Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner pren 1 970 x 250

Zieleń miejska

partner merytoryczny

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Oxytree. Drzewa tlenowe dla czystego powietrza

Na przełomie XX i XXI w. hodowcy z Uniwersytetu Castilla-La Mancha w Hiszpanii wyhodowali nowy klon mieszańca drzewa Paulownia Clon in Vitro 112. Nowy mieszaniec został wyhodowany z dwóch gatunków rodziny paulowniowatych odmian klonów Paulownia elongata i Paulownia fortunei i nazwany Oxytree, co w tłumaczeniu oznacza drzewo tlenowe.

Partyzantka ogrodowa. Jak walczyć z szarzyzną miast

Termin ogrodnictwo partyzanckie, będący tłumaczeniem angielskiego zwrotu guerilla gardening, nie szokuje już tak jak kilka lat temu. Nie pada już w kontekście obywatelskich zrywów sadowniczych to (prawie) dowcipne pytanie o cele i odznaczenia – wsadzać czy nagradzać? Nie słychać też, by współcześni nam ogrodniczy partyzanci musieli pod osłoną nocy ukrywać przed opinią publiczną swoją społeczną aktywność. Jednak wokół historii obywatelskich nasadzeń wciąż jest sporo niejasności. Spróbujmy rzucić na nie nieco światła.  

Do mieszkańców Szczecina trafi 2000 darmowych sadzonek drzew

Dokładnie 3 lata temu pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie założyli plantację dębów. Posłużyły im do tego nasiona pozyskane w lasach miejskich Szczecina. Zrobili to z myślą o mieszkańcach, którym w prezencie chcieli przekazać sadzonki. Już w niedzielę 30 maja na Jasnych Błoniach w Szczecinie będzie można odebrać ten niecodzienny prezent.

Dlaczego drzewa drożeją? Ekspert wyjaśnia

W listopadzie ubiegłego roku dokonaliśmy przeglądu nasadzeń drzew przy kilku drogach jednego z powiatów. Z 1200 sztuk posadzonych drzew przed trzema laty do ponownego posadzenia było aż 280 sztuk. To dużo… - pisze Józef Smolorz, specjalista ds. przesadzania drzew. 

Tajemnicze urządzenia na drzewach przeznaczonych do wycinki. Zbadają, czy można je uratować

Prawie 100 starych i cennych drzew przyulicznych w Poznaniu przebadanych zostanie tomografem dźwiękowym lub testem obciążeniowym. Ekspertyzy pokażą ich stan zdrowotny oraz wskażą zabiegi, które należy wykonać, by drzewa mogły pozostać przy ulicach i nie stanowiły zagrożenia dla przechodniów i kierowców.

Działacze opozycyjni patronami skwerów w Krakowie

Jacek Kuroń, Zbigniew Romaszewski, Jadwiga i Zygmunt Karłowscy oraz Stanisław Palczewski zostali patronami skwerów w Krakowie.
css.php