W gminie Ostrów Mazowiecki rusza długo oczekiwana inwestycja – budowa nowej kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stare Lubiejewo. Projekt ten ma ogromne znaczenie dla mieszkańców, którzy od lat czekali na poprawę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
Współczesne miasta stoją przed coraz większymi wyzwaniami związanymi z gospodarką wodną. Intensywne opady deszczu, coraz częstsze susze oraz zanieczyszczenie wód to problemy, które wymagają pilnych i skutecznych rozwiązań. W ostatnich latach coraz większą uwagę zwraca się na renaturyzację, rewitalizację i unaturalnienie cieków wodnych.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile wydał 4 kwietnia komunikat dotyczący jakości wody w gminie Ujście. Mieszkańcy nie powinni jej pić ani używać do żadnych celów związanych z przygotowywaniem posiłków, myciem warzyw i owoców, zębów, naczyń ani powierzchni mających kontakt z żywnością. Do dziś, mieszkańcy gminy Ujście wciąż nie mogą korzystać z wody z wodociągu do celów spożywczych. Pomimo intensywnych prac związanych z płukaniem sieci wodociągowej, w wodzie nadal utrzymują się bakterie z grupy coli.
W środę prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, podpisał rozporządzenie dotyczące zniesienia dotychczasowych ograniczeń związanych z przepływem wody w prysznicach oraz innych urządzeniach gospodarstwa domowego. Nowe prawo ma na celu cofnięcie regulacji wprowadzonych przez poprzednie administracje.
Trzy samorządy z województwa podlaskiego otrzymają łącznie ponad 7,2 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na realizację inwestycji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Uroczyste podpisanie umów odbyło się w czwartek w Białymstoku.