Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Grundfoss/Kunde 970 x 250

Technika komunalna i rynek

Wpisy

Webinaria 2020 300 x 600
KTM 300 x 250

Wpisy

Klastrowe Forum Biznesowe na Targach Plastpol

W ramach projektu pn. „Umiędzynarodowienie Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu KGOiR poprzez partnerów Klastra i wprowadzenie na rynki zagraniczne nowych ekoproduktów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w dniu 29 maja br. odbędzie się konferencja pt. Klastrowe Forum Biznesowe. Wydarzenie to będzie miało miejsce na terenie Targów Kieleckich podczas trwających w tym czasie XXIII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL.

FLYGT CONCERTOR™ Zintegrowany inteligentny system pompowania ścieków

Urbanizacja, rosnące koszty energii i potrzeba zrównoważonych rozwiązań sprawiają, że redukcja kosztów staje się pilnym priorytetem dla wszystkich. Wyobraźcie sobie, że do 2050 r. około 70% ludności świata będzie mieszkać w miastach – zwiększy to skalę wyzwań związanych z oczyszcza-niem ścieków.
video

Utrzymanie zieleni na terenach sportowych. GOS Suchy Las daje przykład! [WIDEO] #LiderzyZieleni

Jak poradzić sobie z utrzymaniem zieleni w miejscu, które słynie właśnie z niej? Na nasze pytania odpowiedzieli pracownicy Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie oraz dealer maszyn firmy John Deere.

Powstał pierwszy w Polsce „Słownik poprawnej segregacji” odpadów!

Specjaliści nie mają wątpliwości – bez dobrej segregacji odpadów „u źródła”, czyli w gospodarstwach domowych, gminy nie osiągną wymaganych poziomów recyklingu. Nie od dziś wiadomo, że proces ten nastręcza mieszkańcom wiele trudności, głównie ze względu na liczne wątpliwości dotyczące kategoryzacji odpadów. Z pomocą przychodzi „Słownik poprawnej segregacji”, który podpowiada, jak segregować aż 450 różnych rodzajów odpadów!

Spraw dzieciom radość i zaprojektuj dla nich ogród sensoryczny!

Jesteś ogrodnikiem, projektantem lub studentem kierunków związanych z architekturą krajobrazu i kształtowaniem terenów zieleni? A może pasjonuje Cię projektowanie ogrodów? Wszystkich miłośników ogrodnictwa zapraszamy do udziału w konkursie Inspiracje w przestrzeni.

Biokompostownia poprawia stan środowiska

Czy to możliwe, by z odpadów zielonych (liści, trawy, drobnych gałęzi) i odpadów biodegradowalnych (resztek żywności, obierek z owoców i warzyw, skorupek jaj czy fusów po kawie i herbacie) produkowana była energia elektryczna, cieplna oraz wysokiej jakości kompost? Jak najbardziej!
css.php