Organizacje ekologiczne i prywatne firmy zachęcają do wzięcia udziału w “Dniu bez śmiecenia”. To okazja do edukacji na temat segregacji odpadów, recyklingu i zasad gospodarki o obiegu zamkniętym. Przypadające na 11 maja święto obchodzone jest już po raz dwunasty.

W tegoroczne obchody “Dnia bez śmiecenia” włączyła się m.in. organizacja odzysku opakowań Rekopol.

– Od dwunastu lat 11 maja edukujemy i zwracamy uwagę Polaków na potrzebę segregacji odpadów. Każdego roku poruszamy ten temat z nieco innej strony. Podczas poprzedniej edycji “Dnia bez śmiecenia” obalaliśmy mity, dwa lata temu mówiliśmy o 10 zasadach “kultury segregacji”, wcześniej namawialiśmy Polaków do zajrzenia do swoich pojemników i upewnienia się, że prawidłowo segregują – informują przedstawiciele Rekopolu.

Z kolei w tym roku Rekopol przygotował grę terenową poruszającą temat segregacji i recyklingu odpadów oraz świadomych zakupów. Scenariusze dla różnych grup wiekowych można pobrać ze strony dzienbezsmiecenia.pl.

Edukację ekologiczną w ramach “Dnia bez śmiecenia” prowadzi także Żywiec Zdrój. Firma edukuje w temacie recyklingu i działa na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego. Niedawno na rynku pojawiła się jubileuszowa seria dwóch milionów butelek stworzonych w 50 proc. z surowca rPET, czyli przetworzonego plastiku (ang. recycled PET).

Żywiec Zdrój dla swoich klientów przygotował również zbiór sześciu zasad segregacji odpadów dotyczących przede wszystkim frakcji tworzyw sztucznych. Mowa w nich m.in. o tym, aby pamiętać, że odpady plastikowe wyrzucamy do żółtego pojemnika, opakowań z tworzyw sztucznych nie trzeba myć przed umieszczeniem w pojemniku, zgniatać butelki przed wyrzuceniem czy odpowiednio segregować opakowania wielomateriałowe.

Czytaj więcej

Skomentuj