Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Makita Baner A [26.01-01.02.23]

Odpady

Wpisy

ekotech BANER D [19.01-07.03.23]
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Inspektorzy WIOŚ w Warszawie ujawnili nielegalne postępowanie z odpadami

Jak podaje WIOŚ w Warszawie, w dniu 11 stycznia 2023 r., podczas prowadzonych czynności w terenie, inspektorzy WIOŚ w Warszawie Delegatury w Mińsku Mazowieckim ujawnili nielegalne postępowanie z odpadami komunalnymi.

Skuteczniejsza walka z przestępczością środowiskową dzięki nowemu wydziałowi w WIOŚ

Wydział zwalczania przestępczości środowiskowej w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Białymstoku zainaugurowano w środę z udziałem wiceministra klimatu Jacka Ozdoby oraz p.o. GIOŚ Magdy Gosk. Ma on umożliwić skuteczniejszą walkę z przestępstwami środowiskowymi na Podlasiu.

Przestępstwa przeciwko środowisku. Oto aktualny katalog czynów zabronionych wraz z konsekwencjami

Nowe regulacje, które wprowadzają zaostrzony katalog kar za przestępstwa i wykroczenia środowiskowe obowiązują od 1 września 2022 r.

Nowoczesna instalacja przetwarzania i utylizowania odpadów niebezpiecznych powstanie w woj. pomorskim

Ponad 2 700 ton rocznie niebezpiecznych odpadów będzie poddawanych odzyskowi lub utylizacji dzięki inwestycji spółki EMKA S.A. w Redzikowie na Pomorzu. Projekt budowy nowej instalacji do unieszkodliwiania odpadów medycznych został wsparty przez NFOŚiGW ponad 27 mln zł dotacji i pożyczki ze środków krajowych

Limitowanie podwykonawstwa w warszawskim in house

Ograniczenie możliwości korzystania z potencjału podwykonawczego przy realizacji zamówień in house stanowi jeden z przejawów kompromisu przy wdrażaniu regulacji dotyczących zamówień wewnętrznych do krajowego porządku prawnego. 

Przewożenie odpadów. Posłowie PE naciskają na zaostrzenie przepisów UE

We wtorek Parlament Europejski przyjął stanowisko negocjacyjne do rozmów z rządami UE w sprawie nowego prawa, które ma zmienić unijne procedury i środki kontroli dotyczące przewozu odpadów.
css.php