Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Energia i Recykling

Odpady

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Brytyjskie firmy śmieciowe pod kontrolą!

Trzy firmy wysyłające odpady komunalne do Polski są kontrolowane przez brytyjską Agencję Ochrony Środowiska. Sprawa dotyczy 1000 ton odpadów komunalnych znalezionych w kontenerach w polskich portach. 

Plastik? nie dla dzieci – zalecają amerykańscy pediatrzy

Amerykańskie Stowarzyszenie Pediatryczne (AAP) zaleca w swoim najnowszym stanowisku ograniczenie narażenia na chemikalia niemowląt i dzieci. Szczególną uwagę zwraca na dwa składniki wykorzystywane przy produkcji tworzyw sztucznych: bisfenole (BPA) i ftalany.

Gospodarka odpadami: jakie będą stawki zabezpieczenia roszczeń?

Ministerstwo Środowiska przekazało do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia w sprawie wysokości stawek zabezpieczenia roszczeń za magazynowanie i składowanie odpadów, które mają pokrywać koszty ewentualnych „negatywnych skutków prowadzonej działalności”. Czy stawki nie są za wysokie, skoro ostatecznie zapłacą za nie mieszkańcy?

1000 ton odpadów z Wielkiej Brytanii zatrzymano w polskich portach [WIDEO]

Ponad 1000 kontroli przeprowadzili w czerwcu i lipcu funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku w ramach ogólnoświatowej operacji DEMETER IV.  Kontrolowano transgraniczne przemieszczanie odpadów w obrocie morskim i lądowym.

Nowe zasady segregacji w Łodzi. SMS-y przypominają o obowiązkach

1 lipca 2018 r. w Łodzi zmienił się system segregacji odpadów obowiązujący wszystkich mieszkańców gromadzących odpady w sposób selektywny. Miasto prowadzi intensywną kampanię promocyjno-informacyjną. Na początku sierpnia przypominało o obowiązkach wysyłając SMS-y do 6200 osób, które wyraziły na to zgodę.

Producenci odzieży spalili ubrania warte 38 mln dolarów. „Dla ochrony marki”

Spalenie przez brytyjską firmę Burberry niesprzedanej odzieży wartości 38 mln dolarów to kolejny skandal w świecie przemysłu modowego. Wcześniej do podobnych praktyk w celu "ochrony ekskluzywności marki" przyznały się m.in. H&M i Cartier.
css.php