Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Michał Sołowow inwestuje w przetwarzanie odpadów

Michał Sołowow inwestuje w przetwarzanie odpadów
lb
09.09.2015, o godz. 13:50
czas czytania: około 2 minut
0

Jeden z najbogatszych polskich przedsiębiorców objął w drodze emisji prywatnej pakiet akcji Bioelektra Group S.A., polskiej firmy zajmującej się gospodarką odpadami.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

Bioelektra jest właścicielem i operatorem innowacyjnej technologii RotoSTERIL, która wykorzystuje proces mechaniczno-cieplnego przetwarzania odpadów (MCP). Metoda ta opiera się o proces, w trakcie którego niesortowane odpady komunalne poddane są sterylizacji, w warunkach  pary wodnej w wysokiej temperaturze i przy podwyższonym ciśnieniu. Następnie odpady sortuje się na poszczególne frakcje, w celu ich ponownego wykorzystania.

Technologia ta wykorzystywana jest już w Różankach k. Susza (woj. warmińsko-mazurskie, powiat iławski), gdzie znajduje się Zakład Mechaniczno-Cieplnego Przetwarzania Odpadów Bioelektra Group. Obecnie zakład ten ma zdolność przetwarzania 40 tys. ton odpadów w skali roku, ale modułowość technologii umożliwia zwiększanie tej ilości. Jak zapewnia firma, koszty inwestycyjne w przeliczeniu na zdolność przetwarzania 1 tony odpadów rocznie są niższe od jakichkolwiek innych stosowanych współcześnie rozwiązań technologicznych.

– Zanieczyszczenie środowiska naturalnego, rosnąca ilość odpadów, emisja gazów cieplarnianych stanowią aktualny problem współczesnego świata i trwa swoista walka z czasem, by zdążyć uchronić to, co najcenniejsze. Dla mnie to może być najciekawszy wyścig życia. Jestem przekonany, że technologia RotoSTERIL, opracowana przez Bioelektra Group, jest właściwą odpowiedzią na te wyzwania, a jednocześnie niekończącą się perspektywą biznesową. Wierzę w jej światowy potencjał rozwoju, dlatego zamierzam aktywnie włączyć się w kreowanie i realizację strategii spółki – tłumaczy Michał Sołowow, który zainwestował w Bioelektrę poprzez kontrolowaną przez siebie spółkę Ustra.

– Pozyskanie tak doświadczonego partnera otwiera przed naszą firmą nowe perspektywy. Cieszymy się, że udało się ostatecznie uchronić spółkę przed zagranicznym kapitałem. Z dumą podkreślamy naszą polskość, świadomie zlokalizowaliśmy produkcję naszych kluczowych urządzeń w poznańskich zakładach Cegielskiego – mówi Jarosław Drozd, prezes zarządu Bioelektra Group.

– Nasza technologia cieszy się ogromnym zainteresowaniem w wielu regionach świata. Wpisuje się w ekologiczne trendy i ambitne wymogi już nie tylko unii europejskiej, ale globalne: daje rekordowy odzysk surowców, eliminuje składowanie, a przy tym jest wyjątkowo ekonomiczna i zapewnia najniższe koszty inwestycyjne spośród technologii obecnych na rynku, co z kolei gwarantuje jej wysoką konkurencyjność – dodaje.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024