Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Full 970 x 250

Zieleń miejska

partner merytoryczny

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Kolejne miasto ogranicza koszenie w związku z suszą

Gdańsk dołącza do miast, które w związku z zapowiadaną suszą zmienią harmonogramy koszeń. Jak zapowiada gdański zarząd dróg i zieleni, z powodu suszy trawy koszone będą raz lub dwa razy w roku.

Kolejne zmiany na terenach wokół tężni w Rybniku

Mimo, iż ze względu na zagrożenie epidemiczne nie jest możliwe korzystanie z tężni solankowej w Rybniku, miasto zachęca do podziwiania terenów otaczających obiekt. Poza istniejącym już parkiem linowym szykują się tam kolejne zmiany, dzięki którym będzie jeszcze piękniej.

Ktoś chciał “uśmiercić” 100-letni jesion. ZZM reaguje

Krakowski zarząd zieleni miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące zniszczenia ponad 100-letniego jesionu. Na ul. Narvik ktoś ponawiercał w drzewie otwory i wlał nieokreśloną ciecz. Precyzja całej „operacji” wskazuje, że nie był to prawdopodobnie chuligański wybryk, ale świadome działanie, żeby zabić drzewo.

Był parking dla urzędników, będzie zielony skwer

Zamiana parkingu przy ul. Bernardyńskiej na zielony skwer było jednym ze stu zadań, jakie postawił sobie na początku kadencji prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Inwestycja nie jest łatwa, bo realizowana na tyłach zabytkowego zespołu klasztornego z XV wieku. Widać już pierwsze efekty prac.

Montują ule na miejskich dachach

W największym śląskim mieście trwa instalacja uli na trzech budynkach należących do miasta. W sumie zamieszka tam 120 tys. miejskich pszczół.

Zmiany na rynku w Bytomiu za 230 tys. zł

Ruszają długo wyczekiwane prace związane z rewitalizacją zieleni na płycie rynku w Bytomiu - pojawią się nowe nasadzenia oraz nowe i odrestaurowane ławki i kosze.
css.php