Za podstawowe kryterium dla nagród tej edycji oraz Zielonych Laurów z diamentami przyjęto skuteczność w sięganiu po fundusze ekologiczne, umiejętność spięcia finansowego przedsięwzięcia oraz efekty ekologiczne uzyskane w wyniku jego realizacji. Takie podejście zyskało zdecydowane poparcie i w rezultacie patronat Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz poparcie funduszy wojewódzkich.
Kategorie nagród jubileuszowej edycji konkursu:
1) Zielony Laur dla samorządów i firm, które wykazały że jest możliwe uzyskanie krajowych i unijnych środków pomocowych na realizację ambitnych i ważnych inwestycji ekologicznych i proekologicznych.
2) Zielony Laur dla samorządów i firm, które zrealizowały ambitne i ważne inwestycje ekologiczne z środków własnych i przy niewielkim udziale środków pomocowych.
3) Zielony Laur dla firm wspierających samorządy i inwestorów prywatnych w realizacji inwestycji ekologicznych i proekologicznych.
4) Zielony Laur dla firm za tworzenie nowatorskich rozwiązań technologicznych i organizacyjnych dla wsparcia procesów inwestycyjnych w ochrony środowiska.
5) Zielony Laur dla ośrodków naukowo-badawczych i firm za nowatorskie rozwiązania techniczne i metodologiczne w zakresie ochrony środowiska.
6) Zielony Laur w kategorii indywidualnej dla Osoby wyjątkowo zasłużonej dla ochrony środowiska w Polsce.
źródło: pigeko.pl
Komentarze (0)