Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Uponor 970 x 250

Woda i ścieki

partner merytoryczny

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Ścieżka za gorzowską filharmonią zahamuje silny napływ wody

W czerwcu silne opady deszczu i duży napływ wody doprowadziły do zerwania całej nawierzchni ścieżki za gorzowską filharmonią. Teraz stworzono nową ścieżkę, która z takimi anomaliami ma poradzić sobie bez problemu.

Decyzja środowiskowa ma być łatwiejsza do uzyskania. Ucierpią mieszkańcy?

We wtorek 24 września weszła w życie nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku. Kontrowersje budzi zwłaszcza jeden z jej zapisów.

Naprawa kolektorów w Warszawie potrwa dwa miesiące

Około dwóch miesięcy zajmie naprawa uszkodzonych kolektorów transportujących ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”. Uszkodzone odcinki zostaną zastąpione stalowymi rurami. Dodatkowo pod dnem Wisły ma powstać nowa nitka rurociągu - poinformował stołeczny ratusz.

Awaria spalarni osadów w Warszawie. Wykonawca nie chce naprawić usterki

Od grudnia ubiegłego roku nie działa STUOŚ – Stacja Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych przy oczyszczalni Czajka w Warszawie. Od tego czasu osady są utylizowane przez firmy zewnętrzne. Przed weekendem stołeczne MPWiK przedstawiło szczegóły awarii spalarni.

Rekordowe inwestycje w gospodarkę komunalną. To konieczność dla gmin

Ubiegły rok był jednym z najlepszych od lat pod względem samorządowych nakładów inwestycyjnych. Rok 2019 może okazać się jeszcze lepszy. Gospodarka komunalna ma być jednym z najważniejszych sektorów inwestycji dla miast i gmin.

Osady ściekowe: jak wybrać metodę zagospodarowania?

Według danych GUS za rok 2016 w Polsce powstaje rocznie 586 tys. ton osadów ściekowych. Najwięcej z nich znajduje zastosowanie w rolnictwie, rośnie jednak tendencja do termicznego wykorzystania osadów. Jak wybrać odpowiednią metodę zagospodarowania - o tym rozmawiali uczestnicy konferencji "Metody zagospodarowania osadów ściekowych" we Władysławowie.
css.php