Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Technika komunalna i rynek

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Powstał pierwszy w Polsce „Słownik poprawnej segregacji” odpadów!

Specjaliści nie mają wątpliwości – bez dobrej segregacji odpadów „u źródła”, czyli w gospodarstwach domowych, gminy nie osiągną wymaganych poziomów recyklingu. Nie od dziś wiadomo, że proces ten nastręcza mieszkańcom wiele trudności, głównie ze względu na liczne wątpliwości dotyczące kategoryzacji odpadów. Z pomocą przychodzi „Słownik poprawnej segregacji”, który podpowiada, jak segregować aż 450 różnych rodzajów odpadów!

Spraw dzieciom radość i zaprojektuj dla nich ogród sensoryczny!

Jesteś ogrodnikiem, projektantem lub studentem kierunków związanych z architekturą krajobrazu i kształtowaniem terenów zieleni? A może pasjonuje Cię projektowanie ogrodów? Wszystkich miłośników ogrodnictwa zapraszamy do udziału w konkursie Inspiracje w przestrzeni.

Biokompostownia poprawia stan środowiska

Czy to możliwe, by z odpadów zielonych (liści, trawy, drobnych gałęzi) i odpadów biodegradowalnych (resztek żywności, obierek z owoców i warzyw, skorupek jaj czy fusów po kawie i herbacie) produkowana była energia elektryczna, cieplna oraz wysokiej jakości kompost? Jak najbardziej!

Nowoczesny Zakład, nowoczesna instalacja

Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Sp. z o.o. jest regionalną instalacją przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK) dla Regionu Północno-Zachodniego.

MZO z Ostrowa Wielkopolskiego edukuje mieszkańców

Od 2007 r. Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO SA w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi edukację ekologiczną wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej celem jest kształtowanie umiejętności segregowania odpadów wśród mieszkańców, propagowanie ekologicznego trybu życia i unikanie generowania dodatkowych odpadów.

ZKGZL dla mieszkańców pięciu gmin

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej powstał w roku 2004. Obecnie zrzesza pięć gmin, których celem jest wspólna, racjonalna gospodarka odpadami.
css.php