Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Instytut 970 x 250

Energia i recykling

  partner merytoryczny

“Energia i Recykling” – pierwszy w Polsce miesięcznik o GOZpodarce!

ZAMÓW PRENUMERATĘ

Wpisy

Wavin 300×600
Zobacz wszystkie wydarzenia
APZ 300 x 250

Wpisy

Aukcje OZE dla małych i średnich firm jeszcze w tym roku?

Jeśli rządowy projekt nowelizacji ustawy o OZE wejdzie w życie jeszcze w lipcu, a jest na to spora szansa, małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły wziąć udział w aukcji, która odbędzie się w listopadzie lub grudniu b.r. Nowelizacja dopuści do niej o wiele więcej zainteresowanych stron niż do tej pory.
butelka PET

Opakowania nie są niebezpieczne, tylko to, jak się z nimi obchodzimy

Specjalistka w zakresie tworzyw sztucznych i recyklingu prof. Hanna Żakowska w wywiadzie z "Gazetą Wyborczą" zauważa, że problem z zagospodarowaniem odpadów plastikowych leży gdzie indziej, niż powszechnie się uważa. - Opakowania pełnią bardzo ważne funkcje w gospodarce. Samo opakowanie nie jest niebezpieczne, tylko to, jak z nim się obchodzimy - twierdzi badaczka.

Eksperyment śmieciowy w Gdańsku. Rodziny ograniczyły produkcję odpadów o połowę

W Gdańsku zakończył się miejski program "Szanuję – segreguję". Wzięło w nim udział pięć gdańskich rodzin, które w ciągu trzech tygodniu trwania programu nauczyły się ograniczać produkcję śmieci niemalże do połowy.

Za sześć lat 300 tys. aut elektrycznych w Polsce?

W Polsce w 2025 r. ma być 300 tys. samochodów elektrycznych, a w 2030 r. 420 tys. w punktów ładowania - wynika z najbardziej prawdopodobnego scenariusza zawartego w analizie stanu rozwoju elektromobilności w naszym kraju, przedstawionej w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.
Dłoń podłączająca przewód do gniazdka elektrycznego

Senat zatwierdza zamrożenie cen prądu dla domostw i firm na cały 2019 r.

Senat przyjął w środę bez poprawek nowelę zamrażającą ceny prądu przez cały 2019 r. m.in. dla gospodarstw domowych, mikro- i małych firm, szpitali, jednostek sektora finansów publicznych, w tym samorządów oraz państwowych jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej. Przez dwa najbliższe lata obowiązywać będą także tzw. białe certyfikaty, a zakup pojazdów elektrycznych ma być wspierany przez państwo również w przypadku osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, a nie jak do tej pory - jedynie przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego.

NFOŚiGW przeznacza 600 mln zł na geotermię

Od 3 lipca będzie można składać wnioski o dofinansowanie w ramach nowego programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Polska Geotermia Plus”. Na wsparcie geotermalnych inwestycji zarezerwowano 300 mln zł dotacji i tyle samo pożyczek. Program adresowany jest wyłącznie do przedsiębiorstw.
Wavin 300×600
css.php