Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

4,2 mln zł do pozyskania w ramach budżetu obywatelskiego w Elblągu

4,2 mln zł do pozyskania w ramach budżetu obywatelskiego w Elblągu
R.G.
18.06.2024, o godz. 10:08
czas czytania: około 2 minut
0

Od poniedziałku, 17 czerwca br., mieszkańcy Elbląga mogą zgłaszać koncepcje przedsięwzięć do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2025 r. Władze samorządowe miasta przeznaczyły na ten cel 4,2 mln zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Jak poinformował elbląski magistrat, 13. edycja budżetu obywatelskiego wystartowała 17 czerwca br. Projekty można składać do 5 lipca br. w biurze podawczym urzędu miejskiego i w ratuszu staromiejskim.

W tych dwóch miejscach można też otrzymać papierowe formularze wniosków lub pobrać je ze strony internetowej budzetobywatelski.elblag.eu.

Jak informują władze samorządowe Elbląga, wnioski mogą składać wszyscy mieszkańcy, podobnie w głosowaniu mogą wszyscy zainteresowani – bez względu na wiek. Mogą to uczynić również osoby niepełnoletnie, jednak za zgodą przedstawiciela ustawowego.

4,2 mln zł w ramach BO

Pula na realizację zwycięskich zadań wynosi 4,2 mln zł, czyli po 620 tys. zł na każdy z pięciu okręgów i 1,1 mln zł na inicjatywę ogólnomiejską.

Dodatkowo w każdym z okręgów w mieście wydzielone zostanie po 30 tys. zł na tzw. małe projekty. Przy czym, wartość każdego z nich nie może przekroczyć 10 tys. zł.

Głosowanie od 7 października

Głosowanie na zgłoszone projekty rozpocznie się 7 października – wyniki zostaną ogłoszone w drugiej połowie listopada.

Dodajmy, że w poprzednim elbląskim budżecie obywatelskim wzięło udział blisko 9,5 tys. głosujących. We wszystkich 12 edycjach zrealizowano ok. 230 projektów na łącznie ponad 35 mln zł.

Warto wiedzieć, że idea budżetu partycypacyjnego polega na zwiększeniu wpływu obywateli na wykorzystanie miejskich finansów.

Ma to podnieść zaufanie lokalnych społeczności do działań podejmowanych przez władze gmin.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024