Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Waste Master 970 x 250

Zieleń miejska

partner merytoryczny

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Kontynuacja przebudowy centrum Poznania. Będzie więcej zieleni

Na pierwszy kwartał przyszłego roku przewidziane jest rozpoczęcie realizacji kolejnego etapu rozbudowy ul. Św. Marcin w Poznaniu. Ogłoszono przetarg, który wyłoni wykonawcę prac budowlanych na odcinku pomiędzy ul. Ratajczaka i al. Marcinkowskiego wraz z przebudową fragmentu alei Marcinkowskiego na odcinku od ul. Św. Marcin do placu Wolności.

Jesień w Warszawie. Nowe nasadzenia, łąki miejskie oraz ukwiecone ronda i ulice

Jesień może być najbardziej kolorową porą roku w mieście. Sadzenie drzew, krzewów, bylin i kwiatów – tak zapowiadają się najbliższe dni i tygodnie dla Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i miejskich ogrodników.

Drzewa zamiast samochodów – tak będzie w Katowicach

Metamorfozę ulicy Warszawskiej w Katowicach prezydent Marcin Krupa zapowiedział już jesienią 2018 r. w ramach swojego programu wyborczego „Umowy z mieszkańcami Katowic”, w którym mówił m.in. o „przywróceniu zieleni na ulicach miasta” i „nasadzeniach drzew na ulicach”. Czy przyszedł czas na spełnienie obietnic?

Zachęcają mieszkańców do przyłączenia się do walki z nielegalnym graffiti

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni na usuwanie graffiti w ciągu niespełna roku wydał blisko 140 tys. zł. Tylko od stycznia wyczyszczono 48 lokalizacji. To kropla w morzu potrzeb – nowych bohomazów cały czas przybywa. Dlatego ZDiZ apeluje do mieszkańców o przyłączenie się do walki z autorami nielegalnych malunków.

Łódź szykuje rewitalizację dwóch ulic

Nowe zielone torowisko, chodniki dopasowane do potrzeb osób niewidomych i niepełnosprawnych, zmiana oświetlenia i elementów małej architektury oraz nowe nasadzenia zieleni - wypracowano rozwiązania dla rewitalizacji ul. Ogrodowej i Północnej w Łodzi. 

Warszawa i Poznań stawiają (na) ławki. W miastach pojawią się m.in. spoczniki

Spoczniki, czyli ławki do chwilowego odpoczynku na stojąco, to nowe meble miejskie, które pojawiły się w Warszawie. Z kolei Poznaniu pojawiły się ławki dla rodziców z małymi dziećmi. Miasta coraz częściej odpowiadają na potrzeby poszczególnych grup mieszkańców.
css.php