Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
TSG 970 x 250

Zieleń miejska

partner merytoryczny

Wpisy


Tor Wyścigów Konnych Służewiec, Warszawa

GREEN AREA SHOW 2020

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Park Śląski z umowami na inwestycje za ponad 15 mln zł

Warte ponad 15 mln zł umowy na prace w Parku Śląskim podpisały w piątek z wykonawcami władze zarządzającej parkiem, należącej do samorządu województwa, spółki. Ma to być początek głównej fazy programu modernizacji parku o deklarowanej wartości ok. 360 mln zł.

Park Czarna Góra w Olkuszu – rewitalizacja za 14,4 mln zł

Niezwykle okazale prezentują się postępy prac rewitalizacyjnych w obrębie Parku Czarna Góra w Olkuszu. Zadanie o wartości 14,4 mln złotych, realizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. To najwyższe dofinansowanie w województwie małopolskim przyznane w ramach GPR.

Rośliny za odpady, czyli Ecopoukładani

Sadzonki begonii, niecierpka czy surfinii można było otrzymać w Warszawie w miniony weekend w zamian za zużyty sprzęt elektroniczny oraz odzież i obuwie. 

Lublin zmienia plany wycinki drzew. Osiągnięto kompromis?

Po burzy wokół drzew na ul. Lipowej w Lublinie miasto wprowadza zmiany w planach budowy. Kolejne analizy dokumentacji pozwolą na zmiany projektu – to efekt rozmów miasta z projektantem przebudowy ul. Lipowej. W efekcie tych prac żadne drzewo z ul. Lipowej nie będzie wycięte. Do przesadzenia pozostaną cztery drzewa.

Nanołączki w Katowicach – miasto zachęca do adopcji donic i daje nasiona

Katowice zachęcają mieszkańców do szukania w swoim otoczeniu starych, nieużywanych donic i do adoptowania ich na kwietne łąki. W pakiecie startowym miasto daje nasiona i kompost, który powstał z bioodpadów. Do wzięcia są też donice z odzysku.

Wielkie sprzątanie Katowic. Miasto wesprze mieszkańców

Przywrócenie wsparcia służb komunalnych Katowic w organizowanych przez mieszkańców akcjach sprzątania wybranych terenów miasta ogłosił w czwartek miejscowy samorząd. Miejskie spółki udostępnią bezpłatnie rękawice, worki i kontenery.
css.php