Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Makita Baner A [26.01-01.02.23]

Technika komunalna i rynek

Wpisy

ekotech BANER D [19.01-07.03.23]
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Wymierne oszczędności dzięki mieszadłom WILO

Decyzja o modernizacji i rozbudowie oczyszczalni bywa podejmowana w obliczu różnych przesłanek. Bardzo często jest to przeciążenie instalacji, spowodowane rozrostem zlewni kanalizacyjnej, czyli podłączonych miejscowości i/lub zakładów przemysłowych. Równie częstą przyczyną jest zły stan techniczny obiektów i urządzeń, a czasem obie te przyczyny naraz. Bywa też, że warto podjąć decyzję o wymianie urządzeń nawet mimo braku powyższych przesłanek, jeżeli nowe pompy czy mieszadła mają dużo wyższą sprawność i oferują istotne oszczędności energetyczne i kosztowe. Taka inwestycja może zwrócić się zaskakująco szybko. Szczególnie wyraźne bywa to w przypadku mieszadeł. Artykuł opisuje ten aspekt na przykładzie oczyszczalni ścieków w Rybienku Starym, obsługującej miasto i gminę Wyszków.

Łąka kwietna w Mielcu

W związku z realizacją projektu pt. „Program kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach” dofinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego Edukacja ekologiczna, przez Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, zostały wykonane tzw. „małe realizacje” w wybranych miastach w Polsce.

Dofinansowanie do przydomowej oczyszczalni ścieków

Budowę przydomowej oczyszczalni ścieków warto rozważyć z kilku istotnych powodów. Przede wszystkim przydomowe oczyszczalnie ścieków to świetna alternatywa dla właścicieli gospodarstw domowych. Duże znaczenie ma również to, że jest to ekologiczne rozwiązanie. Decydując się na taką oczyszczalnię, warto skorzystać z dotacji, dzięki którym można obniżyć koszty inwestycji. Bardzo często informacji na ten temat udziela Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak poprawnie myśleć o cyberbezpieczeństwie na przykładzie działań zrealizowanych w Otwockim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

W lutym 2021 r. departament cyberbezpieczeństwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM)  opublikował dokument pn. Rekomendacje cyberbezpieczeństwa dla sektora wodno-kanalizacyjnego. W dokumencie dokładnie opisano atak hakerski na stację uzdatniania wody w Oldsmar (Floryda, USA). Hakerowi udało się wówczas – na krótko – zmodyfikować skład chemiczny przetwarzanej wody poprzez zwiększenie ilości wodorotlenku sodu do poziomu niebezpiecznego dla spożycia przez ludzi. Dlaczego ten atak się powiódł? Ponieważ zawiódł człowiek.

Kredyty gotówkowe – jak wybrać? Czym się kierować? Na co warto zwrócić uwagę?

Kredyty gotówkowe to jedna z dostępnych opcji. Obecnie banki oferują swoim stałym oraz nowym klientom szereg usług. Sprawdź, na czym polega kredyt gotówkowy i kiedy warto z niego skorzystać?

Kredyt gotówkowy: czy warto brać go teraz?

Czekają cię większe wydatki? Planujesz remont lub chcesz kupić nowy samochód? Jeśli twoja odpowiedź jest twierdząca i interesuje cię kredyt gotówkowy, z pewnością zastanawiasz się, czy warto decydować się na takie zobowiązanie właśnie teraz czy lepiej poczekać jeszcze kilka miesięcy.
css.php