Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Husqvarna 970 x 250

Energia i recykling

  partner merytoryczny

“Energia i Recykling” – pierwszy w Polsce miesięcznik o GOZpodarce!

ZAMÓW PRENUMERATĘ

MBP 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Komunalwood 300 x 250

Wpisy

Zakład w Wielkopolsce będzie przetwarzał prawie 40 tys. lodówek rocznie

Elektrorecykling z Nowego Tomyśla uruchomił nowoczesną instalację do przetwarzania lodówek pochodzących nie tylko z gospodarstw domowych, ale także z urządzeń przemysłowych.

Pojemniki sprawdzą, czy mieszkańcy segregują odpady

W Ciechanowie rusza pilotażowy projekt Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów (SISO). Inteligentne pojemniki będą m.in. ważyły odpady i sprawdzały, czy mieszkańcy domów wielorodzinnych segregują odpady.

Przyszłość zielonej energii. W co inwestować, na jakie przepisy uważać?

Na jakie inwestycje można uzyskać dofinansowanie? Czy biogazownie zdominują polski rynek odnawialnych źródeł energii? Na które nowe przepisy trzeba zwrócić szczególną uwagę? Podczas konferencji miesięcznika "Energia i Recykling" na targach Greenpower 2019 w Poznaniu rozmawiano o nowych perspektywach dla OZE w Polsce.

Na dachu spalarni zamontowano panele fotowoltaiczne

Na budynku administracyjno-edukacyjnym spalarni odpadów w Krakowie zamontowano ogniwa fotowoltaiczne. Prąd z energii słonecznej zostanie przeznaczony na jego zasilanie.
Spring landscape with solar energy panels and wind turbine

Już w środę w Poznaniu konferencja “OZE – nowe perspektywy”

Już w najbliższą środę redakcja „Energii i Recyklingu” zaprasza na branżową Konferencję „OZE – nowe perspektywy”. Odbędzie się ona w Poznaniu podczas targów Greenpower 2019 w pawilonie nr 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wstęp na nią jest bezpłatny.

Audyt recyklera. Jak się do niego przygotować? [WYWIAD]

Na temat obowiązkowych audytów recyklera w branży przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z Krzysztofem Harasimiukiem, zastępcą dyrektora Centrum Certyfikacji Jakości WLO WAT, rozmawia Magdalena Bielak.
css.php