Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Technika komunalna i rynek

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Ekologiczny i ekonomiczny Volvo FE LEC

Volvo FE CNG stanowi łatwo dostępną odpowiedź na realne potrzeby sektora transportowego na obszarach zurbanizowanych. Jest przy tym pojazdem oszczędnym i przyjaznym środowisku.

Efektywne zarządzanie mieniem komunalnym

Aż 30% powierzchni miast stanowią nieruchomości samorządowe, które mogłyby być efektywniej wykorzystywane! Obecnie gminy jedynie administrują swoim majątkiem. Poprawę efektywności w gospodarowaniu mieniem ma umożliwić proponowana zmiana przepisów dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego. Co się zmieni? Jak gminy mogą i będą mogły aktywnie zarządzać mieniem? O tym wszystkim będziemy dyskutować podczas konferencji „Gospodarowanie mieniem”, która odbędzie się 17 września br. w Poznaniu w biurowcu Delta (ul. Towarowa 35) i na którą serdecznie Państwa zapraszamy.

Technologie bezwykopowe w teorii i praktyce

Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” to jedno z największych i najważniejszych dla branży bezwykopowej wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku – w dniach 11–14 czerwca br. w Tomaszowicach k. Krakowa – odbędzie się już siedemnasta edycja spotkania. Na uczestników czeka intensywny program i wiele atrakcji.

Klastrowe Forum Biznesowe na Targach Plastpol

W ramach projektu pn. „Umiędzynarodowienie Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu KGOiR poprzez partnerów Klastra i wprowadzenie na rynki zagraniczne nowych ekoproduktów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w dniu 29 maja br. odbędzie się konferencja pt. Klastrowe Forum Biznesowe. Wydarzenie to będzie miało miejsce na terenie Targów Kieleckich podczas trwających w tym czasie XXIII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL.

FLYGT CONCERTOR™ Zintegrowany inteligentny system pompowania ścieków

Urbanizacja, rosnące koszty energii i potrzeba zrównoważonych rozwiązań sprawiają, że redukcja kosztów staje się pilnym priorytetem dla wszystkich. Wyobraźcie sobie, że do 2050 r. około 70% ludności świata będzie mieszkać w miastach – zwiększy to skalę wyzwań związanych z oczyszcza-niem ścieków.
video

Utrzymanie zieleni na terenach sportowych. GOS Suchy Las daje przykład! [WIDEO] #LiderzyZieleni

Jak poradzić sobie z utrzymaniem zieleni w miejscu, które słynie właśnie z niej? Na nasze pytania odpowiedzieli pracownicy Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie oraz dealer maszyn firmy John Deere.
css.php