Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Prawo zamówień publicznych z ważnymi zmianami. Szkolenia ruszają już 7 grudnia

Prawo zamówień publicznych z ważnymi zmianami. Szkolenia ruszają już 7 grudnia
Barbara Krawczyk
01.12.2020, o godz. 13:43
czas czytania: około 3 minut
0

Zbliża się rok 2021, który jest jednocześnie datą wejścia w życie nowej ustawy Prawo zamówień publicznych. O tym jakie wymagania stoją przed zamawiającym i wykonawcą oraz jak przygotować się do zmian będziemy rozmawiać na cyklu szkoleń zorganizowanych przez redakcję „Przeglądu Komunalnego” wydawanego przez ABRYS.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Nowe Prawo zamówień publicznych zacznie obowiązywać 1 stycznia 2021 r. Przypomnijmy, że 14 października 2019 r. Andrzej Duda, Prezydent RP podpisał ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych oraz Przepisy wprowadzające ustawę ‒ Prawo zamówień publicznych. Zakres zmian przewidziany w nowym P.z.p. jest bardzo szeroki. Celem wdrażanych zmian jest całościowe uregulowanie problematyki zamówień publicznych, tj. umów o charakterze odpłatnym zawieranych pomiędzy zamawiającymi a wykonawcami, których przedmiotem jest nabycie przez zamawiającego robót budowlanych, dostaw lub usług od wybranego wykonawcy.

Jakie nowe obowiązki bądź uprawnienia wprowadzają przepisy ustaw będzie można dowiedzieć się z cyklu szkoleń organizowanych on-line przez firmę Abrys na temat prawa zamówień publicznych? Szkolenia przeprowadzi Konrad Różowicz, prawnik z Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski&Partners, Maciej Kielbus, wspólnik z Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski&Partners oraz Krzysztof Drapiński, prawnik z Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski&Partners.

Odbiorcy szkoleń

Głównym celem realizacji pięciu szkoleń jest dostarczenie uczestnikom najbardziej aktualnej wiedzy oraz praktycznych wskazówek z zakresu prawa zamówień publicznych. Do udziału zapraszamy przedstawicieli wydziałów zamówień publicznych w jednostkach samorządu terytorialnego i administracji rządowej. Zapraszamy również specjalistów ds. zamówień publicznych, członków komisji przetargowych, wykonawców ubiegających się o zamówienie publiczne w rozmaitych obszarach oraz audytorów i pracowników do spraw kontroli zamówień.

Tematyka szkoleń

W sumie od 7 do 18 grudnia odbędą się cztery spotkania. Każde na inny temat. Podczas pierwszego (7 grudnia) omówione zostaną kluczowe dla prawidłowego i efektywnego funkcjonowania lokalnych gospodarek odpadami komunalnymi zmiany wynikające z ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. W trakcie szkolenia omówione zostaną następujące kwestie: kształtowanie umów w zgodności z specyfiką lokalnych systemów gospodarki odpadami komunalnymi, dobór sposobów udzielania zamówień, najważniejsze zmiany proceduralne przy udzielaniu zamówień na odbiór/odbiór i zagospodarowanie odpadów itd.

W ramach kolejnego szkolenia (11 grudnia) omówione zostaną kluczowe dla przedsiębiorców działających w branży odpadowej zmiany wynikające z ustawy P.z.p. Przedstawione zostaną m.in. kluczowe zmiany proceduralne z perspektywy wykonawców działających w branży odpadowej, zmiany w obszarze przesłanek odrzucenia ofert oraz wykluczenia wykonawcy, nowe rozwiązania dotyczące związania ofertą oraz zabezpieczenia wadialnego itd.

Trzecie szkolenie odbędzie się 14 grudnia i poruszona zostanie kwestia dotycząca zamówień in-house oraz bieżących orzeczeń wydanych przez TSUE i krajowe organy orzecznicze. W trakcie szkolenia omówione zostaną m.in. kwestie dotyczące wniosków wynikających z bieżącego orzecznictwa TSUE oraz przesłanek warunkujących udzielenie i kontynowanie współpracy in-house z uwzględnieniem wniosków płynących z orzecznictwa.

Ostatnie spotkania (18 grudnia) poświęcone zostanie kluczowym dla spółek komunalnych zmianom wynikającym z nowego P.z.p. Omówione zostaną najważniejsze zmiany proceduralne w zakresie udzielania zamówień i ubiegania się o zamówienia, a także regulacje dotyczące umów o zamówienia publiczne czy regulacje nowego P.z.p. w zakresie umów podwykonawczych.

Szkolenia przeprowadzone będzie w formie on-line (po ok. 3-4 godziny), podczas których uczestnicy będą mogli na bieżąco mogą zadawać pytania wykładowcy. Zapraszamy do skorzystania ze szkoleń zaprezentowanych na stronie pzp.abrys.pl.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024