Eksploatacja dotychczas pracujących na świecie instalacji do termicznego unieszkodliwiania nie jest związana z koniecznością ustanawiania obszaru ograniczonego użytkowania oraz nie narusza interesów osób trzecich. Budowane instalacje nie wpływają na pogorszenie jakości środowiska naturalnego oraz standardów urbanistycznych środowiska człowieka.

 

Dotychczasowe wyniki badań laboratoryjnych i eksploatacja instalacji prototypowych wykazały, że bezpośrednie i pośrednie oddziaływanie procesu spalania paliw odpadowych przynależnych do OZE na poszczególne elementy środowiska, na zdrowie ludzi, warunki życia, dobra materialne, dobra kultury i zabytki jest pomijalne.
Minimalizacja ujemnych oddziaływań budowanych instalacji na środowisko polega na optymalizacji procesu termicznego przekształcania, automatyzacji procesu spalania oraz oczyszczania spalin w sposób gwarantujący nieprzekraczanie określonych poziomów emisji substancji szkodliwych do atmosfery i do gleby.
W trakcie spalania odpadów nie będą wytwarzane ścieki zawierające substancje szkodliwe dla gleby i wód gruntowych. Wody podeszczowe zostaną skierowane do ogólnej instalacji ściekowej, a w przypadku istnienia placu przygotowania, sortowania i transportu ścieki trafią do specjalnej instalacji kanalizacyjnej.
 
Emisja CO2
...