Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Woda i ścieki

partner merytoryczny

Forum Zieleni 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

video

Ruszają konsultacje rządowego planu przeciwdziałania skutkom suszy [WIDEO]

Przez pół roku w 15 polskich miastach odbywać się będą konsultacje społeczne dotyczące planu przeciwdziałania skutkom suszy.

NIK skontrolował Wody Polskie. Z powodu niejasności trzeba będzie powtórzyć kontrolę

Najwyższa Izba Kontroli przygotowywała w 2018 roku raport na temat działalności PGW Wody Polskie. Dotarła do niego "Rzeczpospolita".

Krakowska elektrociepłownia chce wykorzystywać oczyszczone ścieki

Spółka PGE Energia Ciepła rozpatruje zastosowanie ścieków z oczyszczalni krakowskiego MPWiK jako źródła wody zasilającej jednostki wytwórcze w elektrociepłowni. Na świecie ten sposób wykorzystania oczyszczonych ścieków jest już stosowany w energetyce, w Polsce prawie w ogóle.

Na Lubelszczyźnie powstanie jedna z największych w Europie pasywna oczyszczalnia

Hybrydowa hydrofitowa oczyszczalnia wody i ścieków zostanie wybudowana w miejscowości Białka w gminie Dębowa Kłoda. Realizacją projektu wartego ponad 3,7 mln zł zajęła się spółka RDLS Uniwersytetu Warszawskiego w konsorcjum z czeską firmą Dekonta.

Nastolatek opracował metodę usuwania mikroplastiku z wody

18-letni Fionn Ferreira zdobył międzynarodową nagrodę naukową za swój projekt w konkursie dla uczniów Google Science Fair 2019. W ramach projektu stworzył nową metodę ekstrakcji mikroplastiku z wody.

W sierpniu może zabraknąć wody w kranach

Hydrolodzy prognozują, że w sierpniu czeka nas stan zagrożenia hydrogeologicznego związany z obniżaniem się poziomu wód podziemnych. Oznacza to, że w niektórych ujęciach wykorzystujących płytkie poziomy wodonośne może zabraknąć wody. Gminy apelują o oszczędność zasobów wodnych. Wraz z końcem lipca ograniczenia w korzystaniu z wody wprowadzono już w 322 miejscach w Polsce.
css.php