2,5 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dostaną łącznie gminy Supraśl i Dobrzyniewo Duże na inwestycje w odnawialne źródła energii bezpośrednio u mieszkańców.

Umowy w tej sprawie marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podpisał w Białymstoku z burmistrzem Supraśla Radosławem Dobrowolskim i wójtem Dobrzyniewa Dużego Wojciechem Cybulskim.

Mieszkańcy tych gmin będą mogli oszczędzać dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Ma powstać ok. 150 takich instalacji, a ich zakup i montaż to także korzyści dla środowiska naturalnego.

Marszałek Kosicki powtórzył, że będą czynione starania, aby dofinansowanie otrzymały wszystkie pozytywnie ocenione wnioski w konkursie. Dodał, że być może stanie się tak jeszcze do czerwca 2021 r. Ocenił, że zainteresowanie tymi dotacjami jest bardzo duże, a konkurs cieszył się największym zainteresowaniem spośród wszystkich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Gmina Supraśl dostanie 1,3 mln zł na sto instalacji fotowoltaicznych na domach mieszkańców. 30 z nich powstanie w Supraślu, pozostałe w innych miejscowościach w gminie. Wartość całej inwestycji ma wynieść 2 mln zł. Z kolei gmina Dobrzyniewo Duże dostanie 1,2 mln zł dotacji. Mieszkańcy dołożą do tego 35 proc. wartości inwestycji.

Czytaj więcej

Skomentuj