Technika komunalna i rynek

Reklama

EKOGAŻETY AD3a [od 06.07] technika i rynek

Reklama

AD3b prenumerata [od 11.07.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Prawo spadkowe - co trzeba wiedzieć o spadku po rodzicach?

15.01.2024
portalkomunalny.pl
0

Śmierć rodzica zawsze jest ciężkim przeżyciem, jednak obok szeregu formalności związanych z pochówkiem, należy również dopełnić pozostałe związane ze spadkiem. Nie ma znaczenia czy jesteśmy jedynakami, czy też mamy rodzeństwo - zawsze należy dopełnić szeregu formalności. O jakich mowa - jak przyjąć spadek, odrzucić go, bądź podzielić się z nim innymi spadkobiercami? Sprawdźmy. 

Mazowsze przechodzi na GOZ. Pionierska w skali Europy koncepcja wdrażania planu gospodarki odpadami

08.12.2023
portalkomunalny.pl
0

Województwo Mazowieckie opracowało złożoną i pionierską w skali Europy koncepcję wdrażania planu gospodarki odpadami i transformacji obecnego systemu na GOZ. Fundusze na ten cel zaplanowano pozyskać z programu LIFE, który jest instrumentem finansowym Unii Europejskiej poświęconym wyłącznie współfinansowaniu projektów z dziedziny ochrony środowiska i klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Diagnostyka drzew. Czy wynik badania instrumentalnego powinniśmy traktować jak wyrocznię?

30.11.2023
portalkomunalny.pl
0

Choć trudno to jednoznacznie naukowo ocenić, można przypuszczać, że wartość usług ekosystemowych świadczonych przez drzewa w czasach zmian klimatu staje się coraz większa. Na pewno zwiększa się świadomość w tym zakresie, w związku z czym budżety, które jednostki administracyjne przeznaczają na drzewa, osiągają niespotykane wcześniej rozmiary. Przekłada się to także na diagnostykę instrumentalną drzew.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja koni?

27.11.2023
portalkomunalny.pl
0

Konie to bardzo szlachetne zwierzęta, obecnie hodowane przede wszystkim w celach rekreacyjnych i sportowych. Aby mogły zachować odpowiedni stan zdrowia, konieczna jest ich regularna pielęgnacja. Jak poprawnie dbać o konia?

Finał 12. Akademii Energii

Finał 12. Akademii Energii

17.11.2023
portalkomunalny.pl
0

Dobiegła końca XII edycja Akademii Energii. Za nami wiele inspirujących spotkań, rozmów, warsztatów i wykładów. 9 listopada 2023 roku odbył się uroczysty finał projektu, na którym zostały zaprezentowane wyniki prac uczestników Programu.

Reklama

ad1C2 Stihl 19.02-29.02.24

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024