Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Remondis 26.11 – 10.12.21

Energia i recykling

  partner merytorycznyWpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Anna Moskwa: Konieczne pilne wszczęcie postępowania antymonopolowego przeciw Gazpromowi

Konieczne jest pilne wszczęcie postępowania antymonopolowego przeciw Gazpromowi - napisała na Twitterze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Szefowa MKiŚ wzięła w czwartek udział w posiedzeniu Rady UE ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii w Brukseli.

Prezydent: Jeżeli mamy odejść od węgla, to w sposób mądry i bezpieczny

Jeżeli mamy odejść od węgla, a tego wymagają dzisiejsze zasady polityki klimatycznej, musimy to zrobić w sposób mądry i przede wszystkim bezpieczny dla naszego społeczeństwa - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Tauron: Ponad połowa korzystających z fotowoltaiki robi to dla oszczędności

Ponad połowa ankietowanych przez Tauron użytkowników fotowoltaiki deklaruje, że głównym powodem zamontowania takiej instalacji była chęć obniżenia rachunków za prąd, zaś blisko czwarta część badanych zrobiła to przede wszystkim w trosce o środowisko - wynika z informacji Taurona.

Energetyczne liczniki z wysokim IQ

Już wkrótce wszystkie budynki, także te komunalne, wyposażane będą w najnowsze rozwiązanie, czyli inteligentne liczniki energetyczne, a ich stosowanie stanie się obowiązkiem prawnym. Ta zmiana wiązać się będzie prawdopodobnie z nieprzeciętnymi korzyściami – tak dla odbiorców energii, jak i dla jej dystrybutorów. Niecodzienne powiązanie rezultatów pracy naukowców i ekspertów pozwolić ma na budowę i wprowadzanie do powszechnego użytku nowoczesnych urządzeń kontrolujących zużycie energii. Obok tego zaimplementowane zostaną nowe przepisy, które zmuszą producentów, dystrybutorów i użytkowników energii do racjonalnej gospodarki jej zasobami.

Spółdzielnie energetyczne. Szansa na samodzielność energetyczną gmin

To nowy typ spółdzielni w polskim prawodawstwie, choć na zachodzie Europy, czy innych krajach, są już znaną formą działalności sektora energetycznego. Zgodnie z ustawą o OZE są to spółdzielnie w rozumieniu prawa spółdzielczego, lub spółdzielnie rolników w rozumieniu ustawy o spółdzielniach rolników. O przepisach prawa oraz ścieżkach prowadzących do założenia spółdzielni energetycznej mówił podczas drugiego dnia konferencji pt. „Samodzielność Energetyczna Gmin” mec. Tymoteusz Mądry, dyrektor działu prawnego kancelarii Aspiratio Consulting.

Gminy z energetycznymi osiągnięciami. Trwa konferencja WFOŚiGW w Poznaniu

Trwa Konferencja Doradztwo Energetyczne dla Gmin, która w formule hybrydowej odbywa się w poznańskim Hotelu Andersia oraz w Internecie. Dziś dzień drugi, który oficjalnie otworzyły Jolanta Ratajczak - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, organizatora konferencji oraz wiceprezes tej instytucji Aleksandra Durkowska. Podczas pierwszej sesji praktyczne przykłady energetycznych zmian prezentowali przedstawiciele samorządów, ale również przedsiębiorcy działający w gospodarce komunalnej.
css.php