Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
TOMRA baner A [21.09-22.10.22]
GWF baner A [15.09-17.10.22]

Prawo

Wpisy

MTP POLEKO 2022 baner C [30.09-19.10]
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Skrócenie okresu obowiązywania taryf okiem prawnika

Wzrost kosztów energii elektrycznej oraz galopująca inflacja skłaniają coraz więcej przedsiębiorstw wod-kan do rozważenia złożenia wniosku o skrócenie okresu obowiązywania dotychczasowej taryfy w celu podniesienia cen świadczonych usług. W artykule opisano przesłanki złożenia takiego wniosku, wynikające z Ustawy z 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Obecnie toczy się również debata pomiędzy stroną samorządową a regulatorem odnośnie do zasadności wniosków, które masowo planuje kierować branża.

Warsaw Enterprise Institute: 517 nowelizacji ustaw od początku roku. Nowelizacja co osiem godzin!

Od początku roku do 30 czerwca w Polsce opublikowano 517 nowelizacji ustaw – wyliczył Warsaw Enterprise Institute. Oznacza to, że średnio co osiem godzin publikuje się w Polsce łaty legislacyjne. WEI stoi na stanowisku, że chaos będący skutkiem kompulsywnego i nieprzemyślanego stanowienia prawa, zwiększa niepewność wśród przedsiębiorców i paraliżuje inwestycje prywatne w gospodarce.

Gróbarczyk: w ciągu dwóch miesięcy specustawa dot. ochrony wód

- W ciągu dwóch miesięcy powstanie specustawa dotycząca budowy systemu monitoringu wód, dodatkowych inwestycji, w tym w oczyszczalnie ścieków, odszkodowań dla rybaków i rewitalizacji Odry - zapowiedział w środę wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Zbigniew Ziobro: Ustawa o przeciwdziałaniu przestępczości środowiskowej ma charakter innowacyjny

Rozwiązania ustawy o przeciwdziałaniu przestępczości środowiskowej mają rewolucyjny, innowacyjny charakter - powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Ustawa o dodatku węglowym z podpisem Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym, zakładającą wypłatę 3 tys. zł każdemu gospodarstwu domowemu ogrzewanemu węglem kamiennym - poinformowała PAP w czwartek wieczorem Kancelaria Prezydenta.
Samochód elektryczny

Powstaje prawo, które pozwoli rozliczyć korzystanie z „elektryków” do celów służbowych

Kancelaria premiera opublikowała projekt noweli ustawy o transporcie drogowym. Zmiany mają umożliwić rozliczanie użytku do celów służbowych prywatnych aut elektrycznych i hybrydowych.
css.php