Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Hydrochemia 970 x 250

Energia i recykling

  partner merytoryczny

“Energia i Recykling” – pierwszy w Polsce miesięcznik o GOZpodarce!

ZAMÓW PRENUMERATĘ

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Ekorozwój Kraków 300 x 250

Wpisy

W Stoczni Gdańsk powstanie 14 wież wiatrowych

Spółka GSG Towers zrealizuje zamówienie na dostawę 14 kompletnych, lądowych wież wiatrowych. Będzie ono realizowane w ramach projektu budowy farmy wiatrowej Barwice o mocy 42 MW. W ramach zamówienia powstanie 14 turbin o jednostkowej mocy 3 MW.

Kraków wynajmie prawie 50 “elektryków” dla urzędników

Ruszył przetarg na wynajem samochodów elektrycznych dla urzędu miasta i podległych mu jednostek w Krakowie. Stolica Małopolski chce dołączyć do swojej floty aż 46 aut.
Rurociąg ciepłowniczy Enea w Białymstoku

38 mln zł na przebudowę sieci ciepłowniczej w Białymstoku

Kolejny projekt modernizacji sieci ciepłowniczej rozpocznie jeszcze w tym roku spółka Enea Ciepło. Dzięki inwestycji w Białymstoku zmodernizowana zostanie sieć długości ponad 18 km. Koszt projektu to ponad 38 mln zł, z czego 12 mln zł stanowi dotacja z NFOŚiGW.

Ekomobilność dla gmin o rok później? Minister wyraził wstępną zgodę

Nie od 1 stycznia 2020 r., a o rok później gminy i przedsiębiorstwa będą musiały wdrożyć obowiązek 10-procentowego udziału pojazdów elektro- lub ekomobilnych w swojej flocie. Minister Energii wyraził już wstępną zgodę na przesunięcie terminu.

Festiwal muzyczny bez plastikowych butelek

Wojna z plastikiem trwa. W plastikowych butelek całkowicie rezygnuje jeden z największych muzycznych festiwali na świecie.

Rower Mevo nadal nie działa. Miał ruszyć w listopadzie

Uruchomienie systemu roweru metropolitarnego w Trójmieście zapowiadano na listopad. Termin ten wielokrotnie przesuwano. Chociaż jest już marzec, ciągle nie wiadomo, kiedy mieszkańcy obszaru metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot wsiądą na miejskie rowery. Wykonawca się tłumaczy, zamawiający uspokaja.
css.php