Już po raz drugi Rekopol Organizacja Odzysku SA wraz ze swoimi akcjonariuszami i Radiem VOX FM organizują Dzień Bez Śmiecenia.

– Śmiecimy każdego dnia – musimy zatem wiedzieć jak „śmiecić świadomie i z głową”, czyli jak zagospodarować i segregować odpady, tak by stawały się znowu użyteczne – przekonują organizatorzy Dnia Bez Śmiecenia, który przypada 11 maja.

Z tej okazji ale przygotowano specjalną kartkę internetową, która po kliknięciu kieruje na specjalnie stworzoną stronę www.dzienbezsmiecenia.pl

Kartka internetowa ma dwa zadania – zachęcić do kliknięcia i zapoznania się ze stroną. Zawarte na niej treści, adresowane do różnych grup odbiorców w przystępny sposób wskazują na istotę selektywnej zbiórki i sposoby jej prowadzenia.

Drugim zadaniem kartki jest zachęcenie do jej przesłania znajomym, współpracownikom, rodzinie i przyjaciołom. Pierwotnie kartka zostanie rozesłana do kilkudziesięciu tysięcy osób, do jak licznej grupy trafi ostatecznie – to już zależy od nas wszystkich. Współorganizujący Dzień akcjonariusze Rekopolu wysyłają kartkę do swoich pracowników, klientów i kooperantów, umieszczają ją na swoich stronach internetowych, intranecie i newsletterach.

Do tej grupy dołączyli w tym roku także i inni przedsiębiorcy, samorządy, firmy komunalne, szkoły i organizacje pozarządowe.

W wielu miejscach w kraju odbędą się happeningi, pikniki, wystawy. W Warszawie odbywa się finał konkursu „Nasza klasa segreguje szkło”.

źródło: rekopol.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj