Zakłady mięsne prowadzą działalność gospodarczą w zakresie rozbioru i przetwórstwa mięsa, zarówno wieprzowego, wołowego, jak i drobiu. W wyniku tej działalności wytwarzane są odpady niebezpieczne oraz inne niż niebezpieczne, które powinny być w odpowiedni sposób unieszkodliwiane bądź zagospodarowane.  

Do odpadów niebezpiecznych zalicza się inne oleje hydrauliczne (13 01 13*), inne oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe (13 02 08*). Powstają one w wyniku eksploatacji maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz w efekcie bieżących remontów i podczas konserwacji. Wytwarzanie tych odpadów zachodzi w momencie wymiany oleju. Ten, który spełnia funkcje użytkowe, zawracany jest ponownie do urządzeń, w których się go stosuje.
Znacznie dłuższa jest lista odpadów zaliczanych do innych inne niż niebezpieczne. Znajdują się tutaj: odpadowe tkanki zwierzęce (02 01 02) – odpadowe kości, powstałe w wyniku rozbioru i przetwórstwa mięsa, odpady z mycia i przygotowania surowców (02 02 01), czyli osady tłuszczowe. Ponadto opakowania z papieru i tektury (15 01 01) w postaci niezanieczyszczonych odpadów opakowań papierowych, kartonowych i tekturowych oraz ścinki tektury. Dodatkowo opakowania z tworzyw sztucznych (15 01 02), a więc zniszczone skrzynki z tworzywa, worki tworzywowe po materiałach i surowcach używanych do celów technologicznych oraz folia stretch z...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?