Śledczy ze Zwolenia i inspektorzy ochrony środowiska zajmą się sprawą nietypowego znaleziska w Puszczy Kozienickiej (Mazowieckie). Przy drodze w lesie w okolicy Augustowa ktoś wyrzucił 65 pojemników z nieustaloną substancją.

Rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ) w Warszawie Artur Brandysiewicz poinformował PAP w środę, że w najbliższych dniach zostaną pobrane próbki substancji do analizy w Centralnym Laboratorium Badawczym Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. – Po otrzymaniu wyników będziemy wiedzieć, jaka to substancja i jakie kolejne działania należy podjąć – dodał rzecznik.

Jak przekazał PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu sierż. szt. Kamil Warda, w poniedziałek na drodze w okolicach miejscowości Augustów, gm. Pionki, straż leśna znalazła 65 pojemników o pojemności 20 litrów z nieustaloną substancją. Policja zabezpieczyła znalezisko przed postronnymi osobami. Policjanci ustalają, kto mógł zostawić pojemniki w tym miejscu. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu.

Czytaj więcej

Skomentuj