Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Energia i recykling

  partner merytoryczny

„Energia i Recykling” – pierwszy w Polsce miesięcznik o GOZpodarce!

ZAMÓW PRENUMERATĘ

AK Nova 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Hydrochemia 300×200 do 05.03.2017

Wpisy

Medale olimpijskie będą zrobione ze starych smartfonów i elektroniki

Medale igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 r. będą wykonane z metali odzyskanych m.in. z telefonów komórkowych i aparatów cyfrowych. Japończycy zebrali już prawie 2 mln ton elektroodpadów.

NCBR rozpoczyna projekt magazynowania wodoru

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozpoczyna projekt dotyczący magazynowania wodoru. Opracowane rozwiązania mogą znaleźć zastosowanie m.in. w bezemisyjnych środkach transportu, jako mobilne źródła prądu elektrycznego,
Okno starego budynku

Ubóstwo energetyczne – rząd dofinansuje docieplenie domów?

Ponad milion gospodarstw domowych w Polsce będzie mogło skorzystać z pieniędzy na docieplenie domów jednorodzinnych. Tak zakłada projekt ustawy przygotowywanej przez rząd. Na termomodernizację dla najuboższych ma zostać przeznaczone 180 mln zł. Przepisy mają też wprowadzić definicję "ubóstwa energetycznego".
Prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o elektromobilności

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o elektromobilności. Głównym celem ustawy jest propagowanie elektromobilności w Polsce oraz transportu z wykorzystaniem paliw alternatywnych.

Jak sięgnąć po miliony? Darmowe szkolenie dla przedsiębiorców

Przedstawiciele dużych przedsiębiorstw mogą wziąć udział w szkoleniu z prawidłowego przygotowania wniosków składanych w konkursie na unijne wsparcie optymalizacji gospodarowania energią w przedsiębiorstwach.
Waving European Union flag

Unia Europejska zachęci do kranówki

Nowe europejskie regulacje mają poprawić jakość wody pitnej i zwiększyć dostęp do niej w miejscach publicznych. W czwartek Komisja Europejska zaproponowała zmienione przepisy w tej kwestii.
css.php