Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
EiR 970 x 250 2 (pren)

Odpady

Wpisy

Bioenergy 300 x 600
Nicco 300 x 250
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Sadzonki za odpady w Kaliszu

Kaliski samorząd zachęca mieszkańców do wspólnego zazieleniania miasta, m.in. w ramach akcji #KaliszdlaZiemi. Osoby, które oddały odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, otrzymały do posadzenia drzewo i nasiona łąki kwietnej. To tylko jedna z akcji przygotowanych przez urząd miasta i dobrze przyjętych przez kaliszan.

Znamy termin nowej ustawy o ROP. Będzie dodatkowa opłata opakowaniowa

Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału br. rząd planuje przyjąć ustawę wdrażającą rozszerzoną odpowiedzialność producentów (ROP) w opakowaniach - wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu. Według szacunków opłata opakowaniowa może przynieść w 2023 r. 1,5 mld zł.

Recyklerzy: bardzo długo czekaliśmy na projekt ROP

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wpisało projekt Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta w wykaz prac legislacyjnych i programowych rządu. Nowe przepisy dostosowują polskie prawo do unijnych wymogów środowiskowych. Recyklerzy uważają także, iż w nowym modelu gospodarki odpadami odpowiedzialność finansowa za opakowania na rynku spocznie na producentach i wprowadzających.

Rozszerzona odpowiedzialność producenta w wykazie prac rządu. Znamy szczegóły projektu

Kancelaria premiera opublikowała w wykazie prac wpis dotyczący wprowadzenia w Polsce rozszerzonej odpowiedzialności producentów opakowań (ROP). To oznacza, że już wkrótce światło dzienne ujrzy długo wyczekiwany projekt ustawy o ROP. Przy okazji poznaliśmy szczegóły nowelizacji.

Recykling potrzebuje gigantycznych inwestycji. Do 2034 r. potrzeba aż 25 mld zł na przetwarzanie odpadów

Z raportu Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego (IOŚ-PIB) wynika, że przez następnych kilkanaście lat powinniśmy wydać na inwestycje w gospodarkę odpadami niemal 25 mld zł.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA)

Łapówka za zezwolenie na zbieranie odpadów. CBA zatrzymało urzędnika na gorącym uczynku

Trzy osoby, w tym urzędnik Starostwa Powiatowego w Żyrardowie, zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego na gorącym uczynku.
css.php