Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Uponor 970 x 250

Energia i recykling

  partner merytoryczny

“Energia i Recykling” – pierwszy w Polsce miesięcznik o GOZpodarce!

ZAMÓW PRENUMERATĘ

Termiczne 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Landfill with bulldozer working, against beautiful blue sky full of sea birds. Great for environment and ecological themes

Nierealne do spełnienia poziomy recyklingu? Cała Europa ma problemy z odpadami

Czy w Polsce jest możliwe wdrożenie gospodarki obiegu zamkniętego przy obecnie dostępnych technologiach? Jakie są zagraniczne doświadczenia w tym zakresie? Dlaczego nawet bardziej rozwinięte od Polski kraje nie spełniają unijnych wymogów? Czy te cele są w ogóle realne? O tych kwestiach dyskutowali uczestnicy sesji „Gospodarka odpadami w kontekście międzynarodowym – fakty i mity” w ramach Envicon Environment 2019.
Pojemnik na odpady do recyklingu

Jedna trzecia Polaków nie segreguje odpadów [INFOGRAFIKA]

Segregowanie odpadów deklaruje tylko 66 proc. Polaków - wynika z najnowszych badań. Może to mieć związek z niską świadomością na temat segregacji śmieci. Tylko 15 proc. badanych potrafiłoby poprawnie posegregować przykładowe artykuły podczas wyrzucania.

Mieszkańcy wymagają, a producenci powinni płacić

Mieszkańcy coraz bardziej zwracają uwagę na to, skąd pochodzi energia dostarczana do ich domów, ale nadal kupują ogromne ilości produktów w opakowaniach trudnych w recyklingu. Gospodarujący odpadami nie są w stanie zbierać ich i przetwarzać tylko za pieniądze pochodzące z opłaty śmieciowej. Bez rozszerzonej odpowiedzialności producentów nie da się tego zrobić.
video

Szkolenie z BDO (prawie) obowiązkowe [WIDEO]

Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami zobowiązuje wielu przedsiębiorców działających w zakresie gospodarowania odpadami do wpisu do rejestru. Kto powinien się przeszkolić, aby korzystać z systemu BDO?

Coraz więcej szans dla OZE. Rozpoczęło się Forum Energii i Recyklingu

Zmiany nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, ale także zmiana w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym mają pozytywnie wpłynąć na rozwój energetyki odnawialnej. OZE to jedne z najważniejszych tematów Forum Energii i Recyklingu, które przez dwa będzie towarzyszyć targom Pol-Eco System 2019.

W Poznaniu o gospodarce cyrkularnej i zero waste

Gospodarka obiegu zamkniętego najczęściej kojarzy się z dużymi projektami nastawionymi na wykorzystanie odpadów jako surowców i tworzeniu zamkniętych cyklów produkcji. Tymczasem można ją wdrażać też na mniejszą skalę, przez tworzenie służących jej projektów społecznych czy zmianę stylu życia.
css.php