Mural pokrył trzy ściany na łódzkim Manhattanie, to 24 piętra, ponad 70 metrów wysokości. Autorem projektu muralu jest Jakub Rebelka, malarz, twórca komiksów, zdobywca wielu nagród, jeden z najciekawszych ilustratorów w Polsce. Projekt na ścianę przeniosło w ponad dwa tygodnie w sumie osiem osób.
Hołd dla Sapkowskiego
– Z ogromną przyjemnością zaprojektowałem mural przedstawiający Wiedźmina właśnie dla Łodzi, rodzinnego miasta pisarza. Moim zamierzeniem było ukazanie wyobrażenia świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Chciałem, żeby oglądający mogli poczuć skalę i złożoność tego świata, a jednocześnie zostawić miejsce dla wyobraźni widza, który będzie mógł interpretować obraz, tworząc jego własną historię – opowiada Rebelka.
Wiedźmin to ogólnoświatowe zjawisko i najbardziej znany superbohater z Polski. Geralt z Rivii jest protagonistą sagi Andrzeja Sapkowskiego, którego historię pierwszy raz poznaliśmy na łamach “Fantastyki” w 1986 r. Od tamtego czasu fani na całym świecie zaczytują się w kolejnych tomach powieści, wcielają się w łowcę potworów dzięki wyprodukowanym przez CD Projekt Red grom komputerowym, a teraz wyczekują drugiego sezonu stworzonego przez Netflix serialu z Henrym Cavillem w roli tytułowej.
Pomysł na biznes
Mural to kolejny etap współpracy miasta, Andrzeja Sapkowskiego, CD Projekt Red i EC1 przy marce Wiedźmina.
W najbliższym czasie CD Projekt Red wypuści na rynek serię gadżetów z muralem, a w grudniu Netflix pokaże najnowszy sezon “Wiedźmina”. Natomiast w powstającym właśnie w EC1 Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej Geralt będzie narratorem jednej ze ścieżek edukacyjnych.
Komentarze (0)