Policjanci z Bolesławca ujawnili transport odpadów – 20 ton zużytej odzieży – który trafił na teren powiatu z Belgii. O sprawie powiadomiono inspektorów ochrony środowiska.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z bolesławieckiej komendy powiatowej ujawnili 20 ton odpadów w postaci zużytej odzieży podczas rozładunku TIR–a, który przewiózł je z Belgii. Jak ustalili funkcjonariusze, ładunek został przewieziony do Polski, bez wymaganych zezwoleń.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, policjanci ustalili, że odpady były wykorzystywane do ogrzewania jednego z hoteli, działających na terenie powiatu bolesławieckiego. O ujawnionych okolicznościach funkcjonariusze powiadomili także inspektorów ochrony środowiska. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności dotyczące tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd dokładnie pochodzą odpady i czy był to pierwszy tego typu transport.

W świetle kodeksu karnego za sprowadzanie wbrew przepisom odpadów z zagranicy oraz składowanie, czy przerabianie ich, gdy stwarza to zagrożenie dla ludzi czy środowiska, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Kwestie te regulują także przepisy ustawy o ochronie środowiska i w takim przypadku, może się to wiązać z wysokimi karami administracyjnymi.

źródło: policja.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj