Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Uponor 970 x 250

Woda i ścieki

partner merytoryczny

Termiczne 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Łódź wyda 200 mln zł na sieć wod-kan

Łódzka Spółka Infrastrukturalna w ciągu najbliższych trzech lat planuje budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej za prawie 200 mln zł. Łącznie powstanie 23 km sieci kanalizacyjnej i 25 km sieci wodociągowej.
video

Modernizacja oczyszczalni w woj. mazowieckim gotowa

Zakończyła się przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków dla miasta i gminy Pionki. Jest to największa w inwestycja w historii miasta. Kosztowała blisko 31 mln zł.

Co mówią ścieki o narkotykach?

Hiszpańscy naukowcy przeprowadzili największe w historii badanie epidemiologiczne oparte na ściekach. Badali je przez sześć lat w stu dwudziestu miastach trzydziestu siedmiu krajów. Chodziło o pozostałości narkotyków.

Stacja uzdatniania wody za prawie 5 mln zł otwarta

Oficjalnie zakończono budowę stacji uzdatniania wody w Chotomowie w gm. Jabłonna. Inwestycja była częścią ogromnego projektu rozbudowy systemu wod-kan, realizowanego na terenie Chotomowa, Dąbrowy Chotomowskiej i Jabłonny. Jego wartość sięga 68 mln zł.

Deszczówka umyje ulice i podleje zieleń miejską

W Rzeszowie realizowany jest projekt, który pozwoli na zgromadzenie i ponowne użycie wód deszczowych. Będą one wykorzystywane m.in. do mycia ulic i podlewania zieleni miejskiej.

Przebudowa oczyszczalni za 31 mln zł

Zakończyła się modernizacja oczyszczalni ścieków w Kościanie, obejmująca m.in. budowę komór fermentacyjnych. Dzięki temu uzyskiwany jest biogaz wykorzystywany dla celów eksploatacyjnych obiektu.
css.php