Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Woda i ścieki

partner merytoryczny

Wpisy

Bioenergy 300 x 600
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie ma nowego prezesa

Krzysztof Dąbrowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Wodociągi Kujaw i Pomorza i były prezes Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni w Grudziądzu będzie nowym prezesem zarządu Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie.

Warszawa dofinansuje ekologiczne inwestycje mieszkańców

Urządzenia gromadzące wodę, usuwanie azbestu i przyłączenie budynku do kanalizacji. Do końca maja mieszkańcy Warszawy mogą składać wnioski o dofinansowanie do tego rodzaju inwestycji.

Fenolowe jezioro i inne ekologiczne katastrofy. Szkodliwe związki niszczą środowisko

Setki tysięcy ton ropy i produktów naftowych trafiają do środowiska na skutek różnego rodzaju wycieków ze zbiorników i rurociągów – mówi PAP ekolog Igor Szkradiuk. Wśród innych sprawców skażeń wymienia kopalnię na Uralu, która emituje dwutlenek siarki.

Oczyszczanie wód z rolnictwa jest nam niezbędne

Oczyszczanie pochodzących z rolnictwa wód z azotu i fosforu, stosowanych do nawożenia pól, jest konieczne, aby zapobiec m.in. powstawaniu toksycznych zakwitów sinic w Bałtyku – wskazał prof. Maciej Zalewski. Pomocne w tym są biotechnologie ekohydrologiczne m.in. strefy buforowe między polem a strumieniem.

Polskie ministerstwo chce odpierać zarzuty Czechów w sprawie kopalni Turów

Mamy szereg argumentów odrzucających czeskie zarzuty wobec działalności kopalni węgla brunatnego Turów – podkreślił wiceszef MKiŚ Piotr Dziadzio. Dodał, że Czesi oczekują od Polski zainwestowania nawet 60 mln euro po ich stronie.

Konflikt na Krymie będzie eskalował przez deficyt wody?

Konflikt w Donbasie będzie się tlił, a na południu Ukrainy nie jest wykluczona eskalacja w związku z m.in. deficytem wody na zaanektowanym przez Rosję Krymie – powiedział PAP Ołeksij Melnyk, ekspert z kijowskiego Centrum Razumkowa.
css.php