Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Tomra 970 x 250

Technika komunalna i rynek

Wpisy

TPO 300 x 600
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Nowy Partner Agrex-Eco firma AMP Robotics – amerykański producent robotów przemysłowych ze sztuczną inteligencją do recyklingu

Spółka Agrex-Eco nawiązała współpracę z amerykańską firmą AMP Robotics, która od 2014 roku z sukcesem rozwija technologie zastosowania robotów i sztucznej inteligencji w systemach recyklingu odpadów opakowaniowych (plastik, metal, papier, karton), jak i przemysłowych pochodzących z rozbiórki powyburzeniowej lub białej elektroniki i AGD.

Filtry (anty)odorowe nowej generacji

Uciążliwości zapachowe z instalacji komunalnych czy suszarni osadów ściekowych pozostają trudnym problemem dla mieszkańców, ale też dla właścicieli tych instalacji i samorządowców. Na szczęście, na rynku istnieją już skuteczne rozwiązania. Z Maciejem Gbiorczykiem, wiceprezesem Zarządu firmy Selma, rozmawia Szymon Pewiński.

Czy Małopolanie odetchną pełną piersią?

Ochrona powietrza przed zanieczyszczeniami jest jednym z najważniejszych wyzwań dla samorządu województwa małopolskiego. Władze regionu właśnie przedstawiły propozycję rozwiązań, które mają przybliżyć nas do tego celu. W tworzeniu nowych przepisów będą mogli uczestniczyć wszyscy Małopolanie.

Utylizacja energetyczna biogazu składowiskowego

Ochrona środowiska jest konstytucyjnym obowiązkiem władz publicznych. Tymczasem składowiska odpadów komunalnych w Polsce emitują do atmosfery ogromne ilości biogazu składowiskowego, zatruwając naturalne środowisko. To ciągle śmierdzący i nierozwiązany problem.

Recykling opon – wyzwanie, z którym należy się zmierzyć

Rynek ogumienia nieustannie generuje niebezpieczne dla środowiska odpady. Kierowcy chcą maksymalnego bezpieczeństwa w czasie jazdy, dlatego coraz częściej wymieniają opony na nowe. Jaki los spotyka egzemplarze wycofane z użytku?

60 lat wiedzy, doświadczenia i innowacji w produkcji pilarek Husqvarna

W 2019 r. firma Husqvarna obchodzi jubileusz 60-lecia wprowadzenia na rynek pierwszej pilarki. Współpraca inżynierów produktu z drwalami, profesjonalnymi użytkownikami pozwoliła poznać i zrozumieć wyzwania stojące przed operatorami maszyn, co zaowocowało produkcją jednych z najlepszych i najbardziej innowacyjnych pilarek na świecie. Tworzymy maszyny z myślą o użytkowniku i łatwości ich obsługi, wdrażając w pilarkach inteligentne rozwiązania i innowacje, takie jak: system antywibracyjny, opatentowany bezwładnościowy hamulec bezpieczeństwa czy technologia Air Injecton™ najnowocześniejszy system filtracji powietrza. Husqvarna jest pionierem, wyznacza trendy i nieustannie doskonali swoje produkty.
css.php