Krajowa Izba Gospodarki Odpadami aktywnie uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Ekologicznych POLEKO 2006 w Poznaniu. Wzięło w nich udział aż 1000 firm z 22 krajów, nic więc dziwnego, że stoisko Izby – z roku na rok coraz większe i lepiej zorganizowane – przyciągało tłumy zwiedzających i wielu przedstawicieli firm, którzy na miejscu mogli dowiedzieć się, czym KIGO się zajmuje, jak się rozwija i kto wchodzi w jego skład. Na stoisku Izby zaprezentowały się m.in. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie, firma Euro Trans z Czarnkowa (woj. wielkopolskie) oraz Fundacja Ochrony Powietrza Atmosferycznego w Warszawie.
Wzrastająca pozycja Izby wśród organizacji branżowych zajmujących się gospodarką odpadami w kraju została doceniona, czego wyrazem było m.in. współuczestniczenie w tworzeniu programu wydarzeń Targów. W tym roku byliśmy współorganizatorem debaty „Czy mamy szansę na realizację dyrektyw UE w gospodarce odpadami?” oraz organizatorem dwóch seminariów. Podczas pierwszego – „Zielona energia – nowe technologie” (organizatorzy: KIGO, Energoprojekt Warszawa, Fundacja Ochrony Powietrza Atmosferycznego, VISNO Haarlem Holandia) przedstawiono holenderskie i hiszpańskie technologie pozyskiwania energii z odpadów i przerobu odpadów płynnych, silnie zanieczyszczonych. Sporym zainteresowaniem cieszyło się również drugie seminarium, poświęcone „Regulacjom prawnym dotyczącym kompostowania odpadów”, podczas któ...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?