Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Uponor 970 x 250

Odpady

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

W Poznaniu o gospodarce cyrkularnej i zero waste

Gospodarka obiegu zamkniętego najczęściej kojarzy się z dużymi projektami nastawionymi na wykorzystanie odpadów jako surowców i tworzeniu zamkniętych cyklów produkcji. Tymczasem można ją wdrażać też na mniejszą skalę, przez tworzenie służących jej projektów społecznych czy zmianę stylu życia.

Za 10 mln zł zlikwidują składowisko odpadów niebezpiecznych

Ponad 10 mln zł będzie kosztowało usunięcie i unieszkodliwienie ponad 3 tys. ton źle składowanych odpadów chemicznych ze składowiska w Kaliszu. Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie z NFOŚiGW.

Ewidencja odpadów na nowo. Szkolenie “Przeglądu Komunalnego” przygotuje do systemu BDO

Ewidencja odpadów oraz ich sprawozdawczość od 1 stycznia 2020 r. odbywać się będzie wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem indywidualnego konta w systemie BDO. Jak poprawnie z niej korzystać? Dowiesz się na (prawie) obowiązkowym szkoleniu z wykorzystaniem wersji testowej systemu BDO.

Nie przestraszyć się BDO. Elektroniczne śledzenie odpadów coraz bliżej

Baza Danych Odpadowych (BDO) jest jednym z najbardziej oczekiwanych narzędzi walki z szarą strefą w gospodarce odpadami. Jak poprawnie z niego korzystać, aby spełnić wszystkie warunki należytej ewidencji odpadów?

Sposoby na walkę z odorami

Jak definiować odór? Jaka jest rola organów administracji przy zwalczaniu uciążliwości zapachowej? Przy pomocy jakich regulacji i narzędzi prawnych można ograniczać emisję odoru? Jakie są nowoczesne sposoby walki z uciążliwościami zapachowymi?
PSZOK

PSZOK w Polsce 2019. Gdzie oddać odpady?

Wbrew pozorom w dużych miastach nie funkcjonuje zbyt wiele punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Przoduje Szczecin. Oto lista miejsc polskich miastach, gdzie można bezpłatnie oddać odpady.
css.php