Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Woda i ścieki

partner merytoryczny

Miasto z natury 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Grzyby mogą oczyszczać środowisko z leków przeciwnowotworowych

Grzyby, które potrafią rozkładać związki o skomplikowanej budowie chemicznej, mogą być przydatne w oczyszczaniu środowiska, szczególnie wód, z leków używanych w chemioterapii - uważa doktorantka Marcelina Jureczko z Politechniki Śląskiej.

Jaka jest przyszłość branży wod-kan? Felieton Pawła Chudzińskiego

Proszę się nie bać, że zacznę prorokowanie. Ten tekst chcę poświęcić jedynie możliwym scenariuszom rozwoju sytuacji w naszej branży. Być może któryś z nich się spełni?

45% udziałów w Tarnobrzeskich Wodociągach przejmuje PFR

Fundusz Inwestycji Samorządowych Polskiego Funduszu Rozwoju i Gmina Tarnobrzeg podpisały umowę inwestycyjną, na mocy której 45% udziałów w spółce Tarnobrzeskie Wodociągi zostanie zakupiona przez PFR.

Kończą się konsultacje społeczne projektu “Stop suszy”

Ponad tysiąc osób uczestniczyło w konsultacjach społecznych rządowego programu "Stop suszy", które przez ostatnie pół roku odbyły się 14 miastach Polski.
video

Spalarnia osadów w Warszawie znów działa [WIDEO]

Po naprawie jednego z rekuperatorów wznowiono spalanie osadów na jednej z dwóch linii technologicznych spalarni. Linia ta spala dziennie ok. 85 proc. osadów ściekowych z oczyszczalni „Czajka”.

Modernizacja oczyszczalni ścieków zagrożona. Jest wniosek do prokuratury

Modernizacja gospodarki osadowej na oczyszczalni ścieków w Cielczy k/Jarocina stanęła pod znakiem zapytania. Wykonawca dwa miesiące temu zszedł z placu budowy.
css.php