Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
TOMRA baner A [21.09-22.10.22]
GWF baner A [15.09-17.10.22]
TOMRA baner A [14.09-05.10.22]
Baner A Rafnar [25.08-29.09.22]

Energia i recykling

  partner merytoryczny

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Tarnobrzeg. Samorząd zamierza częściowo wyłączyć oświetlenie uliczne

Samorząd Tarnobrzega (woj. podkarpackie) zamierza częściowo wyłączyć oświetlenie uliczne w związku ze wzrostem kosztów energii elektrycznej - przekazał w środę rzecznik magistratu Wojciech Lis. Podkreślił, że nie skutkuje to ograniczeniem inwestycji zaplanowanych przez miasto.
Marek Materek, prezydent Starachowic

Sukces programu bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach

O ponad 70 proc. wzrosła liczba osób korzystających z komunikacji publicznej w Starachowicach (Świętokrzyskie), odkąd jest ona bezpłatna.

Minister rozwoju: mechanizmy zamrażania cen energii w Polsce są rewolucyjne

Rozwiązania mające na celu zamrożenie w 2023 r. cen energii dla gospodarstw domowych zużywających poniżej 2000 kWh są rewolucyjne. Nie słyszałem, by w Europie któryś z krajów poszedł tak daleko w kierunku ochrony obywateli przed podwyżkami cen energii - ocenił minister Waldemar Buda.

Rząd ma zająć się projektem ws. łagodzenia skutków wzrostu cen energii dla firm. Dla kogo przewidziano wsparcie?

We wtorek Rada Ministrów ma się zająć projektem dotyczącym programów pomocowych dla firm, które ponoszą dodatkowe koszty w związku z nagłymi wzrostami cen energii elektrycznej i gazu.

Co jeśli zabraknie środków na dopłaty do węgla? 

- Jeśli zabraknie środków na dopłaty do węgla ponad te, które już są zapewnione, pewnie trzeba będzie zabezpieczyć ich więcej - powiedział we wtorek wiceminister finansów Artur Soboń. Dodał, że samorządy powinny jak najszybciej uruchomić procedury, aby te środki wypłacać.

Polski fenomen recyklingu opon

„Koń jaki jest, każdy widzi…”. Każdy może też zobaczyć sterty opon piętrzące się na składowiskach, a wielu spotyka je również w lasach i na dzikich wysypiskach. Jednak tylko wtajemniczeni „ludzie z branży” wiedzą, że tysiące ton zużytych opon trafia do Polski z krajów sąsiednich (Litwy, Łotwy czy Niemiec), a nawet tych odleglejszych (Francja i Holandia), zaś krajowi recyklerzy wykorzystują zaledwie część swych możliwości przetwórczych. Ministerstwo Klimatu i Środowiska w odpowiedzi na poselskie interpelacje informuje natomiast, że w obszarze zużytych opon zostały już dawno wdrożone regulacje dotyczące rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) i wyznaczone obowiązkowe poziomy recyklingu realizowane są nawet z nawiązką… Dlaczego więc, skoro jest tak dobrze, jest aż tak źle z polskim środowiskiem naturalnym zanieczyszczonym zużytymi oponami?
css.php