Pokazowa biogazownia powstanie w ciągu sześciu miesięcy w Kuźnicy Czarnkowskiej. W tym samym czasie budowany będzie również obiekt, który posłuży za siedzibę dla laboratorium, które będzie wykonywać badania dla podmiotów z branży bioenergetycznej. Stanie on w Cerekwicy pod Poznaniem.
Biogazownia ma kosztować około 5 mln złotych, laboratorium wraz z aparaturą – około 7-8 mln złotych. W swojej biogazowi klaster planuje organizować wycieczki połączone z wizytami referencyjnymi. Według przedstawicieli klastra biurowiec w Cerekwicy będzie także centrum konferencyjnym klastra, który chce organizować cykliczne imprezy związane z problematyką branży bioenergetycznej.
Klaster powstał w 2011 roku, aby promować biogazownie rolnicze, jako sposób na utylizację odpadów rolnych, w tym obornika i gnojowicy, a także wskazywać dobre praktyki w zakresie realizacji takich projektów. W jego skład wchodzą firmy projektujące i budujące biogazownie, projektujące i wykonująca instalacje elektryczne oraz firmy doradcze.
Komentarze (0)