Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Technika komunalna i rynek

partner merytoryczny

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Wod-kan 2018 300 x 250

Wpisy

Na co zwrócić uwagę przy finansowaniu maszyn komunalnych?

Przejrzystość oferty finansowania to kluczowa kwestia przy zakupie maszyny komunalnej. W sytuacji często ograniczonej ilości wolnych środków, coraz bardziej na popularności zyskują oferowane przez producentów maszyn, programy finansowania fabrycznego. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy wyborze takiej oferty?

8 błędów przy projektowaniu systemów tłocznych kanalizacji ściekowej

Na system tłoczny składają się przepompownie (pompy), współpracujące z nimi rurociągi tłoczne oraz studnie rozprężne. Najprostszym układem jest współpraca jednej przepompowni z rurociągiem tłocznym bez bocznych dopływów ciśnieniowych. Często mamy jednak do czynienia z rozległymi systemami tłocznymi obsługującymi aglomeracje, gdzie występuje wiele przepompowni i rozwinięte gałęzie rurociągów dochodzące do wielu kilometrów.

5 powodów dlaczego automatyzacja może zmienić branżę komunalną [ZOBACZ]

Eksperci są zgodni: sprzęt komunalny ewoluuje w takim kierunku, aby jedna maszyna mogła przejąć funkcję jak największej liczby narzędzi. Dzięki automatyzacji już dziś jeden pracownik może wykonać pracę nawet na kilka osób.

Pojazdy gąsienicowe Gator

Od pewnego czasu w Europie są dostępne pojazdy użytkowe Gator z podwoziem gąsienicowym. John Deere wprowadził na europejski rynek pojazdy XUV 855 i 825i z gumowymi gąsienicami firmy Camso. W USA były one w sprzedaży już od kilku lat.

ETV pomoże zwiększyć efektywność energetyczną sektora wodno-kanalizacyjnego

Weryfikacja technologii środowiskowych (Environmental Technology Verification – ETV) może stać się wsparciem dla wdrażania innowacyjnych rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną oczyszczalni ścieków komunalnych. Jak to działa będzie można się dowiedzieć na bezpłatnych warsztatach i szkoleniach w trakcie Targów POL-ECO SYSTEM 2017 w Poznaniu.

ATF – rodzinna firma z Mirosławca wyrasta na lidera w branży!

20 lat doświadczenia w branży gospodarki odpadami i ciągły rozwój – EKO FIUK zmienia się w ATF.
css.php