W Jaworznie trwają prace związane z budową sieci wodociągowej i sieci kanalizacyjnej dla lokali JTBS przy ul. Chełmońskiego. Zgodnie z projektem realizowanym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie, na powierzchni 27 ha powstanie sieć o łącznej długości ponad 10 km.

Jak zapewnia wykonawca oraz pracownicy nadzorujący budowę z ramienia MPWiK Sp. z o. o., prace przebiegają według ustalonego harmonogramu, a ich zaawansowanie na 1,5 miesięczny czas pracy, szacowane jest na 30%.

– Prace rozpoczęły się w połowie marca, a ich zakończenie planowane jest pod koniec września tego roku – wyjaśnia Sławomir Grucel. – Wykonanych mamy obecnie kilkaset metrów sieci wodociągowej oraz kilkaset metrów sieci kanalizacyjnej, a początkiem maja ruszą prace związane z budową przepompowni ścieków.

Budowana sieć doprowadzać będzie wodę i odprowadzać ścieki od 72 lokali Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, ale także od wydzielonych działek, przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne oraz od pobliskiego Szpitala Miejskiego.

Koszt inwestycji realizowanej na zlecenie i przy udziale Urzędu Miejskiego szacowany jest na 5 mln zł.

źródło: mpwik.jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj