Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zach 970 x 250

Energia i recykling

  partner merytoryczny

“Energia i Recykling” – pierwszy w Polsce miesięcznik o GOZpodarce!

ZAMÓW PRENUMERATĘ

BDO 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Mateusz Morawiecki: Elektromobilność jednym z priorytetów rządu

Elektromobilność to jeden z priorytetów polskiego rządu - zakomunikował premier Mateusz Morawiecki podczas Global e-Mobility Forum z udziałem 500 przedstawicieli administracji, ekspertów i praktyków rynku.

Elektrociepłownia z nowym kotłem na biomasę

Modernizowana od kilku lat miejska elektrociepłownia "Łężańska" w Krośnie zyska nowy kocioł zasilany biomasą. Koszt tej inwestycji to 11,6 mln zł, z czego 3,3 mln zł pochodzi z funduszy unijnych.

Farmy słoneczne zyskają nowe tereny pod budowę

Enea i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa chcą wspólnie budować wielkoobszarowe farmy fotowoltaiczne na nieruchomościach rolnych. Potencjalną bazą do budowy instalacji będą nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, w tym te o niskiej przydatności rolniczej.

Tauron podłączył do sieci już 30 tys. odnawialnych źródeł energii

Tauron Dystrybucja w pierwszych trzech kwartałach 2019 r. przyłączył do sieci energetycznej 14,5 tys. odnawialnych źródeł energii o mocy ponad 158 MW - podała spółka. To trzy razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Eksperci o oczekiwaniach wobec nowego rządu (cz.1)

Nowy, mocno przebudowany rząd Mateusza Morawieckiego powołał m.in. do życia Ministerstwo Klimatu, na czele którego stanął Michał Kurtyka. Będzie on przejmował szereg kompetencji rozproszonych dotąd w różnych resortach, prawdopodobnie m.in. politykę energetyczną (w tym OZE i programy związane z ograniczaniem niskiej emisji) czy gospodarkę odpadami. Postanowiliśmy zapytać ekspertów, jakie oczekiwania na najbliższe 100 dni stawiają przed nowym ministrem i jego resortem.  

330 mln zł na likwidację kopciuchów

Wrocław chce przeznaczyć do 2024 r. 330 mln zł na działania związane z likwidacją pieców starego typu. Mieszkańcy mogą otrzymać do 20 tys. zł dofinansowania na likwidację kopciucha oraz wymianę drewnianych okien czy zwolnienie z czynszu w mieszkaniach komunalnych. 4 tys. zł rocznie będzie można otrzymać jako dopłaty do bieżących rachunków.
css.php