Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
MBP 970 x 250

Technika komunalna i rynek

Wpisy

Nicco 300 x 250
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Projekt Doradztwa Energetycznego

Od 2015 roku na terenie całego kraju z sukcesem realizowany jest projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”. Dla kogo jest on przeznaczony, co można dzięki niemu zyskać i jak wyglądają działania edukacyjne?

Idealne rozwiązanie (nie tylko) na czas pandemii

W Krośnie Odrzańskim nie trzeba umawiać się z inkasentem na odczyt licznika. Odbiorcy instytucjonalni od ręki mogą sprawdzić stan poboru wody, a awarie sieci są błyskawicznie wykrywane. Jak to możliwe? Odpowiada za to system Smart Water od Orange. Zdalny odczyt wody ze wszystkich wodomierzy jednocześnie, codzienne bilansowanie przepływów i monitoring sieci przez całą dobę to najważniejsze korzyści płynące z tego rozwiązania. Cała sieć wodociągowa w Krośnie jest „smart” – to pierwsze tak kompleksowe wdrożenie w Polsce.

Podpisanie umowy na “Zaprojektowanie i budowę instalacji fermentacji oraz wiaty i boksów magazynowych w ZUOK Orli Staw”

W dniu 10 listopada 2020 roku, w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”, podpisano umowę na „Zaprojektowanie i budowę instalacji fermentacji oraz wiaty i boksów magazynowych w ZUOK Orli Staw”.

Jakie zamiatarki komunalne idealnie sprawdzają się przy sprzątaniu ulic

Zamiatarki komunalne to specjalistyczne urządzenia, które wykorzystywane są do oczyszczania przestrzeni miejskich. Dostępne są różnorodne modele, dzięki którym możliwe jest oczyszczanie zarówno ulic, jak również chodników.

Grudziądz pierwszym miastem na mapie polskich zielonych obligacji samorządowych

Unia Europejska chce osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. W przypadku Polski może być to trudne bez współpracy z samorządami. Jednostki samorządu terytorialnego, które chcą działać tak, by chronić środowisko, ale borykają się z ograniczeniami budżetowymi, będą decydować się na emisję zielonych obligacji. Są to papiery wartościowe, z których finansowane są inwestycje chroniące środowisko. Pierwszym polskim miastem, które zrobiło ten proekologiczny krok, jest Grudziądz. Emisja na kwotę 63,2 mln zł została przeprowadzona przy współudziale DNB Bank Polska, który nabył obligacje na własny portfel. Finansowanie zostanie przeznaczone na inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne.

Rynek odpadowy musi w końcu wejść w XXI wiek – WasteMaster

Zawieranie transakcji i poszukiwanie kontrahentów na rynku odpadowym to – umówmy się – nie jest najłatwiejsze zadanie. Szczególnie teraz, gdy tyle firm się zmienia, a część na stałe znika z polskiego horyzontu gospodarki odpadami. I to jest moment, w którym należy wprowadzić rynek odpadowy w XXI wiek. Takie ambicje mają twórcy aplikacji mobilnej WasteMaster.
css.php