Jeszcze tylko do 10 stycznia na stronie www.4kolory.mpo.krakow.pl można wypełniać internetową ankietę na temat segregowania odpadów. To element kampanii MPO „4 KOLORY ROKU”.

Kampania trwa od 28 listopada. Na ulice Krakowa wyruszyło 20 ankieterów, którzy przez kilkanaście dni przepytali ponad tysiąc krakowian na temat preferencji związanych z selektywną zbiórką odpadów. Część mieszkańców skorzystała również z możliwości wypełniania ankiet on-line na platformie internetowej, dedykowanej kampanii. Z uzyskanych dotychczas danych wynika, że aż 66,4 proc. mieszkańców Krakowa segreguje odpady. Co drugi mieszkaniec miasta wie, że w przyszłym roku zmienią się przepisy dotyczące gospodarowaniem odpadami.

Obecnie trwają prace nad raportem podsumowującym kampanię ankietową na ulicach Krakowa. Warto wiedzieć, że ankiety nadal można wypełniać w Internecie. W okresie świąteczno-noworocznym powstaje więcej śmieci, więc organizatorzy chcą przeanalizować zachowania mieszkańców także w tym okresie.

– Zebrane informacje zostaną wykorzystane do przeprowadzenia kampanii edukacyjnej w 2013 roku, kiedy to wdrożony zostanie nowy system gospodarki odpadami. Kluczowym elementem dla całego sytemu będzie segregacja odpadów – mówi prezes MPO, Henryk Kultys.

Kampania 4 KOLORY ROKU zostanie zakończona panelem dyskusyjnym w styczniu 2013, z udziałem ekspertów w dziedzinie gospodarki odpadami.  Organizatorem akcji jest MPO, zarządca nowego systemu gospodarki odpadami. Kampania odbywa się pod patronatem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj