W odpowiedzi na zmieniające się warunki cywilizacyjno-środowiskowe przedsiębiorstwa wod.-kan. na świecie, a także w Polsce, stosują nowoczesne i innowacyjne technologie, które wpływają na stan naszego otoczenia. Czasem w tak zasadniczy sposób, że w wodzie pitnej lub w ściekach wykrywa się niespotykane dotąd związki chemiczne.
Drogi do osiągnięcia transformacji energetycznej w miejskich systemach ciepłowniczych zaprezentował podczas Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Leszno Bartosz Rzeźniczak.
Ciekawe prorozwojowe działania podęły władze samorządowe miasta i gminy Radzymin (pow. wołomiński, woj. mazowieckie), które apelują do mieszkańców o dopełnienie obowiązku meldunkowego. Chodzi o to, by stworzyć możliwości ubiegania się o dofinansowanie na budowę sieci kanalizacyjnej w ramach FEnIKS, do czego niezbędne ma być rozszerzenie granic Aglomeracji Radzymin o obszary, w których nie wybudowano dotychczas sieci kanalizacyjnej.
Świeżo w pamięci mamy powódź na południu Polski, a także doniesienia o klęskach w Hiszpanii czy we Włoszech. Teraz natomiast, kolejne fale wielodniowych, intensywnych opadów deszczu nawiedzają północ stanu Kalifornia w USA. W efekcie, woda powodziowa dotarła do tamtejszych obszarów zabudowanych tak szybko, że ich mieszkańcy nie mieli czasu na ewakuację. Zalanych jest też wiele dróg.
Wczoraj (25 listopada br.), premier Donald Tusk powołał Annę Żabską na nowego wojewodę dolnośląskiego. Zmiana ta wiąże się z potrzebą, jak podaje Centrum Informacyjne Rządu, potrzebą usprawnienia działań dotyczących odbudowy i wypłaty świadczeń po powodzi na terenie województwa dolnośląskiego.