Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Fundacja Sendzimira 970 x 250

Technika komunalna i rynek

partner merytoryczny

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Eko lokator Toruń

Wpisy

Zintegrowane systemy zarządzania drogami a Centra Usług Wspólnych

Centrum Usług Wspólnych. Co kryje się za tą nazwą (ang. Shared Services Center)?

Kongres ENVICON Environment pod patronatem Ministerstwa Środowiska poprzedzający COP24

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych wydarzeń dotyczących ochrony środowiska – kongres ENVICON Environment odbędzie się w tym roku w ramach spotkań poprzedzających szczyt klimatyczny COP 24. Wpłynęło to na zmianę terminu i miejsca organizacji jednej z najważniejszych imprez związanych z ochroną środowiska, która w tym roku uzyskała patronat Ministerstwa Środowiska. 22 edycja kongresu odbędzie się po raz pierwszy w Warszawie, w terminie 28-29 listopada br.

Branża ochrony środowiska spotyka się w Poznaniu

Innowacje w ochronie środowiska, ograniczenie niskiej emisji, elektromobilność, gospodarka obiegu zamkniętego, a także gospodarka wodno-ściekowa – to tylko wybrane tematy, które będą omawiane podczas targów POL-ECO-SYSTEM.

Ruszyły maszyny! Road Show JCB pod Poznaniem [GALERIA]

Firma Interhandler zaprosiła swoich klientów na pokaz maszyn JCB. W czwartek, 24 maja, na placu w oddziale w podpoznańskim Kostrzynie, w ruch poszły koparki, ładowarki, ciągniki oraz narzędzia znajdujące zastosowanie również w branży komunalnej. Znalazło się też kilka nowości.

50 lat minęło jak jeden dzień…

W tym roku poznańska firma WUPRINŻ obchodzi złote gody. Powstała jeszcze w epoce Gomułki firma przetrwała pół wieku i, jak na 50-latka przystało, jest w świetnej formie. O przeszłości, teraźniejszości i planach na przyszłość z Zarządem WUPRINŻ SA rozmawia Kalina Olejniczak.

Estetyczne i bezpieczne

Coraz częściej miasta inwestują w podziemne kontenery na śmieci, które nie zajmują cennego miejsca, a także uniemożliwiają dostęp szczurom i insektom. Takie kontenery, produkowane przez światowego producenta Nord Engineering, oraz urządzenia do ich opróżniania sprowadza do Polski firma HEWEA.
css.php