Magazyny energii są w Polsce niezbędne dla powodzenia transformacji energetycznej opartej na zmiennych, zależnych od pogody źródłach odnawialnych. – W wielkoskalowych magazynach mamy ok. 1,5 GW, jednak aby Krajowy System Elektroenergetyczny realnie został przez nie odciążony, ta wartość powinna wynosić 12 GW – mówi Radosław Walaszczyk z Urzędu Regulacji Energetyki. W systemie potrzebne są też przydomowe magazyny energii. Ekspert URE podkreśla, że konieczne jest zbadanie, jak duże jest zapotrzebowania rynku na nie.
Niebawem wodorowe pociągi na dobre zagoszczą na europejskich torach. Popularność takich pojazdów będzie zależeć od ceny paliwa. Zapewne wodorowce prędzej czy później pojawią się także u nas na szlakach, których nie opłaca się elektryfikować - czytamy w piątkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Wyniki przeprowadzonych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) symulacji o nazwie „scenariusz bazowy NRAA” pokazują, że standard bezpieczeństwa energetycznego Polski może nie być dotrzymany – podała firma.
Tomasz Guzowski, dotychczasowy dyrektor ds. rozwoju biznesu, został mianowany nowym prezesem OX2 Polska, jednego z liderów na krajowym rynku energetyki odnawialnej.
Nasza opinia ws. projektu aktualizacji Krajowego Planu w dziedzinie Energii i Klimatu (KPEiK) będzie druzgocąca – zapowiedział szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. Dopóki nie mamy w podstawie atomu, potrzebujemy źródeł konwencjonalnych, z których mamy węgiel – stwierdził.