Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ecomondo [29.09-29.10.21]

Technika komunalna i rynek

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Odnawialne źródła energii w gospodarce komunalnej

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest bardzo ważne w każdej sferze życia. Poza spełnieniem formalnych zobowiązań międzynarodowych daje również ewidentne korzyści dla finansów publicznych, czyli naszych wspólnych. Jest to też korzyść dla środowiska, w którym będą żyły następne pokolenia.

CEMEX Polska po raz trzeci wyróżniony Złotą Kartą Lidera 
Bezpiecznej Pracy

CEMEX Polska otrzymał Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy na lata 2021-2022, przyznawaną przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB). Wyróżnienie to otrzymują firmy, które osiągają wysokie wyniki w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prowadzą systematyczną działalność profilaktyczną.

Systemy ruchomej podłogi – dlaczego warto?

Szybki, bezpieczny i inteligentny transfer produktów – tak skrótowo można by scharakteryzować systemy ruchomej podłogi, opracowane przez PTM Polska Sp. z o.o. To jednak nie wszystko: są one również wydajne, niezawodne i wykorzystywane do transportu różnych materiałów w wielu branżach. Jakie jeszcze są zalety tego rozwiązania?
video

Na sprzedaż! Elektrociepłownia do współspalania RDF

Bioenergy Farm Stanowice Sp.z o. o. z siedzibą w Stanowicach ogłasza o zamiarze sprzedaży należącej do Spółki zorganizowanej części przedsiębiorstwa lub 100% udziałów w...

Jak przeciwdziałać negatywnym skutkom zmian klimatu?

Eksperci z różnych dziedzin wskazują wiele sposobów ograniczania emisji gazów cieplarnianych, odpowiedzialnych za wzrost temperatury niższych warstw atmosfery: zmniejszenie emisyjności energetyki i przemysłu, ograniczenie konsumpcji, podnoszenie efektywności energetycznej czy rozwój niskoemisyjnego transportu. Kluczowe jest jednak, by te działania podejmować zarówno na poziomie państw i regionów, jak i we własnym domu, przez każdego z nas.

Premia remontowa na nowych zasadach

W 2020 roku weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków. Wprowadziło to szereg korzystnych zmian dla inwestorów zainteresowanych premiami z Funduszu Termomodernizacji i Remontów (FTiR).
css.php