Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

4 tysiące sadzonek w zamian za elektroodpady. Akcja w krakowskich szkołach

4 tysiące sadzonek w zamian za elektroodpady. Akcja w krakowskich szkołach
R.G.
26.09.2022, o godz. 15:33
czas czytania: około 1 minuty
0

Jak informują krakowskie władze samorządowe, od dziś (26 września br.), do piątku (30 września br.), w 18 szkołach podstawowych w Krakowie, realizowana będzie tegoroczna edycja akcji pod nazwą: „Tydzień dla Ziemi. ZadbajMY o planetę!”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

W jej ramach Akcji „Tydzień dla Ziemi. ZadbajMY o planetę!”, uczniowie, w zamian za zebrane elektroodpady, otrzymają sadzonki 4 tys. roślin doniczkowych.

Skrzydłokwiaty i palmy koralowe 

Sadzonki skrzydłokwiatów i chamedor (palm koralowych), trafią do uczniów, którzy oddadzą takie elektroodpady jak: baterie, płyty CD, żarówki, małą elektronikę, w tym telefony komórkowe czy ładowarki.
Powyższe wydarzenie, to część miejskiej kampanii „Kraków w dobrym klimacie”, na którą składają się także takie działania jak: Krakowski Panel Klimatyczny, Projekt Zeroemisyjny Kraków, Akcja „Młodzi dla Klimatu, Projekt „Adaptacje do zmian klimatu”, Projekt Atelier, czyli inicjatywa mająca na celu stworzenie wizji Krakowa jako miasta neutralnego klimatycznie, Bank informacji pn. Strefa wiedzy o klimacie.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024