Uruchomione inwestycje na budynkach RWE to kolejny etap prac nad wdrożeniem komercyjnych rozwiązań opartych o fotowoltaikę dla szerokiej grupy klientów koncernu. Jest to również forma promocji tej technologii i szansa na pokazanie, że możliwe jest produkowanie zielonej energii nawet w centrum dużego miasta.
– Oczekujemy, że do 2050 r. energetyka prosumencka, głównie dzięki instalacjom fotowoltaicznym, może odpowiadać za wytworzenie nawet 52 TWh energii elektrycznej w Polsce. Dzięki naszym doświadczeniom i wiedzy zdobytej na rynkach zagranicznych, chcemy stać się liderem tych zmian w naszym kraju – powiedział Artur Stawiarski, dyrektor ds. Strategii RWE Polska.
Instalacje na budynkach RWE Polska są wdrożeniami pilotażowymi poprzedzającymi wejście w życie nowej oferty na produkty fotowoltaiczne dla segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych, która już wkrótce będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych zieloną energią pozyskiwaną z promieni słonecznych.
RWE AGH Solar Lab
Pod koniec 2014 r. wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie koncern uruchomił stanowisko naukowe „RWE AGH Solar Lab”, którego celem jest badanie efektywności paneli fotowoltaicznych w zależności od warunków atmosferycznych.
– Dzięki RWE AGH Solar Lab wiele dowiedzieliśmy się o zastosowaniu tej technologii w polskich warunkach, a nasze wdrożenia pokazują, że już teraz inwestycje w fotowoltaikę mają ekonomiczne uzasadnienie. Jesteśmy też przekonani, że utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju tej technologii przyczyni się do dalszego spadku jej kosztów oraz wzrostu zainteresowania nią wśród naszych klientów – dodał Artur Stawiarski.
Aktualnie RWE inwestuje w fotowoltaikę w całej Europie. W listopadzie uruchomiona została największa elektrownia fotowoltaiczna na Węgrzech. Polska to kolejny rynek, na którym produkt ten będzie rozwijany na szeroką skalę.
Komentarze (0)