Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

20 mln euro na rozwój projektów fotowoltaicznych

20 mln euro na rozwój projektów fotowoltaicznych
dom
20.10.2021, o godz. 12:36
czas czytania: około 1 minuty
0

Europejski deweloper energii odnawialnej Green Genius podpisał umowę z Eiffel Investment Group, na mocy której pozyskał 20 mln euro finansowania. Firma planuje wykorzystać te środki na finalizację projektów fotowoltaicznych będących w końcowym stadium rozwoju we Włoszech i Hiszpanii.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– To wyjątkowa transakcja, ponieważ finansowanie nie jest udzielane pojedynczemu, gotowemu do budowy projektowi, ale całemu portfolio inwestycji będących w końcowym stadium przygotowania. Celem jest sfinansowanie nakładów inwestycyjnych na etapie przedbudowlanym przy jednoczesnym czerpaniu korzyści z dywersyfikacji portfela – powiedział Rokas Bancevičius, CFO firmy Green Genius.

Bancevičius nie ma wątpliwości, że zapotrzebowanie na czystą energię w Europie będzie nadal szybko rosło, zwłaszcza biorąc pod uwagę ambitne cele UE w zakresie wdrożenia neutralnego klimatycznie modelu gospodarczego do 2050 r.

– Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować umową dotyczącą tej innowacyjnej formy finansowania zdywersyfikowanego portfela projektów zlokalizowanych w Hiszpanii i we Włoszech. Instrumenty kapitałowe powiązane z transformacją energetyczną
Eiffel Investment Group wspierają finansowanie kosztów na etapie przedbudowlanym
w sytuacji, gdy tradycyjne źródła finansowania długoterminowego nie są dostępne. Zabezpieczeniem są zdywersyfikowane projekty w późnej fazie rozwoju np. nieobarczone ryzykiem realizacji – powiedział Pierre-Antoine Machelon, Head of Energy Transition w Eiffel Investment Group.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024