Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaznaczyło w komunikacie, że od 26 października 2021 r., czyli odkąd Nowak kierował resortem, trwały prace nad prawie 60 projektami inicjatyw legislacyjnych, które minister procedował lub zainicjował. Część z nich przeszła ścieżkę legislacyjną i weszła w życie. Są wśród nich projekty mające na celu wsparcie rozwoju MŚP, wzmacnianie innowacyjnej i zielonej gospodarki, budownictwa, mieszkalnictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego – wskazano.
Najważniejsze projekty
Wśród ważniejszych projektów wymieniono m.in. nowelizację ustawy antyzatorowej, dalsze prace nad projektem ustawy o fundacji rodzinnej, przepisy umożliwiające obywatelom Ukrainy zakładanie działalności gospodarczej na takiej zasadzie jak obywatelom RP, projekt ustawy o bonie mieszkaniowym oraz ustawę o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym.
Decyzja o dymisji
24 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji prasowej, że podjął decyzję o dymisji Piotra Nowaka i przekazał wniosek o jej przyjęcie do prezydenta Andrzeja Dudy. Wyjaśnił, że wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy z ministrem Nowakiem.
Piotr Nowak pełnił funkcję ministra rozwoju i technologii od października 2021 r. W latach 2015-2020 był wiceministrem finansów, a od stycznia 2021 doradcą szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wicedyrektorem Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych MFW.
Komentarze (0)