Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Waste Master 970 x 250

Odpady

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

video

Envicon 2020. Rozszerzona odpowiedzialność producentów – za i przeciw [WIDEO]

Jakub Tyczkowski (Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań) podczas Envicon 2020 mówił na temat zalet i wad systemu rozszerzonej odpowiedzialności producentów opakowań w Polsce

Warszawski program ochrony środowiska. Miasto zbiera opinie

Jakości powietrza, zieleni, jak i adaptacji do zmian klimatu - mieszkańcy stolicy mogą przekazać sugestie na temat kierunków działań stolicy w tych kierunkach. Trwają konsultacje społeczne projektu Programu ochrony środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2021–2024.

Envicon 2020. Transformacja energetyczna to okazja do skoku technologicznego

Transformacja energetyczna powinna łączyć interesy ekonomiczne i ekologiczne – mówił na Envicon 2020 Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska. Potencjał energetyczny drzemiący w odpadach i biomasie należy obecnie wykorzystywać w maksymalnym stopniu. To kwestia także naszego bezpieczeństwa energetycznego. Z czasem energia z wiatru i słońca powinna odgrywać coraz większą rolę.

Envicon 2020. Bioodpady szansą dla recyklingu w Polsce?

We frakcji bioodpadów drzemie potencjał, który mógłby być w Polsce dużo lepiej wykorzystywany. O możliwościach wykorzystania i przetwarzania bioodpadów rozmawiali uczestnicy ostatniej sesji tegorocznego kongresu Envicon.
video

Envicon 2020. Tomasz Uciński o rozszerzonej odpowiedzialności producentów wg KIGO

Podczas kongresu Envicon 2020 Tomasz Uciński z Krajowej Izby Gospodarki Odpadami przedstawił pomysł na to, jak w Polsce mógłby funkcjonować system rozszerzonej odpowiedzialności producentów opakowań (ROP).
video

Envicon 2020. Dr Johann Mayr o gospodarce odpadami w Austrii [WIDEO]

Dr Johann Mayr opowiedział o tym, jak w Austrii kształtował się system gospodarki odpadami i jakie rozwiązania można byłoby zaadaptować w Polsce, aby sprostać celom recyklingu.
css.php