Ważnym obszarem jest także sprawa dokumentacji niezbędnej do zawierania umów. Czego mogą żądać przedsiębiorstwa? Jakie są ograniczenia wynikające choćby z przepisów RODO, np. oczekiwania od wnioskodawców zainteresowanych zawarciem umowy? – to tylko niektóre z pytań wymienianych przez Mateusza Farona, radcę prawnego.
Istotna jest także odpowiedź na – prozaiczne wydawać by się mogło pytanie – czy przedsiębiorstwa mogą domagać się od wylegitymowania się dowodem osobistym. Tu również wykładania prawna istnieje, ale wiedzę warto usystematyzować.
Ważne są też kwestie rozliczenia należności w przypadku niesprawnego wodomierza lub urządzenia, które nie posiada cech legalizacyjnych, czy rozliczanie w oparciu o szacunki. – Te praktyki, błędne, powielane są przez lata – mówi Mateusz Faron.
Kwestie, do których przedsiębiorstwa wod-kan zwracają się do kancelarii prawnych jest wpływ śmierci odbiory usług na umowę. Wiedza przedsiębiorstw wod-kan w tym zakresie powinna zdecydowanie szersza niż obecnie, bo część z nich nie do końca wie jak postępować z taką umową.
Na te i na inne zagadnienie odpowiemy podczas spotkania on-line “Prawo wod-kan w praktyce”, organizowanego przez redakcję miesięcznika “Wodociągi-Kanalizacja” oraz Kancelarię Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy sp. k., odbędzie się w poniedziałek, 29 czerwca. Program dostępny jest na stronie prawowodkan.abrys.pl.
Komentarze (0)