Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Instytut 970 x 250

Odpady

Wpisy

Wavin 300×600
Zobacz wszystkie wydarzenia
APZ 300 x 250

Wpisy

Eksperyment śmieciowy w Gdańsku. Rodziny ograniczyły produkcję odpadów o połowę

W Gdańsku zakończył się miejski program "Szanuję – segreguję". Wzięło w nim udział pięć gdańskich rodzin, które w ciągu trzech tygodniu trwania programu nauczyły się ograniczać produkcję śmieci niemalże do połowy.

Polskie miasta: część nowych przepisów odpadowych jest groźna

Unia Metropolii Polskich przekazała Ministerstwu Środowiska swoje uwagi dotyczące ostatecznego projektu nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Część z proponowanych przez rząd przepisów uważa za groźne.

Prezesowie spółek komunalnych w Koninie odwołani

Jan Skalski, prezes MZGOK Konin i Jarosława Derdzińskiego, prezes PGKiM Konin zostali odwołani przez rady nadzorcze.

Henryk Kowalczyk: chcemy systemu kaucyjnego dla opakowań

Ministerstwo Środowiska chce do 2020 r. wprowadzić system kaucyjny dla opakowań z tworzyw sztucznych, makulatury i szkła. Zapowiedział to we wtorek Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

NFOŚiGW da pieniądze na usuwanie nielegalnych odpadów

Gdy posiadacz odpadów uchyla się od ich usunięcia, gmin nie stać na takie działania. Jako że państwo powinno pomagać samorządom w tym zakresie, Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich wystąpił z zapytaniem do NFOŚiGW. Fundusz niedawno uruchomił nowy program dofinansowań do usuwania odpadów.

W Kołobrzegu rozdadzą sadzonki roślin za segregowanie odpadów

Ponad 700 sadzonek roślin rozdadzą w ramach akcji "Upiększ ogród" prezydent Kołobrzegu oraz przedstawiciele jednostki Zielony Kołobrzeg. Rośliny otrzymają ci mieszkańcy, którzy przyniosą ze sobą odpady.
css.php