W Wałczu powstanie nowa elektrownia fotowoltaiczna, która rocznie wyprodukuje około 2300 megawatogodzin energii elektrycznej. Powierzchnia zabudowy to ok. 5,95 ha. Wartość całkowita inwestycji to ponad 11 mln zł.

Nowa elektrownia fotowoltaiczna wytworzy energię elektryczną z OZE o mocy 1,98 MWe. Składać się będzie z 7072 paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na stelażach o zmiennym kącie nachylenia, które dostosowują nachylenie paneli do pór roku.

Farma będzie w stanie wyprodukować w ciągu roku łącznie około 2300 MWh energii elektrycznej. Przyjmuje się, że gospodarstwo domowe wykorzystuje średnio od 3 do 5 MWh.

– Cieszę się, że na Pomorzu Zachodnim  samorządy zwiększają produkcję energii z odnawialnych źródeł. Tylko w działaniu 2.10 ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego wsparcia udzieliliśmy 132 inwestycjom wyłonionym w konkursie. Wartość dofinansowania na ten cel to ponad 162,5 mln zł – wyjaśnia członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Realizacja inwestycji w Wałczu możliwa jest dzięki dofinansowaniu w wysokości blisko 6 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość całkowita inwestycji przekroczy 11 mln zł.

Realizacja projektu powinna zakończyć się do końca czerwca 2019 r. Wnioskodawcą dofinansowania jest Elektrownia Fotowoltaiczna Wałcz 2.

Źródło: Zachodniopomorskie.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj