Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zieleń miejska

partner merytoryczny

BDO 750 x 300 2020

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Łódź przyjęła “ekopakt”. Miasto chce chronić zieleń miejską i środowisko

Władze Łodzi przyjmują nową politykę ekologiczną dla miasta. To pakt adresowany do mieszkańców, przedsiębiorców, instytucji, stowarzyszeń, uczelni i właścicieli nieruchomości, a także sąsiadujących z Łodzią gmin.

Gdańsk ma publiczną toaletę dla psów

Pisuar dla psów (tzw. piesuar) pojawił się w gdańskim parku kieszonkowym przy ul. Partyzantów i Matki Polki w Gdańsku. Toaleta ma zachęcić czworonogi do załatwiania swoich potrzeb. Jej koszt to ok. 8 tys. zł.

Zrezygnowali z koszenia, grabienia i odśnieżania

W wybranych lokalizacjach Szczecina najpierw zaniechano koszenia trawników, później grabienia liści a teraz - odśnieżania alejek. Przyczyna jest jedna: ochrona zasobów przyrodniczych miasta.

Trwa zbiórka świątecznych choinek

Świerki i sosny w donicach odebrane od mieszkańców Warszawy mają szansę zasilić miejskie lasy. Z kolei ścięte drzewka jako biomasa zasilą stołeczny system energetyczny.

Nowe miejsce do zabaw dla najmłodszych

Plac zabaw na mokotowskim skwerze Słoweńskim jest już otwarty. Najmłodsi będą mogli się bawić na drewnianych huśtawkach, części wspinaczkowej i zjeżdżalni. Atrakcją są też szałasy i wzniesienia. W ramach projektu budżetu obywatelskiego szary zaułek zmienił się w miejsce osiedlowych spotkań.

Odnowiony park Wiosny Ludów w Gorzowie Wlkp.

W parku Wiosny Ludów w Gorzowie Wlkp. zakończyły się prace związane z rewitalizacją zieleni. Domek dla kaczek wrócił na wyspę stawu, spacerując można napotkać nowe nasadzenia drzew i krzewów, zagospodarowania doczekały się też trawniki.
css.php