O zbliżającym się armagedonie ściekowym kilkakrotnie pisałem i wspominałem każdorazowo przy okazji spotkań w Warszawie i w każdym pozarządowym gronie. Przecież utajnienie treści wezwania KE UE z 26 stycznia 2018 r. całkowicie uśpiło zarówno gminy, jak i organy kontrolno-dystrybucyjne. Dopiero po wrześniu 2020 r. i kolejnym upomnieniu Polski zaczęto się zastanawiać na najwyższych szczeblach władzy, co począć.
Do konsultacji publicznych skierowano projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wyboru metody oraz sposobu obliczania rocznego poziomu zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Rząd we wtorek (23.08) ma zająć się projektem noweli o dochodach jednostek samorządu terytorialnego - wynika z porządku posiedzeń Rady Ministrów. Zgodnie z projektem MF samorządy w 2022 r. uzyskają 13 mld 673 mln zł dodatkowych dochodów z tytułu udziału we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych.
Nie ma żadnej regulacji prawnej, która nakładałaby na inwestora obowiązek uregulowania kwestii praw autorskich w umowie o wykonanie projektu, ale z oczywistych względów trudno wyobrazić sobie umowę, która miałaby je pomijać. Omówmy więc podstawowe zasady, które rządzą prawami autorskimi w projektowaniu, i na co warto zwrócić szczególną uwagę.
Opracowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska projekt ustawy wspierającej odbiorców ciepła stanie się przedmiotem obrad wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów.