Zarzuty korupcyjne oraz posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia usłyszał samorządowiec zatrzymany przez CBA. Zatrzymanemu przez CBA w środę zastępcy burmistrza Nowogardu (Zachodniopomorskie) postawiono również zarzuty żądania i przyjmowania korzyści o charakterze seksualnym – dowiedziała się w czwartek PAP. Śledztwo jest w toku.

Zatrzymany mężczyzna jest jednym z dwóch zastępców burmistrza Nowogardu Roberta Czapli, obowiązki pełni od 24 września 2021 r. Nadzorująca śledztwo CBA Prokuratura Regionalna w Szczecinie wniosła do sądu o trzymiesięczny areszt dla wiceburmistrza. Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód uwzględnił w całości wniosek prokuratora i na trzy miesiące zastosował tymczasowe aresztowanie wiceburmistrza Nowogardu.

Przeszukania w kilku miejscach

Zespół prasowy CBA poinformował w czwartek PAP, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Biura. Przeszukali też szereg miejsc, m.in. mieszkanie zatrzymanego, siedzibę Urzędu Miejskiego w Nowogardzie oraz biura Zarządu Budynków Komunalnych w tym mieście.

Agenci szukali dokumentów oraz nośników danych z informacjami związanymi z śledztwem. Znaleźli też amunicję do broni palnej, na którą zatrzymany nie miał zezwolenia – zaznaczył zespół.

Zarzuty

“Zatrzymanego doprowadzono do prokuratury, gdzie został mu ogłoszony zarzut żądania korzyści osobistej o charakterze seksualnym, a wobec jej odmowy, przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa. Nadto usłyszał kolejny zarzut w związku z przyjmowaniem korzyści osobistej o charakterze seksualnym w związku z pełnioną funkcją” – powiedział PAP zespół.

Zarzucono mu też posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia – zaznaczył w rozmowie z PAP zespół prasowy CBA.

Nie przyznaje się do winy

“Zatrzymany nie przyznał się do winy, grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności” – poinformował w czwartek rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie prok. Marcin Lorenc.

 

Czytaj więcej

Skomentuj