Reklama

AD1A KUBOTA [02.09-30.09.24]

Mniej szkodliwych gazów w Bolesławcu

Mniej szkodliwych gazów w Bolesławcu
05.09.2008, o godz. 13:42
czas czytania: około 1 minuty
0

Dzięki proekologicznym inwestycjom w dolnośląskim Bolesławcu uda się zmniejszyć roczną emisję szkodliwych gazów: dwutlenku siarki i tlenku azotu. Wszystko za sprawą zastąpienia starej kotłowni zmodernizowaną ciepłownią.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Stara kotłownia wykorzystywana niegdyś do ogrzewania nieistniejącego już zakładu produkującego wielką płytę jest teraz bardzo nieopłacalna i szkodzi środowisku. Zmodernizowana ciepłownia przy ul. Gałczyńskiego zapewnia z jednej tony węgla ciepło dla 100 mieszkań, podczas gdy stara kotłownia dawała ciepło tylko 50 mieszkaniom.

Bardziej opłaca się transportować ciepłą wodę nowymi niż dalej podtrzymywać przestarzałą kotłownię. Zyska także środowisko, gdyż likwidacja kotłowni zmniejszy roczną emisję szkodliwego dwutlenku siarki o ok. 12 ton oraz tlenku azotu o 4,5 tony.

Dzięki nowym inwestycjom ceny ciepła będą znacznie wolniej rosły, gdyż będzie ono w całości produkowane w wysokosprawnym źródle i przesyłane dobrze izolowaną siecią – zapewniają specjaliści z Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu. Wartość wszystkich prac oszacowano na ok. 7 mln zł. Prace w terenie ruszyły już pod koniec czerwca i potrwają do końca września br.

Na nowe proekologiczne inwestycje Bolesławiec zyskał 5 milionów zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Źródło: www.fos.wroc.pl

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad3b zm MSO [12.08-16.10.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024