Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Odpady

Abrys prenumerata 2019

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
CCJ 300 x 250

Wpisy

Ministerstwo: stan gospodarki odpadami w Warszawie jest bardzo zły

Stan gospodarki odpadami w Warszawie jest bardzo zły i istnieje duże ryzyko, że od nowego roku w regionie nie będzie miał kto odbierać odpadów od mieszkańców - zaalarmowali w środę minister środowiska Henryk Kowalczyk i wiceminister Sławomir Mazurek.
Spalarnia odpadów (ZUSOK) w Warszawie po rozbudowie - wizualizacja

Chińczycy wykluczeni z budowy spalarni w Warszawie. MPO zostało wprowadzone w błąd

Krajowa Izba Odwoławcza nakazała unieważnienie wyboru oraz wykluczenie chińskiej firmy Shanghai Electric Power Construction (SEPC) z postępowania przetargowego na generalnego wykonawcę modernizacji i rozbudowy Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (spalarni odpadów) w Warszawie..

Gospodarka odpadami 5 lat po „rewolucji śmieciowej” na Envicon 2018

Najnowsze zmiany w przepisach regulujących gospodarkę odpadami przynoszą wiele znaków zapytania. Choć branża czekała na nie od dawna i jednogłośnie potwierdza konieczność ich wprowadzenia. Nie sposób jednak nie zauważyć licznych mankamentów nowych przepisów w prawie odpadowym. M.in. o nich rozmawiali przedstawiciele strony rządowej i eksperci podczas pierwszego dnia kongresu Envicon Enviroment 2018 w ramach sesji „Gospodarka odpadami”.

Envicon Environment 2018: Walka z szarą strefą w gospodarce odpadami

Sesja „Efektywna gospodarka w obiegu zamkniętym”, której gośćmi byli m.in. ministrowie środowiska Henryk Kowalczyk i Główny Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko, zainaugurowała merytoryczną część kongresu Envicon Environment 2018. Jednym z omawianych problemów była kwestia walki z szarą strefy w gospodarowaniu odpadami.

Kongres Envicon Environment 2018 oficjalnie rozpoczęty! [GALERIA]

W Warszawie oficjalnie rozpoczął się kongres ochrony środowiska Envicon Environment 2018. W inauguracji wydarzenia udział wzięli m.in. minister środowiska Henryk Kowalczyk, prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski.
KIEV, UKRAINE - 23 JANUARY 2014: Burning tires at the Independence square during Ukrainian revolution on January 23, 2014 in Kiev, Ukraine.

Ogromny pożar składowiska opon w Żorach

Blisko stu strażaków uczestniczy w akcji gaszenia opon na składowisku zużytych opon w Żorach (Śląskie). Pożar wybuchł w środę 28 listopada w godzinach nocnych.
css.php