Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Lublin – remont największego wodociągu w mieście

Lublin – remont największego wodociągu w mieście
mat
10.09.2019, o godz. 14:15
czas czytania: około 2 minut
0

MPWiK Lublin realizuje drugi etap prac na strategicznej dla Lublina magistrali wodociągowej. Mają one potrwać do końca września. Rurociąg o prawie metrowej średnicy remontowany jest metodą bezwykopową.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Pierwszy etap renowacji wodociągu o średnicy DN800 trwał od czerwca do końca lipca br. Przebiegał bezawaryjnie, mieszkańcy Lublina nie odczuli wyłączenia strategicznej dla miasta magistrali.

Przebiegał w skrzyżowaniu ulic Diamentowa/Wrotkowska i objął odcinek o długości 457 m. Etap II dotyczący odcinku wzdłuż ulicy Samsonowicza o długości 756 m, rozpoczął się na początku sierpnia. Rurociąg ma zostać uruchomiony do końca września. Natomiast prace wykończeniowe wraz z odtworzeniem nawierzchni powinny się zakończyć do z końcem października.

Bez przerw w dostawie wody

– Pierwszy etap zakończył się sukcesem. Wyłączenie magistrali w Lublinie nie spowodowało przerw w dostawach wody ani innych uciążliwości dla mieszkańców. Magistrala DN800 ma strategiczne znaczenie dla miejskiego systemu wodociągowego, zaopatruje w wodę ok. 40 proc. odbiorców miasta. Dlatego tak ważny był dla nas wybór właściwej metody remontu – tłumaczy Marek Spuz vel Szpos, Wiceprezes Zarządu MPWiK. w Lublinie.

– Możemy z satysfakcją stwierdzić, że przyjęte przez nas rozwiązania okazały się skuteczne i będą mogły być wykorzystywane z powodzeniem w przyszłości, także w sytuacjach awaryjnych, co w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę mieszkańców naszego miasta.

 

Bezwykopowa metoda rękawa

Spółka zdecydowała się na metodę bezwykopową z zastosowaniem rękawa termoutwardzalnego na miejscu (CIPP). Za tą metodą przemawiał krótki czas realizacji, znaczne ograniczenie utrudnień w ruchu, szczególnie w rejonie skrzyżowań, ograniczenie kosztów remontu, minimalne zmniejszenie przekroju rurociągu przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości rękawa, gwarantujące wieloletnią, bezusterkową eksploatację.

– Jest to metoda sprawdzona, posiadająca referencje innych przedsiębiorstw. Z uwagi na strategiczne znaczenie magistrali DN800 dla lubelskiego systemu wodociągowego braliśmy pod uwagę wyłącznie metody stosowane na tego typu obiektach w Polsce i na świecie – wyjaśnia Marek Spuz vel Szpos.

– Ponad dwa lata trwały przygotowania do realizacji projektu w Lublinie z uwagi na wielkość magistrali którą należało wyłączyć – mówił Christoph Pietryja z firmy Preuss Pipe Rehabilitation Polska.

 

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD3B WK BDO OSADY ŚCIEKOWE WBINAR [19.11-28.11.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024