Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Technika komunalna i rynek

partner merytoryczny

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Odpady zagospodarowane kompleksowo

Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie jako RIPOK Regionu VIII w Planie Gospodarki Odpadami dla województwa wielkopolskiego kompleksowo zagospodarowuje odpady komunalne subregionu konińskiego, obejmującego 36 miast i gmin.

Ochrona środowiska dzięki efektywności recyklingu

ZUOK Spytkowo to najważniejszy element kompleksowego systemu gospodarki odpadami w regionie północno-wschodnim województwa warmińsko-mazurskiego. Ze względu na położenie Zakładu kluczową rolę w funkcjonowaniu instalacji odgrywa ochrona unikalnych walorów Mazur.

Nieustanna edukacja „u źródła”

Związek Międzygminny „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” od dawna edukuje mieszkańców w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami. Cel działań to promowanie zbiórki selektywnej odpadów „u źródła”, czyli w naszych domach.

Niezawodne i inteligentne przemienniki częstotliwości ABB dedykowane do aplikacji pompowych

Przemysł wodny i wodno-ściekowy jest niezwykle ważną i mocno rozwijającą się gałęzią, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Branża ta konsumuje ogromne ilości energii na potrzeby zasilania silników elektrycznych, które z kolei napędzają pompy, dmuchawy i inne urządzenia.

Akcja „ubezpieczenie” – czyli powtórka z rozrywki?

Jak co roku, wchodzimy właśnie w sezon odnowień ubezpieczeń zakładów. I jak w latach poprzednich, każda z instalacji jest w zderzeniu z rynkiem ubezpieczycieli na niezbyt wygodnej pozycji.

Eko-lokator – edukacja i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem nieruchomościami

Budownictwo wielorodzinne to sektor, który ma ogromy wpływ na środowisko, zarówno poprzez zużycie energii, jak i wody, czy wytwarzanie odpadów przez mieszkańców. Nowoczesne zarządzanie nieruchomością to przede wszystkim umiejętność minimalizacji kosztów eksploatacji budynku i wykorzystania zasobów potrzebnych do komfortowego funkcjonowania jego mieszkańców. Nowoczesne wspólnoty miejskie potrzebują nowych rozwiązań w zarządzaniu. Eko-lokator to projekt, który pokazuje jak włączyć nowoczesne trendy w codzienne zarządzanie budynkiem.
css.php