencję, efektywność energetyczną czy rozwój fotowoltaiki.

Katowice łapią deszczówkę

Katowice walczą z suszą na wielu frontach. Z jednej strony to duże inwestycje o wartości ponad 60 mln zł i budowa zbiorników w dzielnicach, a z drugiej strony mała retencja przy budynkach miejskich.
Amunicja na dnie morza

Tykające bomby na dnie Bałtyku. NIK wskazuje winnych

Ropopochodne paliwo i broń chemiczna zalegająca we wrakach na dnie Bałtyku może doprowadzić do katastrofy ekologicznej - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli i wskazuje liczne zaniedbania.

Kto jest kim w Ministerstwie Klimatu? Wiemy, komu przypadły departamenty

Na stronach Ministerstwa Klimatu pojawiła się informacja o podziale obowiązków miedzy poszczególnymi ministrami i wiceministrami.

Elektroniczna książeczka edukacyjna o odpadach – idealna do zdalnej nauki

Edukacja domowa nie oznacza, że dzieci powinny być pozostawione na pustyni niewiedzy, w kontekście tak ważnych dziedzin, jak gospodarka odpadami, energetyka czy szeroko pojęta ochrona środowiska. Nauczanie domowe nie oznacza też, że przekazywanie wiedzy musi być nudne. A opracowany przez Dział Edukacji Ekologicznej (DEE) firmy Abrys elektroniczny biuletyn jest najlepszym na to dowodem.

Szymon Hołownia obiecuje ułatwić przejmowanie i rekultywację terenów skażonych odpadami

Jednym z pierwszych moich projektów będzie specustawa, która pozwoli przejmować skażone tereny składowisk i ich rekultywację na koszt państwa - poinformował w czwartek niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej w Zgierzu k. Łodzi.
css.php