Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Odpady

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

3d recycle symbol computer keyboard

Baza danych o odpadach – udostępniono testową wersję!

Każdy, kto jest zapisany w rejestrze Bazy danych o odpadach może już uczestniczyć w tzw. pilotażu otwartym systemu BDO. Uczestnicy mają możliwość logowania się do środowiska testowego. Wersja testowa jest publicznie dostępna i, w przeciwieństwie do wcześniejszych, nie jest objęta polityką poufności.
Spalarnia ZUOK w Białymstoku

Czy spalarnie będą się rozwijać? Eksperci szukają odpowiedzi

Jak zniesienie regionalizacji wpłynie na rynek spalarni odpadów? Jakie są szanse i bariery w rozwoju instalacji termicznego przekształcania? Czy odpady zaczną być w końcu wykorzystywane w lokalnym ciepłownictwie? O tych kwestiach będą rozmawiać specjaliści podczas konferencji Abrys w Katowicach.

Baza danych o odpadach – pytań i wątpliwości nie brakuje

Awaria i brak dostępu do Internetu, brak wagi u wytwórcy i nieznajomość masy odpadu, odbiór kilku rodzajów odpadów jednym transportem, interfejs API, wystawianie KPO samemu sobie, odrzucenie KPO, sprawozdania - to najczęściej pojawiające się wątpliwości dotyczące systemu BDO, czyli Bazy danych o odpadach.

Kolejny urząd mówi “nie” plastikowi

Rybnik zaprzestaje użytkowania plastikowych „jednorazówek” w urzędzie i podległych mu jednostkach. To kolejne miasto, które zdecydowało się na takie rozwiązanie.

Eksperci o oczekiwaniach wobec nowego rządu (cz.2)

Powoli kształtuje się zakres kompetencji nowego Ministerstwa Klimatu. Nie wiadomo jednak choćby kto zajmie się energetyką odnawialną w nowym rządzie. Choć niewiadomych wciąż jest sporo, jasne są najpilniejsze kwestie legislacyjne, organizacyjne i techniczne, które wymagają podjęcia zdecydowanych działań.

Fotowoltaika powstanie na składowisku odpadów

Na składowisku odpadów w Kobiernikach pod Płockiem uruchomiona zostanie w przyszłym roku farma fotowoltaiczna o mocy ok. 1 MW. Zasilać ma w energię lokalne przedsiębiorstwo gospodarowania odpadami.
css.php