Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Kraków kupuje gaz po cenie z 2018 roku! Wszystko dzięki działaniu Krakowskiej Grupy Zakupowej

Kraków kupuje gaz po cenie z 2018 roku! Wszystko dzięki działaniu Krakowskiej Grupy Zakupowej
17.01.2022, o godz. 0:02
czas czytania: około 2 minut
0

Miasto Kraków kupuje gaz ziemny po cenach z 2018 roku, które obowiązują jednostki i spółki miejskie aż do końca 2022 roku. To efekt działania Krakowskiej Grupy Zakupowej Gazu, której liderem jest Krakowski Holding Komunalny SA.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

– Gdyby uczestnicy naszej grupy zakupowej kupili w 2022 roku gaz według aktualnego cennika dla biznesu, miasto, jednostki i spółki wydałyby o około 40 mln złotych więcej. W tym roku wszyscy uczestnicy grupy zapłacą za gaz, łącznie z opłatą dystrybucyjną, tylko ok. 7,7 mln złotych netto – mówi Tadeusz Trzmiel, prezes Zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA.

To efekt przetargu z 2020 r.

Aktualnie obowiązujące umowy są efektem przetargu przeprowadzonego w 2020 roku w ramach Krakowskiej Grupy Zakupowej Gazu.

– W kontekście grupowych zakupów energii bardzo ważną kwestią jest poprawna analiza sytuacji na światowym i krajowym rynku dostaw gazu. Dokonują jej specjaliści z KHK SA i przedstawiają swoje rekomendacje Komitetowi Sterującemu powołanemu przez Prezydenta Miasta Krakowa. Sytuacja gospodarcza w 2020 r. wywołana pandemią koronawirusa znacząco wpłynęła na spadek cen gazu na światowych i krajowej giełdzie, co z powodzeniem wykorzystaliśmy organizując przetarg na dwuletni okres zakupowy – zaznacza Tadeusz Trzmiel. – W kontekście aktualnej sytuacji na rynkach i ogromnych podwyżek cen energii gazowy „grupon” zorganizowany przez KHK okazał się więc doskonałym rozwiązaniem – dodaje.

300 punktów odbioru

KGZG kupuje rocznie około 6 mln metrów sześciennych gazu dostarczanych dla 130 podmiotów posiadających ponad 300 punktów odbioru. Połowa z nich to kotłownie, a także kuchnie w obiektach edukacyjnych i żłobkach. Kolejne kotłownie należą do MPEC SA i spółki zależnej (63 sztuki) oraz Zarządu Budynków Komunalnych (60 sztuk). Pozostali uczestnicy grupy zakupowej to obiekty należące do instytucji kultury i domy pomocy społecznej. Większość z nich zlokalizowana jest poza zasięgiem miejskiej sieci ciepłowniczej.

źródło: krakow.pl

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024