Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Energia i recykling

  partner merytoryczny

„Energia i Recykling” – pierwszy w Polsce miesięcznik o GOZpodarce!

ZAMÓW PRENUMERATĘ

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
MTP 300 x 250

Wpisy

Francuzi opracowali sposób na ekologiczne uzdatnianie wody morskiej

Francuska firma opracowała urządzenie, które pozwala na produkcję wody pitnej ze słonej wody morskiej dzięki energii promieni słonecznych.

Zeroemisyjne wakacje? W Finlandii to możliwe

Nolla – tak nazywa się domek kempingowy, który stanął na wyspie w okolicy Helsinek. Poza gwarancją wygody i pięknych krajobrazów, daje spokój ekologicznemu sumieniu. Nie przyczynia się bowiem do emisji gazów cieplarnianych.

100 mln zł na eko-energetykę i termomodernizacje w Świętokrzyskiem

W Staszowie, Łoniowie i Samborcu podpisano umowy na dofinansowanie efektywnego wykorzystania energii w przedsiębiorstwach.

Elektryczne rowery cargo pojawią się na ulicach Gdyni

Gdynia realizuje europejski projekt – CoBiUM popularyzujący korzystanie z cargo rowerów z napędem elektrycznym. Przetarg na dostawę tego typu pojazdów ogłosił właśnie Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.

Eko-inwestycje w ciepłowniach w Nakle, Szubinie i w Bydgoszczy

W trzech ciepłowniach powstaną opalane gazem zespoły kogeneracyjne. Oprócz ciepła będą również produkować prąd. Moc każdego z nich wyniesie 1,5 MW. Trzy inwestycje realizowane w ciągu czterech lat będą kosztować 29 mln zł.
PSZOK

10 mln zł na punkty zbiórki odpadów dla Tarnowa

Ponad 10 mln zł z unijnego Funduszu Spójności trafi do Tarnowa na system punktów selektywnego zbierania odpadów. Dotacja przekazana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozwoli zorganizować właściwe i bezpieczne selekcjonowanie i przetwarzanie odpadów oraz ich ponowne wykorzystanie.
css.php