Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Bielicki Baner A [29.11-31.12.21]

Technika komunalna i rynek

Wpisy

ZM: Webinarium drzewa [08.11-13.12]
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

O bioodpadach od A do Z

Kwestia selektywnej zbiórki i zagospodarowania bioodpadów to dość skomplikowana materia, z którą przez lata nie radziły sobie ani krajowy, ani gminne systemy gospodarki odpadami. Organizowane przez Biorecykling – Stowarzyszenie na rzecz recyklingu bioodpadów bezpłatne, praktyczne szkolenia to doskonała okazja, aby przekonać się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi i środowiska

Od lat powtarzamy, jak ważny jest proces technologiczny i reżim, jaki powinien towarzyszyć procesowi przetwarzania osadów. Trywializowanie procesów technologicznych, ich omijanie czy upraszczanie kosztem zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt powinno być piętnowane – mówią Janusz Zakrzewski i Tomasz Chabelski z Evergreen Solutions.

Zamiatarka skrojona na miarę

VIAJET 6 to zamiatarka, która może być konfigurowana z różnym dodatkowym osprzętem i oprzyrządowaniem tak, aby realizować niemal każdą funkcję operacyjną i eksploatacyjną. Jako pionier w dziedzinie technologii napędów hydraulicznych spółka FAUN opracowała koncepcje jednosilnikowe, które – w porównaniu z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie silników pomocniczych i silników podwozia – wyznaczają przyszłe trendy wśród zamiatarek z napędem hydraulicznym i hydrostatycznym.

Odnawialne źródła energii w gospodarce komunalnej

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest bardzo ważne w każdej sferze życia. Poza spełnieniem formalnych zobowiązań międzynarodowych daje również ewidentne korzyści dla finansów publicznych, czyli naszych wspólnych. Jest to też korzyść dla środowiska, w którym będą żyły następne pokolenia.

CEMEX Polska po raz trzeci wyróżniony Złotą Kartą Lidera 
Bezpiecznej Pracy

CEMEX Polska otrzymał Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy na lata 2021-2022, przyznawaną przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB). Wyróżnienie to otrzymują firmy, które osiągają wysokie wyniki w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prowadzą systematyczną działalność profilaktyczną.

Systemy ruchomej podłogi – dlaczego warto?

Szybki, bezpieczny i inteligentny transfer produktów – tak skrótowo można by scharakteryzować systemy ruchomej podłogi, opracowane przez PTM Polska Sp. z o.o. To jednak nie wszystko: są one również wydajne, niezawodne i wykorzystywane do transportu różnych materiałów w wielu branżach. Jakie jeszcze są zalety tego rozwiązania?
css.php