Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner pren 1 970 x 250

Woda i ścieki

partner merytoryczny

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Nowy zieleniec i inauguracja akcji sadzenia drzew. Gliwickie PWiK przekonuje do przejścia na e-fakturę

W Gliwicach oddano do użytku nowy zieleniec. Zainaugurowano też akcję „Zazieleniamy Gliwice”, której celem będzie sadzenie drzew w mieście - inicjatorem jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach. Co ciekawe, liczba drzew do nowych nasadzeń zależeć będzie głównie od liczby odbiorców regulujących płatności w  PWiK, którzy zdecydują się zrezygnować z faktur papierowych na rzecz dokumentów elektronicznych.
Studzienka kanalizacyjna burzowa podczas deszczu

Gwałtowne zjawiska pogodowe będą częstsze. W Polsce – nawalne deszcze i ekstremalne susze

Działalność ludzi spowodowała wzrost globalnej średniej temperatury o ok. 1˚C w stosunku do okresu sprzed epoki przemysłowej. W Polsce szczególnie niebezpieczne mogą być nawalne deszcze przeplatające się z okresami suszy, która będzie zwiększała ryzyko pożarowe.

Rekomendacje dla szkół na czas epidemii: szczepienia, dystans i maseczki, a piodełka tylko pod nadzorem

Szczepienie dla pracowników szkół i uczniów w określonych grupach wiekowych, dezynfekcja, dystans, higiena, maseczki i wietrzenie – to główne rekomendacje zawarte w wytycznych sanitarnych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujących od 1 września 2021 r.

Woda mineralna wydobywana w centrum miasta. Pijalnia w Krakowie wraca po 20 latach

Wodę mineralną wydobywaną w centrum miasta a odkrytą w 1898 r. przez Antoniego Matecznego, po 20 latach przerwy, ponownie będzie można skosztować w Krakowskiej Pijalni Zdrojowej, oficjalnie otwartej w piątek. Obiekt będzie dostępny dla mieszkańców i turystów od 25 września.

Wyzwania, trendy i technologie w oczyszczalniach przyszłości

Ze względu na rosnący popyt ze strony przemysłu, rolnictwa czy energetyki, woda staje się coraz rzadszym towarem. Między innymi dlatego nowoczesne oczyszczalnie powinny stać się swoistymi biofabrykami wytwarzającymi nie tylko wodę, ale także bioenergię czy bioprodukty. Obecnie oczyszczanie ścieków przechodzi głęboką transformację i zyskuje na znaczeniu.

Przedsiębiorstwa wodociągowe muszą działać długofalowo

Sporne wnioski taryfowe, funkcjonowanie branży wod-kan w czasie pandemii, konsolidacja przedsiębiorstw wodociągowych, przejmowanie przez nie gospodarowania odpadami, eksploatacji kanalizacji deszczowej oraz innych zadań, a do tego ciągły rozwój sieci i infrastruktury wod-kan – to tylko część wyzwań, z jakimi od 1 lipca br. mierzy się nowy prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”.
css.php