Zaniedbany przez lata zalew Chechło, leżący na granicy dwóch gmin: Chrzanowa i Trzebini, zmienia całkowicie swój wizerunek. Rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem otoczenia tego zbiornika.

W ramach prac zostanie przebudowana linia brzegowa. Oprócz zagospodarowania plaży, od strony obecnej przystani pojawi się basen kąpieliskowy, ograniczony drewnianymi pomostami i nadbrzeżem.

Sama przystań również zostanie przebudowana. Powstanie punkt widokowy. Istniejące parkingi będą przebudowane i zmodernizowane. Pośród drzew zostanie zbudowany nowoczesny park zabaw.

Dla starszych zaaranżowana zostanie w ścieżka zdrowia. Na terenie ośrodka staną szalety, przebieralnie, prysznice, budynek przeznaczony na działalność gastronomiczną i nowoczesny hangar na łodzie i inny sprzęt wodny. Od strony Chrzanowa powstaną parkingi i ścieżka przyrodnicza. Pojawi się również punkt wypoczynku z wiatami i miejscem na ognisko. Całość zostanie spięta ścieżką rowerową.

Wartość inwestycji to 10 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Małopolski wynosi 4,7 mln zł. Partnerami projektu są także: gmina Chrzanów, starostwo i Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna”, Zgodnie z planem prace powinny zakończyć się w 2018 roku.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj