Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Tir a w nim ziemia wymieszana z odpadami. To nielegalny transport niemal 27 ton odpadów

Tir a w nim ziemia wymieszana z odpadami. To nielegalny transport niemal 27 ton odpadów
MŁ/PAP
30.03.2022, o godz. 11:24
czas czytania: około 1 minuty
0

Funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali w Świecku transport prawie 27 ton śmieci. Próbowała je wwieźć do kraju bez zezwolenia polska firma transportowa – poinformowała w środę rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Przewoźnikowi grozi co najmniej 32 tys. zł grzywny jaką może nałożyć urząd celno-skarbowy, ale na tym nie koniec. Jeszcze wyższe kary finansowe grożą ze strony Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

Nielegalny transport odpadów? Wśród konsekwencji nie tylko kary finansowe

„Dokumenty zostały także przekazane do Prokuratury Rejonowej w Słubicach. Zgodnie z Kodeksem karnym nielegalny wwóz odpadów do naszego kraju jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat” – powiedziała Markowicz.


Niezbędnik odpadowy oraz SENT w 2022 r. Ostatni moment na rejestrację!


 

Z Niemiec do Niemiec ale przez Polskę

Tira wyładowanego ziemią zmieszaną z odpadami z tworzyw sztucznych, szkła i materiałów tekstylnych funkcjonariusze zatrzymali w okolicach dawnego przejścia granicznego w Świecku. Kontrola dokumentów wskazywała, że transport miał jechać od jednej z niemieckich firm do drugiej, też w Niemczech, z tym, że przez Polskę.

„Przewożenie takich odpadów pomiędzy krajami UE wymaga jednak specjalnych warunków. Pojazd musi posiadać tzw. geolokalizator, a sam transport winien być oznakowany i zgłoszony do systemu SENT. W tym przypadku przewoźnik nie spełnił żadnego z tych warunków” – dodała Markowicz.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b odpady TI-MA [13.05 – 26.05.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024