W finale konkursu znalazły się projekty, które sąd konkursowy ocenił jako najciekawsze estetycznie i najlepiej dopasowane do potrzeb mieszkańców. Inwestycje często dotyczyły ulic i placów najbardziej reprezentacyjnych, tak jak w przypadku Warszawy, albo też zabytkowych, jak w przypadku Krakowa.
Ogółem, na konkurs wpłynęło 31 zgłoszeń z całej Polski. Liczba prac udowodniła, że samorządy coraz częściej doceniają rolę przestrzeni publicznej w kształtowaniu wizerunku. Jurorzy po pierwszym etapie głosowania podkreślali, że prace prezentowały wysoki poziom. Teraz wybór będzie jeszcze trudniejszy – zgłoszenia, które znalazły się w ścisłym finale są bowiem inwestycjami, które nie tylko spełniają najwyższe standardy estetyczne, ale też świadczą o dużej świadomości samorządów jak ważna jest użytkowa rola
mebli miejskich.
Z siedmiu miast, które znalazły się w finale, trzy zostały docenione przez jury za więcej niż jedno zgłoszenie: Gdynia (2 zgłoszenia), Przemyśl (2 zgłoszenia) oraz Kraków (aż 3 zgłoszenia). Poniżej przedstawiamy pełną listę 11 zgłoszeń dokonanych przez 7 miast, które przeszły do finału konkursu na najlepszą zrealizowaną inwestycję w zakresie umeblowania miejskiego, organizowanego przez AMS w ramach programu Bramy Kraju:
(kolejność alfabetyczna)
1. Gdynia – ulica Świętojańska z Placem Kaszubskim
2. Gdynia – bulwar nadmorski oraz plac zabaw na plaży Śródmieście
3. Kraków – ogród doświadczeń im. Stanisława Lema
4. Kraków – Plac książąt Czartoryskich
5. Kraków – Plac Wszystkich Świętych
6. Mysłowice – Rynek z ulicą Grunwaldzką
7. Przemyśl – ulica Franciszkańska i Plac Niepodległości
8. Przemyśl – fort Zniesienie oraz twierdza Przemyśl
9. Rzeszów – trasa turystyczna z Rynkiem Staromiejskim
10. Słupsk – ulica Nowobramska i okolice
11. Warszawa – Krakowskie Przedmieście
źródło: gdynia.pl
Komentarze (0)