Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Hydrochemia 970 x 250

Odpady

Odory 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Ekorozwój Kraków 300 x 250

Wpisy

Gminy mają problem z selektywną zbiórką. “To jest oszukiwanie samego siebie”

Mieszkańcy gminy Paczków (powiat Nyski) nie segregują śmieci, choć deklarowali inaczej. Z kontroli wynika, że selektywna zbiórka w przypadku nawet kilkudziesięciu procent mieszkańców miejscowości wchodzących w skład gminy to fikcja. 

#Trashtag challenge – posprzątaj, udostępnij i podaj dalej

Internet ogarnia szaleństwo pod szyldem #trashtag challenge. Chodzi o znalezienie zaśmieconego kawałka ziemi, posprzątanie go i wrzucenie do sieci zdjęć pokazujących teren przed i po uprzątnięciu. 

Ogromna podwyżka opłaty śmieciowej. Nawet 63 zł miesięcznie za odbiór odpadów

Mieszkańcy podwarszawskiego Józefowa od 1 kwietnia będą płacić dużo więcej za wywóz odpadów. Władze miasta tłumaczą podwyżki ogólnopolskim kryzysem śmieciowym.

Wyrzucał śmieci na zaniedbanym terenie. Złapany na gorącym uczynku

Strażnicy miejscy z Gdańska zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego, który nielegalnie pozbywał się dużych ilości odpadów. Ukarali go mandatem i nakazali posprzątanie terenu.

Eksploatacja i rekultywacja składowisk. Zobacz zdjęcia z konferencji! [GALERIA]

Zakończyła się kolejna edycja konferencji „Eksploatacja i rekultywacja składowisk”, która w tym roku odbywała się w dniach 5-7 marca w Szklarskiej Porębie. Organizatorzy w tym roku postawili na praktyczne aspekty zarządzania składowiskami odpadów umożliwiając uczestnikom m.in. wzięcie udziału w ciekawych warsztatach.

Ekomobilność dla gmin o rok później? Minister wyraził wstępną zgodę

Nie od 1 stycznia 2020 r., a o rok później gminy i przedsiębiorstwa będą musiały wdrożyć obowiązek 10-procentowego udziału pojazdów elektro- lub ekomobilnych w swojej flocie. Minister Energii wyraził już wstępną zgodę na przesunięcie terminu.
css.php